English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Juniorskými mistryněmi světa jsou Švédky

Juniorskými mistryněmi světa jsou Švédky 15.07.2012 19:11:14 - autor: , přečteno 1282x

S krátkým zpožděním (důvodem byla nepřítomnost autora) se vracíme ke skončenému mistrovství světa juniorek do 20 roků, které uplynulé dva týdny hostily Ostrava a Brno. Přehlídka nadějí, ženské házené příštích let skončila premiérovým titulem Švédska, které potvrdilo vzestup švédské ženské házené, které dosud korunovaly ženy stříbrem na ME v roce 2010.

Závěrečné boje mladých házenkářek, hrané v Ostravě se prezentovaly vysokou kvalitou většiny zápasů a vynikajícími výkony řady hráček , o kterých jistě v příštích letech ještě hodně uslyšíme. Už čtvrtfinálové zápasy měly výbornou úroveň, vždyť sem postoupily velmi silné celky všechna utkání byla nelítostným bojem s vyrovnaným průběhem. Konečnou bylo čtvrtfinále pro jediný mimoevropský tým Koreu, která vypadla v utkání proti Francii 26:30. Také překvapení dosavadního průběhu - juniorky Polska skončily před branami semifinále, stopku jim vystavily porážkou 29:27 ambiciózní Maďarky, toužící odčinit páté místo z posledního šampionátu dvacítek. Překvapivě se s vidinou medaile musely rozloučit .obhájkyně titulu Norky, které po prodloužení prohrály se Srbskem 22:25. Také stříbrné z MS v roce 2010 Rusky odjedou bez medaile, s těmi si poradily Švédky, které vyhrály nejtěsnějším rozdílem 26:25 a odsoudily svého soupeře k boji o 5. - 8- místo.

V semifinále proti sobě narazily Francie a Maďarsko, utkání se nakojec stalo poměrně snadnou záležitostí Francouzek, které vyhrály 28:21. Ve druhém semifinále měly dosud suverénní Švédky hodně práce s nadšeně bojujícím Srbskem, nakonec však do finále postoupily seveřanky po výhře 27:25.

Švédky prokázaly své kvality i ve finále, když kontrolovaly vývoj utkní a nenechaly nikoho na pochybách o tom, kdo byl na šampionátu nejlepší. Ve finále vyhrály jednoznačně nad Franciií 29:22, bronz získaly Maďarky, když porazily v boji o třetí místo Srbsko 26:24.

Naše družstvo nakonec obsadilo konečné 15. místo, když v souboji proti Kongu vyhrálo vysoko 28:18, soupeř však nastoupil pouze s devíti hráčkami, několik hráček Konga totiž opustilo výpravu a požádalo ve Francii o azyl.

Konečné pořadí MS:
1. Švédsko - zlaté medaile - mistr světa
2. Francie - stříbrné medaile
3. Maďarsko - bronzové medaile
4. Srbsko
5. Rusko
6. Korea
7. Polsko
8. Norsko
9. Dánsko
10. Chorvatsko
11. Rakousko
12. Brazilie
13. Rumunsko
14. Španělsko
15. Česká republika
16. Kongo

All-stars
Nejlepší brankářka: Laura GLAUSER (FRA)
Levé křídlo: Luise SAND (SWE)
Levá spojka: Maria ADLER (SWE)
Střední spojka: Kinga KLIVINIY (HUN)
Pivot: Natalija VASIČ (SRB)
Pravá spojka: Anna VYAKHIEREVA (RUS)
Pravé křídlo: Pauline COATANEA (FRA)

Nejlepší střelkyní se stala maďarská levá spojka Kinga Kliviniy, která nastřílela v devíti zápasech 67 branek. Nejužitečnější hráčkou turnaje byla vyhlášená drobná střední spojka korejského týmu, Hyo Jin Lee.

Z Českého družstva byly nejlepšími střelkyněmi: Weisenbilderpvá 29/8,Marčíková 27/12, Janoušková 26, Königová 21, Kubáčková 18/2, Ždánská 17, Kulíšková 15, Kutlvašrová 15