English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Příprava na interligu se rozbíhá

Příprava na interligu se rozbíhá 15.07.2012 20:38:07 - autor: vasek, přečteno 1866x


Nový ročník interligy házenkářek začne 1. září, příprava hráček je už v plném proudu, některá družstva už s přípravou začala (např. Poruba, Veselí, Michalovce, nebo Šaľa), většina se připojí v příštím týdnu, olomoucký házenkářkám naordinoval nový trenér Jan Bělka začátek až na 22. července.

.V řadě družstev došlo před novou sezonou k změnám na trenérských postech, v řadě družstev se poměrně radikálně mění složení hráčských kádrů. O změnách trenérů jsme již před časem informovali, shrňme tedy kdo se objeví na lavičkách jednotlivých týmů v nové sezoně v roli hlavního kouče. V českých týmech jsou nová jména ve Veselí, které vede Jozef Hanták, v Mostě Dušan Poloz, ve Zlíně Jan Salač a v Olomouci Jan Bělka, starými tvářemi jsou v Porubě Jan Beňadík, ve Slavii Richard Řezáč, v Jindř. Hradci René Kumpán a v Písku Jan Slavík. Ve slovenských týmech má nového trenéra Šaľa, kam zamířil Tomáš Kuťka a v ŠKP Senec povede družstvo Peter Olšavský. Starými tvářemi pak zůstávají v Michalovcích Ján Packa a v Nitře Slavomír Varga. O situaci v Danlogu Partizánske nejsou zatím žádné informace

.Pokud jde o pohyb v hráčských kádrech, největší pohyb nastal v družstvu HC Zlín, odkud jsou hlášeny odchody reprezentantek Petry Růčkové do Mostu, Pavly Poznarové do Poruby a dvojice Kristýna Salčáková a Helena Štěrbové do Veselí.. Ve Veselí kromě příchodu uvedených dvou hráček Zlína, odešla Lucia Súkenníková do Šaľy, největšíí bomba však vybuchla před víkendem, když ukončení hráčské kariéry oznámila legendární brankařka Lenka Černá. V mistrovské Porubě zaznamenali odchody Mrozkové do 2. bundesligy a Petry Válové, která zatím hledá angažmá, naopak posilou bude zlínská reprzentantka Pavla Poznarová.. V Baníku Most, který avizoval velké nákupy, jsou novými tvářemi zatím Petra Růčková ze Zlína, Michaela Janoušková z Písku a brankařka Eva Bezpalcová z Jindř. Hradce, naopak odešla Martina Crhová do Švédska. Z Písku odešla už zmiňované levoruké křídlo Janoušková do Mostu a Iveta Luzumová pravděpodobně do Francie. Trochu nejasná je situace v pražské Slavii, kde zatím nejsou avizovány žádné změny. Jindřichův Hradec získal hlavně příchodem nového mediálního partnera Manap Creative Design, který slibuje stabilizaci klubu. Odchází brankařka Betźpalcová do Mostu, naopak Ukrajinská spojka Kyriushyna, která už hrála na konci minulé sezony, bude ve svém působení u Vajgaru pokračovat, avizován je příchod trochu exotické hráčky z Malty.

V našem družstvu ukončily činnost dvě nejzkušenější: Lucie Fabíková, se stala asistentkou nového trenéra Jana Bělky a Martinu Kelarovou nepustí do hry očekávané mateřství. Ostatní hráčky by měly v hráčském kádru pokračovat, novou posilou bude mladá Slovenka Katarína Berová z Trenčína, která minulou sezonu hrála interligu v celku Nitry. Trenér počítá do kádru také se dvěma svými svěřenkyněmi ze stříbrného celku starších dorostenek - Kateřinou Hofírkovou a Petrou Smékalovou.

Také ve slovenských interligových týmech se hráčské kádry hodně mění.Mistrovská Iuventa Michalovce stále sází na .hráčky z východu. Novými posilami jsou levoruká Ukrajinská spojka Julia Snopová, která přichází z tureckého Piyangu a Ruska Natalia Vinyuková z Rostova, také hrající na spojce. Z družstva odchází Alžbeta Polláková (do Sence), s s házenu končí zkušená 39 letá brankařka Kudročová. Také v celku vicemistra Šaľy nastává po výměně trenéra k velkému pohybu i v hráčském kádru. Odcházejí čtyři opory loňského kádru, Simona Pileková odchází do Německa, Lenka Vidiečanová ukončila činnost ze zdravotních důvodů, Vedení klubu neprofloužilo smlouvy ani se sestrami Lucií Weibelovou, která posílí Senec a Andreou Czanik. Novou tváří v družstvu bude naopak Lucia Súkennníková, která se vrací na Slovensko z Brittermu Veselí. ŠKP Piccard Senec hlásí pouze přírustky,, novými akvizicemi budou Betka Polláková z Michalovců a Lucia Weibelová ze Šaľy. Naopak naprosto žádné zprávy nejsou k dispozici o dění v Nitře a Partizánskem. Jakmile se objeví informace z těchto dvou klubů, samozřejmě je ihned zveřejníme..