English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dorostenky ČR před odjezdem na MS znovu porazily Zoru

Dorostenky ČR před odjezdem na MS znovu porazily Zoru 15.08.2012 08:42:46 - autor: , přečteno 1505x

Česká reprezentace dorostenek před středečním odletem na MS do Černé Hory, kde se uskuteční mistrovství světa této věkové kategorie, změřila síly s interligovými ženami Zory Olomouc a už podruhé během své přípravy v Olomouci domácí házenkářky porazila. Ty sice nastoupily bez několika hráček své základní sestavy - Raníkové, Růžičkové, Severové, Paškové a Šteffanové, ale mladé reprezentantky je v průběhu střetnutí jednoznačně přehrávaly. Domácí děvčata zahazovala i ty nejvyloženější šance, nutno však říci, že toho hodně pochytaly i všechny tři reprezentační brankařky, které se v brance objevily (Kudláčková, Šibrová a Nováková). Další činnost, která způsobila vysokou porážku domácích byly nepřesnosti v rozehrávce s řadou nepřesných přihrávek, které dosáhly takové výše, že by v interlize hodně komplikovaly úspěšné výsledky.

Dorostenecký výběr trenéra Lubomra Krejčíře tak odlétá na MS v dobrém rozpoložení, děvčata ukázala, že nezahálela, jejich herní projev má svou kvalitu, na dobré úrovni je rychlý útok, trochu děsí drobná zranění některých klíčových hráček. Věřme ale, že se v samotném dějišti děvčata dají do kupy a už v prvních utkáních prokáží svou dobrou formu. Nebudou to však mít vůbec jednoduché. Na úvod je čeká hned ve čtvrtek silný celek Koree který na nedávném MS dvacetiletých sv Ostravě skončil na 6. Místě a měl ve svém stedu několik hráček, které budou hrát i v Podgorici. Totéž platí o dalším soupeři Francii, která skončila v Ostravě až ve finále a který na naše dorostenky čeká hned v pátek.

V domácím družstvu so poprvé objevila Jana Spíchalová (budeme ji vídat v dresu Zory pod jménem Kalová. Družstvo odjíždí o v pátek na víkendový mezinárodní turnaj do Michalovců.

DHK ZORA Olomouc - Repr. družstvo dorostenek ČR 18:28 ( 8:14)
.

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Zuzánková, - Berová 1, Kulíšková 1, Uličná 2, Remešová 1, Smékalová 1, Hofírková 1, Dostálová 2, Salašová 1, Kubáčková 2/2, Spíchalová 2, Huráňová 1, Ždánská 1, Gebre Selassie 2.

Trenér: Jan BĚLKA

Dor. ČR: : Nováková, Šibrová, Kudláčková - Bělohoubková 7, Sekulová 1, Kamenářová 3, Skřivánková, Vlachová, Jeřábková 5/1, Trumpešová 1, Slováková, Fryčáková 5, Jačková 2, Pokorná 3/2, Vlková 1, Jansová.


Trenér:Lubomír KREJČÍŘ