English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Medailistky z ME se připravují v Olomouci

Medailistky z ME se připravují v Olomouci 04.08.2012 09:16:13 - autor: , přečteno 1674x

Před měsícem přivezly házenkářské dorostenky České republiky z Göteborgu bronzové medaile za druhé místo v European Open 18, když po těsné porážce v semifinále s Ruskem 19:18, vyhrály v boji o bronz nad dalším z favoritů Německem 23:22. Svěřenkyně trenéra Lubomíra Kejčíře však mají před sebou další výzvu. Od 16. do 26. srpna 2012 budou totiž hrát na mistrovství světa své věkové kategorie v Černé Hoře, kde jim los přisoudil za soupeře Dánsko, Francii, Koreu a Uruguay.

Na soustředění v Olomouci se připravuje od pátku 17 děvčat, úspěšnou „švédskou sestavu" (z ní vypadly Fabíková a Bullová) doplnila trojice Slavistek - brankařka Petra Kudláčková a Tereza Pokorná, které reprezentovaly v době turnaje ve Švédsku na MS dvacetiletých v Ostravě a Brně a Eliška Jačková (letošní házenkářský objev roku), která neodjela pro poraněný kotník a  Gabriela Nygrýnová ze Zlína, která ve Švédsku také nehrála a to ze zdravotních důvodů. V sedmnáctce nechybí ani pětice hráček domácí Zory Olomouc (Anna Nováková, Tereza Fryčáková, Jarmila Trumpešová, Nikola Jansová a Kateřina Slováková).

V nominaci je zatím 17 hráček, do Podgorice jich 15. srpna 2012 odletí 16. Které hráčky byly povolány k závěrečné přípravě ?
Brankařky: Eliška Šíbrová (SVŠ Plzeň), Petra Kudláčková (Slavia Praha) a Anna Nováková (ZORA Olomouc).
Hráčky v poli: Markéta Jeřábková, Andrea Vlachová (HC Plzeň), Kristýna Vlková, Gabriela Nygrýnová, Denisa Kamenářová (HC Zlín), Michaela Sekulová (Otrokovice), Adéla Bělohoubková (Poruba), Simona Skřivánková, Eliška Jačková, Tereza Pokorná (Slavia Praha), Tereza Fryčáková, Jarmila Trumpešová, Nikola Jansová, Kateřina Slováková (DHK ZORA Olomouc).

Družstvo se připravuje v hale Zory, kde v neděli sehraje dvě přípravná utkání proti reprezentačnímu výběru Polska mladších juniorek (roč. 1996), pro které budou zápasy v Olomouci generálkou na Turnaj Olympijských nadějí, který budou hrát 9. - 11. srpna v polském Szczyrku.

Přípravné duely Česká republika - Polsko se hrají v hale DHK ZORA Olomouc v neděli 5. srpna 2012 v 11:00 a v 16:00 hod. Přijďte se podívat na naši mladou reprezentační budoucnost.