English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky na turnaji v Partizánskem remizovaly se Šaľou

Hanačky na turnaji v Partizánskem remizovaly se Šaľou 12.08.2012 21:15:13 - autor: vasek, přečteno 2014x

 Olomoucké házenkářky hrály v sobotu a v neděli v Partizánskem, kde se konal tradiční, velmi prestižní turnaj - „Memoriál JUDr. Antona Jašíka". Pořádající oddíl však měl hned zpočátku smůlu. Nejprve se odhlásilo reprezentační družstvo žen Ukrajiny, místo kterého startovalo právě naše družstvo. V pátek večer se pak z turnaje pro zranění a onemocnění hráček, odhlásil také český mistr Britterm Veselí n. Mor.. Zbývající trojice interligových týmů tedy sehrála turnaj dvoukolově, každé z družstev si zahrálo čtyři utkání v plném hracím čase 2 x 30 minut.

V turnaji dominovaly hráčky slovenského vicemistra Slovanu Duslo Šaľa, vedené novým trenérem - zkušeným Tomášem Kuťkou, které ztratily jediný bod po remíze s našimi děvčaty. Slovenský celek prokázal své vysoké kvality a největší rozehranost, byl to už jeho druhý vítězný přípravný turnaj před novou sezonou, před týdnem vyhrál turnaj v Pezinku Na druhém místě skončilo domácí družstvo Danlogu Parizánske, které sice dvakrát prohrálo se Šaľou, ale oba zápasy s našimi děvčaty bez problémů vyhrálo.

Pro naše družstvo byl turnaj dsalší těžkou prověrkou: Družstvo po porážce v Porubě nastouplo stále ještě bez několika svých stabilních hráček, v Partizánskem nehrála nejlepší střelkyně družstva Kateřina Růžičková, ani zatím nedoléčené Lucie Severová a Jana Spíchalová, nemohly odjet ani mladé Petra Smékalová a brankařka Anežka Zuzánková. Hned v prvmním utkání se navíc zranila Pašková, takže omezený počet htráček nestačil zejména fyzicky na odehrání tří utkání v sobotu v plném čase a zejména poslední sobotní utkání proti domácím už bylo hodně kruté.

K turnaji přidal komentář trenér Jan Bělka:.
V prvním utkání se Šalou se zranila v 50 vteřině Bára Pašková (úder do obličeje naštěstí jen nateklé oko a obrovský monokl) a v turnaji již nehrála. První dvě utkání jsme odvedli dobrý výkon v posledním třetím v sobotu jsme již neměli dostatek sil a jasně ho prohráli. V neděli jsme proti Partizánskému odváděli dobrý výkon, ale od 45 min jsme hráli již bez tří spojek (menší zranění, tak jsem je raději nechal již sedět) a závěr utkání jsme odehráli s velmi netradiční sestavou. Celý turnaj splnil základní cíle v naší přípravě na sezonu - zdokonalení přechodu do rychlého útoku a vylepšení obranné fáze. Turnaj byl pro nás specifický velkým množstvím technických chyb a menší střeleckou úspěšností. Všechny hráčky lze pochválit za výborné a bojovné výkony. Soupeřící družstva byla velmi kvalitní a předváděla výbornou házenou. Organizace celého turnaje byla výborná včetně rozhodčích.

Výsledky všech utkání:
Sobota:

HK Danlog Partizánske - Slovan Duslo Šaľa 18:22 ( 9: 7)
Slovan Duslo Šaľa - DHK ZORA Olomouc 28:24 (16:11)
Slovan Duslo Šaľa - DHK ZORA Olomouc 26:26 (13:13)
DHK ZORA Olomouc - HK Danlog Partizánske 21:35 ( 9::18)

Neděle:
Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 31:20 (16:13)
HK Danlog Partizánske - DHK ZORA Olomouc 32:22 (14:11)

Sestavy a střelkyně všech družstev:

Slovan Duslo Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Bizíková 11, Trochtová 6, Porubská 6, Kováčová 1, Piskayová 1, Bérešová 23, Tulipánová 8, Demajová 10, Baraászová, Szárková 16/1, Ďurechová 1, Súkenníková 21/3, Rácková 4/1, Bachratá.

Trenér: Tomáš Kuťka

HK Danlog Partizánske: Súlovský, Vaverková -. Košíková 9, Mičiníková, Legéňová 4, Kubáňová 4, Szokeová 7, Kankulová 4, Jančáková 12/5, Šáteková 7, Michnová 15/7, Hodošková 7, Kertészová 15, Minarčíková 18, Bettáková 5.

Trenér: Tomáš Hlavatý

DHK ZORA Olomouc: Raníková, Rašková - Salašová 15/1, Kulíšková 9, Uličná 4, Remešová 3, Dostálová 8, Hofírková 2, Kubáčková 15/4, Štefanová 6, Huráňová 12/1, Ždánská 5, Gebre Selassie 9/1,, Berová 5, Pašková,

Trenér: Jan Bělka

 

 Nejlepší brankařka turnaje: Simona SÚLOVSKÁ (Pariutzánske)

Nejlepší hráčka turnaje:Lucia SÚKENNÍKOVÁ (Šaľa)

Nejlepší střelkyně turnaje: Lucia BÉREŠOVÁ (Šaľa)