English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Opona interligy se zvedá, Hanačky jedou v sobotu do Zlína

Opona interligy se zvedá, Hanačky jedou v sobotu do Zlína 29.08.2012 08:47:00 - autor: dhkzora, přečteno 2158x

V sobotu zahájí po 111 denim půstu nejvyšší soutěž házenkářek, kterou bude už 11. ročník společné, česko - slovenské soutěže interligy - WHIL. Stejně jako v minulé sezoně ji bude hrát 13 družstev, osmička týmů bude z Česka a pětice družstev je slovenských. Znamená to tedy, že v každém kole bude mít jedno z družstev volný los, první kolo se odehraje bez českého mistra Sokola Poruba.

Novou podobu bude mít závěr soutěže pro česká družstva. Po odehrání 26. kol základní části WHIL, kdy se utkají všechna družstva dvoukolově, každý s každým na domácím hřišti a na hřišti každého ze soupeřů a která skončí 6, dubna 2013, se na české straně nebude hrát obvyklé play-off nejlepší čtveřice českých družstev (poprvé od vzniku WHIL v roce 2002), ale bude hrána nadstavbová soutěž a to ve dvou skupinách. V té první budou hrát čtyři české týmy, nejlépe umístěné po základní části WHIL, dvoukolově každý s každým doma - venku (6 kol). Body získané v základní části zůstávají všem družstvům v platnosti i pro nadstavbovou část. Vítězem a mistrem ČR se stane družstvo, které bude mít nejvyšší počet bodů v součtu po základní části WHIL a nadstavbové části, družstva na dalších místech obsadí konečné pořadí v rámci ČR na 2. - 4. místě.

Odlišně budou hrát česká družstva umístěná po základní části WHIL mezi českými týmy v soutěži na 5, - 8. místě. Ty sehrají podobně jako družstva „první čtyřky" nadstavbu každý s každým (6 kol) doma - venku. Rozdíl je však v tom, že body ze základní části WHIL se družstvům nezapočítávají, začíná se „od nuly", družstva však obdrží bodovou bonifikaci podle svého umístění, celkově 5. +4 body, 6. +2 body, 7. +1 bod, 8 - 0 bodů. Novinkou je také to, že družstvo, které skončí po nadstavbové části na posledním místě, sehraje dvoukolovou baráž s vítězem české 1. ligy žen o účast ve WHIL v ročníku 2013/14.

Olomoucké házenkářky zahájily přípravu na novou sezonu pod vedením nového trenéra Jana Bělky a nově sestaveného realizačního týmu 22. července, poté absolvovalo týdenní soustředění v Rapotíně a až do začátku WHIL následovala dvoufázová příprava v domácím prostředí. V průběhu přípravy sehrálo družstvo celkem 13 přípravných utkání, z toho byly tři turnaje - v Partizánskem, Michalovcích a před týdnem domácí Pohár míru.

V hráčském kádru došlo jen k minimu změn. Z loňského družstva už neuvidíme v akci Martinu Kelarovou, kterou čekají mateřské povinnosti, Lucii Fabíkovou, která se přesunula na post asistentky trenéra a Irenu Kozákovou, která bude chytat v „B" týmu. Novými tvářemi jsou mladá brankařka Anežka Zuzánková z Poruby, Katarína Berová přišla ze Štartu Trenčín a dvě dorostenky Petra Smékalová a Kateřina Hofírková z vlastního dorostu. V hráčském kádru je celkem 20 hráček, po středečním tréninku bude určena čtrnáctka pro první kolo v sobotu ve Zlíně. V sestavě pro první kolo budou určitě chybět, ještě stále se léčící Lucie Severová, Barbora Pašková a nově Kateřina Hofírková, do Zlína se nechystá ani Jana Spíchalová, která v den utkání dopoledne změní své příjmení na Kalová.

V kádru háček na interligu je těchto 20 hráček:
Brankařky
Barbora Raníková, Lucie Rašková a Anežka Zuzánková, spojky: Kateřina Růžičková, Anna Gebre Selassie, Tereza Kubáčková, Katarína Berová, Ivana Salašová, Barbora Pašková, Petra Smékalová a Kateřina Hofírková, křídla Lucie Dostálová, Martina Huráňová, Michaela Ždánská, Adriana Remešová a Jana Šteffanová a pivoti: Martina Uličná, Jana Kalová, Andrea Kulíšková a Lucie Severová.

Utkání 1. kola ve Zlíně začíná v sobotu 1. září v 16:00 hod., doma se družstvo DHK ZORA představí za týden, opět v sobotu 8. Září v hale DHK ZORA Olomouc, kdy budou hostit v tradičním čase od 17:30 hod. družstvo Sokola Písek.

Kádr WHIL 2012-2013

Hroní řada zleva: Jan Bělka - trenér, Mgr. Michal Šafář - psycholog, Katarína Berová, Tereza Kubáčková, Martina Uličná, Kateřina Hofírková, Kateřina Růžičková, Jana Kalová, Lucie Severová, Anna Gebre Selassie, Lucie Fabíková - asistentka trenéra, Michal Korytář - masér, Jaroslav Turek- vedoucí družstva, Jiří Šrotíř - fyzioterapeut, Karel Hůlka - kondiční trenér.
Prostřední řada klečící zleva: Petra Smékalová, Adriana Remešová, Michaela Ždánská, Lucie Dostálová, Ivana Salašová, Martiná Huráňová, Jana Šteffanová, Andrea Kulíšková.
Přední řada sedící zleva: Anežka Zuzánková, Barboa Raníková, Lucie Rašková.