English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zora jede na turnaj do Michalovců

Zora jede na turnaj do Michalovců 15.08.2012 09:34:19 - autor: , přečteno 1521x

Házenkářky olomoucké Zory odjíždějí v pátek na východní Slovesnko, kde o víkednu nastoupí v dalším přípravném turnaji, kterým bude tentokrát 19. ročník tradičního turnaje - „Memoriál Tomáša Jakubču", v Michalovcích.. Na turnaji se Hanačky postupně utkají s domácí Iuventou Michalovce, která startuje v letošním roce v předkole Champions League (soupeřem mu bude FTC Cargo Hungaria). Druhým soupeřem bude rovněž účastník předkola Champions League - rumunský U Jolidon Cluj, kterého čeká kvalifikační turnaj, kde se utká s Rostovem (RUS), RK Zajecar (SRB) a Muratpasa Belediywsi Antalya (TUR). Posledním účastníkem je známý maďarský tým KC Barabas Veszprem, který je šestým týmem loňského ročníku maďarské nejvyšší soutěže.

Tento kvalitě obsazený turnaj bude další těžkou prověrkou našeho nově se formujícího celku, který se dosud stále musel obejít bez své nejlepší střelkyně Katky Růžičkové, která už ale začala s přípravou a v Michalovcích už by měla nastoupit.. Věřme, že s její přítomností se zlepší i celkový herní projev družstva a že děvčata potvrdí vzestupnou výkonnost.

Na Memoriálu Tomáša Jakubču se olomoucké házenkářky představí podruhé. Jejich prvním startem byla účast na 17. ročníku turnaje v roce 2010 , kdy obsadily 3. místo za vítězným ukrajinským Užhorodem a polskou Zgodou Bielszowice. Cenným skalpem byla výhra nad domácí Iuventou, které se turnaj vůbec nevydařil a obsadila poslední místo. Naše děvčata prohrála s Ukrajinkami 24:31, a Zgodou 26:28 a v posledním utkání porazily Michalovce 23:22.

Věřme, že i v letošním ročníku naše děvčata překvapí a přivezou si skalp některého z věhlasných soupeřů. Pro sebedůvěru před domácím turnajem a zejména před blížící se interligou by to hodně potřebovala.