English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Dvě třetí místa na Eurofestu v Izole

Dvě třetí místa na Eurofestu v Izole 09.07.2012 15:12:52 - autor: , přečteno 3830x

 

Také na jubilejním - 20. ročníku tradičního turnaje ve slovinské Izole - hraného pod názvem Eurofest, se zúčastnila dvě družstva našeho klubu. Starší žačky hrály v kategorii děvčat roč. 1998, ve které hrálo 7 družstev. Turnaj a působení družstva zhodnotil trenér celku Miloš HALOUN:

Hned první hrací den jsme se mohli přesvědčit o kvalitě našich soupeřů. Dánský celek FFI Handball hrál moderní a technickou házenou s připravenými herními kombinacemi a častou střelbou ze střední vzdálenosti. Naše hráčky po celou dobu utkání vedly. Tři minuty před koncem dokonce o tři branky. Dánské házenkářky však dokázaly využít našich neproměněných šancí a ztrát míčů v útočné fázi k vyrovnání na 12:12.

K našemu druhému zápasu jsme nastoupili proti slovinskému celku ŽRK Mlinotest Adjovščina. V tomto utkání jsme podali nejslabší výkon a než jsme se stačili rozkoukat, svítilo na ukazateli skóre 0:5. Zkušené slovinské hráčky si pak svůj náskok ze začátku utkání stačily kontrolovat a zaslouženě vyhrály 19:13.

Druhý hrací den jsme zahájili utkáním proti slovinskému celku RK Burja Škofije. Po důrazném pohovoru s hráčkami po prvním hracím dnu vběhlo na hřiště úplně jiné družstvo, které soupeři nedovolilo téměř nic. Perfektní obrana, vynikající brankařky a drtivá převaha v útoku znamenala vítězství našich hráček 21:6.

V dalším zápasu jsme nastoupili proti polskému družstvu UKS Dwojka. Již při rozcvičování budily Polky respekt především fyzickými parametry svých hráček na postech spojek. Těm však postupně docházely síly, jejich střelba končila vysoko nad brankou a vítězství našich hráček 14:8 bylo naprosto zasloužené.

Třetí den jsme hráli jen jedno utkání proti chorvatskému celku RK Buzet. Hráčky povzbuzeny výhrami z předchozího dne po vynikajícím výkonu vyhrály 14:5.

Poslední utkání ve skupině jsme hráli proti švédskému družstvu Stockholmpolisen. V tomto utkání šlo o hodně. V případě našeho vysokého vítězství a zaváhání Dánek proti Polkám jsme mohli pomýšlet na účast ve finále. Utkání se hrálo na venkovním hřišti, kde teplota na slunci překračovala 50 °C. Po vynikajícím výkonu brankařky Michaely Ošlejškové, která svoji branku doslova zamkla a dovolila tak švédským hráčkám za 1. poločas vstřelit pouze jednu branku a vynikajícím výkonu všech hráček družstva, proběhla opět oslava vítězství. 17:5.
V souboji na dálku o finále dánské hráčky nenechaly nic náhodě a porazily polské družstvo vysoko 23:10.

V utkání o třetí místo jsme nastoupili proti RK Buzet. Chorvatský trenér změnil proti prvnímu utkání styl obrany a naše děvčata se s tím dlouho nemohla vyrovnat. V průběhu utkání jsme prohrávali, holky však v závěru prokázaly svoje kvality, lepší fyzickou připravenost a drtivým tlakem otočily výsledek na naše vítězství 15:13. Toto utkání mělo oboustranně všechny parametry kvalitní házené, krásnou diváckou podporu, o kterou se zasloužili rodiče hráček, naše družstvo žen, žáci SK Velká Bystřice, STM Olomouc a dalších českých klubů. Prostě krásná tečka za 20. ročníkem EUROFESTU, který si všichni dokonale užili. Takže všem hráčkám a brankařkám dík. BYLO TO SUPER!!!!
Turnaje se zúčastnily tyto brankařky a hráčky: Michaela Ošlejšková, Sylva Pašková, Nikola Glogarová, Kateřina Králová, Karolína Žáčková, Kateřina Konůpková, Diana Řezníčková, Michaela Soukupová, Michaela Tkadlecová, Barbora Lindnerová a Simona Dostálová.
Trenéři: Miloš Haloun a Jaroslav Soukup

Pořadí v turnaji o 1. - 4. místo

1. FFI Handball
2. ŽRK Mlinotest Adjovščina
3. DHK Zora Olomouc
4. RK Buzet

Druhým družstvem klubu bylo družstvo žen -  celek vedený Pavlem Širůčkem, který byl směsicí hráček našeho klubu v němž byly dvě hráčky kádru interligy (brankařka Lucie Rašková a Kateřina Růžičková), dvě hráčky z kádru prvoligového béčka (P. Macharáčková a Dominika Michlová) a další, většinou bývalé hráčky našeho klubu, které se již házené aktivně nevěnují, nebo hrají v nižších soutěžích v družstvech okolních klubů.

V turnaji žen startovalo pět družstev, tři slovinská a dvě česká,nakonec soutěž ukončila čtyři družstva, když celek Nostrjanska byl diskvalifikován.

Výsledky našeho družstva ve skupině. DHK ZORA - DHK Liberec 12:19, Gibaj SE (SLO) 14:15 a Maestral Izola (SLO) 17:19. Vem finálovém utkání o umístění remizovaly s DHK Liberec 15:15 a na 7 m hody vyhrály 5:4 a obsadily tak konečné 3. Místo v turnaji.

Na turnaji startovaly za družstvo žen:

Macharáčková Pavla 16, Růžičková Denisa 5, Krobothová Michaela 3, Michlová Dominika 1, Vyhňáková Zuzana, Růžičková Kateřina 30, Šimková Lucie 3, Rašková Lucie 1, Macharáčková Lucie, Hovorková Michaela 4, Vařeková Alexandra, Rašková Petra.