English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Zraněními zdecimované dorostenky ČR podlehly Dánkám

Zraněními zdecimované dorostenky ČR podlehly Dánkám 21.08.2012 07:38:03 - autor: vasek, přečteno 1315x

 

Česká republika - Dánsko 16:30 (10:13)

Do doby, kdy omezený počet hráček české reprezentace stačil se silami, stačilo to na vcelku vyrovnanou partii i s takovým družstvem jakým bezesporu Dánsko ve světovém měřítku je. Nadějný stav však stačil jen 0do začátku druhého poločasu a vlastně celou druhou třicetiminutovku existovalo nahřišti pouze jedno družstvo, naše děvčata dokázala vynikajícím dánským brankařkám vstřelit jen 6 branek a prohrály jej 6:17. První branku ve druhé půli vstřelila až v 17. minutě ze 7 m hodu Trumpešová, když předchozí čtyři sedmičky Češky zahodily.

Markantní rozdíl mezi oběma družstvy byl ve střelecké úspěšnosti. Zatímco naše družstvo vykázalo v celém utkání účinnost 26,2 %, Dánky se blýskly 62,5 % úspěšností. Dánkám stačilo ke vstřerelní 30 branek 48 střeleckých pokusů, zatímco naše děvčata vystřelila 61 krát a na své konto si připsala poiuze 16 branek. Samozřejmě podíl má také úspěšnost brankařek, Eliška Šibrová v naší brance zaznanemnala úspěšnost 20 %, obě Dánky měly úspěšnost 59 % a Chrisitna Elm, která odchytala posledních 12 minut dokonce 76,9 %.

Sestava a branky ČR:
Šibrová, Kudláčková, Nováková - Bělohoubková, Sekulová, Kamenářová 2, Skřivánková, Vlachová, Trumpešová 4/1, Slováková, Fryčáková, Jačková 2, Pokorná 4/2, Vlková, Jeřábková 4, Jansová.

Na hřiště se z důvodu zranění vůbec nedostaly Bělohoubková, Slováková, Fryčáková a Vlková.

Naše družstvo bude s napětím očekávat výsledek dnešního duelu mezi Koreou a Uruguayí. Pokud Korejky splní úlohu favorita a nad Jihoameričankami vyhrají, budou naše děvčata hrát ve čtvrtek s jedním ze dvojice Japonsko, Angola v boji o konečné 13. - 16. Místo. V případě, že Korea nevyhraje, čekal by na naše družstvo jen boj o 17. - 20. místo a soupeřem by bylo Portugalsko.

Před posledním hrsacím denm mají postup do čtvrtfinále zajištěna družstva Švédska,Ruska, Rumunska, Dánska, Francie a Norska. Pro jistotu postupu musejí alespoň remizovat Maďarky v posledním utkání se Švédskem, Nejvíc zamotaná je situace ve skupině D, kde Brazilkám k postupu nemusí stačit ani výhra nad Norkami, musejí čekat na výsledek Japonska s Angolou, v případě výhry Japonska a porážky Brazilie by postupovaly Asiatky.