English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > Na Poháru míru bude hrát trojice účastníků Evropských pohárů

Na Poháru míru bude hrát trojice účastníků Evropských pohárů 24.07.2012 19:54:04 - autor: , přečteno 2300x

 

Zajímavé složení nabízí letošní turnaj o Pohár míru v Olomouci. S výjimkou domácího celku totiž všichni tři zbývající účastníci turnaje byli v úterním osudí Evropských pohárových soutěží.

Slovenský mistr Iuventa Michalovce bude hrát v předkvalifikaci o postup do základních skupin Champions League proti maďarskému celku FTC Rail Cargo Hungaria dvoukolově 19. a 23. září 2012. V případě, že v souboji proti favoritovi Iuventa neuspěje, čekal by ji ve 2. kole Poháru vítězů pohárů v termínu 13. a 20. 10 2012, český vítěz WHIL HC Britterm Veselí n. Mor.

Další dva účastníci olomouckého turnaje budou hrát v Challenge Cupu. Polský tým KSS Kielce byl nasazen do 3. kola a v termínu 10. a 17. října se utká s řeckým týmem A.C. PAOK Soluň. Poslední z účastníku Poháru míru - Sokol Písek byl pro své úspěšné výsledky v minulých letech nasazen také v Challenge Cupu přímo mezi posledních 16 týmů a svého soupeře se dozví až v listopadu, hrát se pak bude až 2. a 9. února 2013.

Pro úplnost ještě uveďme koho potkají další z českých účastníků pohárů. Nový mistr České republiky Sokol Poruba bude hrát v Poháru EHF (Česká republika nemá koeficient pro účast v Champions League) a los mu přidělil ve druhém kole ruského soupeře Astrachanočka Astrachaň, v případě postupu by pak narazil ve třetím kole na maďarský Siofok KC Galerius Fürdó. Baník Most byl nasazen v Challenge Cupu do 2. kola a jeho soupeřem bude litevský Kauno Acme Žalgiris Kaunas.