English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Další bomba na trenérské lavičce interligového týmu.

Další bomba na trenérské lavičce interligového týmu. 07.07.2012 08:57:00 - autor: , přečteno 2069x

Šokující zpráva se objevila na webu úřadujícího lídra WHL Brittermu Veselí n. Mor. Peter Sabadka, který je mimo vedení interligového týmu i trenérem slovenské reprezentace, ohlásil ukončení činnosti v moravském klubu. Vedení Brittermu však bleskově našlo řešení a není vůbec překvapením, že Petera Sabadku vystřídá další slovenský trenér.Stal se jím padesátiletý Ing. Jozef Hanták, který v minulé sezoně vedl dorostenky MHK Byča a předtím dva roky působil na lavičce českého mužského házenkářského gigantu - Baníku Karviná.

Zpráva z Veselí nad Moravou je doslova úderem blesku z čistého nebe. Kouč Peter Sabadka se krátce před zahájením sezóny nedohodl s majiteli klubu na jeho další strategii. "Tato situace mne velmi mrzí, neboť Veselí se pro mne stalo srdcovou záležitostí a cítil jsem se zde vždy dobře," uvedl mi po telefonu úspěchy opředený trenér.

Prezident klubu Jiří Janda k výměně trenéra vydal toto prohlášení: "Vedení HK Britterm velmi mrzí náhlé rozhodnutí trenéra o ukončení dlouholeté spolupráce s našim klubem. Trenérovi Sabadkovi přejeme mnoho dalších úspěchů v jeho práci i osobním životě. V pondělí bude na 1. tréninku nové sezóny hráčkám HK Britterm představen nový trenér - Jozef Hanták, se kterým smluvně počítáme na celou další sezónu."

Kam Peter zamíří je zatím otázkou, protože z interligových celků jak Šaľa, tak i Zlín, které měly o něj velký zájem, již podepsaly smlouvy s jinými kouči. Uvolněné místo je tak zatím podle všeho už jen v Partizánskem. Petru Sabadkovi je třeba poděkovat i za vykonanou práci na fyzickém fondu týmu a za dosažené výsledky. Veselí totiž pod jeho vedením vyhrálo Interligu, získalo titul mistryň České republiky a vyhrálo i Český pohár.

Zpracováno podle webu HC Briterm Veselí n. Mor.