English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky ZORY třetí na turnaji žáků

Starší žačky ZORY třetí na turnaji žáků 04.09.2012 11:18:20 - autor: dhkzora, přečteno 2417x

V sobotu 1. září se konal ve Velké Bystřici turnaj starších žáků, kterého se zúčastnilo i naše dívčí družstvo DHK Zora Olomouc, pro které byla utkání poslední prověrkou před vstupem do mistrovské soutěže.

Hned v prvním utkání děvčata dala všem najevo, že nepřijela jen na zkušenou a výrazným rozdílem porazila Cement Hranice 20:9. Ve druhém utkání jsme nastoupili proti jednomu z nejlepších žákovských celků v ČR - HC Zubří. Po celkem vyrovnané polovině utkání se přece jen projevila fyzická převaha hráčů z Valašska a kluci zaslouženě vyhráli 15:8. Ve třetím utkání si děvčata díky větším herním zkušenostem poradila s SK Velká Bystřice „B" a opět slavila vítězství 16:12. Čtvrté utkání proti TJ Sokol Luhačovice proběhlo plně v režii našich holek, soupeře zaskočily především rychlými útoky, nápaditou hrou a v závěru utkání svítilo na ukazateli skóre 15:8.

V posledním utkání proti celkovému vítězi turnaje SK Velká Bystřice „A" děvčata držela se soupeřem krok pouze do stavu 8:8. V závěru pak několika zbytečnými ztrátami míčů v útočné fázi umožnila soupeři z rychlých útoků navyšovat skóre až na závěrečných 18:9..

Do all stars týmu byly vybrány i dvě zástupkyně našeho družstva. Na post pivota Veronika Studená a pravou spojku Simona Dostálová, která ještě na podzim oblékala dres DHK Vítězná Litovel.

Pořadí družstev:
1. SK Velká Bystřice „A"
2. HC Zubří
3. DHK Zora Olomouc

Celková bilance 3 výhry a dvě porážky v konkurenci chlapeckých družstev je pro děvčata velmi lichotivá. Doufejme, že jim nabyté zkušenosti pomohou v mistrovských utkáních, které zahajují už v sobotu, kdy pojedou do Kunovic.

Starší žačky

trenér Miloš Haloun, Barbora Vaňková, Barbora Lindnerová, Simona Dostálová, Michaela Tkadlecová, Barbora Konečná, Nikola Glogarová, Kristýna Vítková, Kateřina Králová, trenér Jaroslav Soukup
Diana Řezníčková, Karolína Žáčková, Veronika Studená, Kateřina Konůpková, Michaela Soukupová
Sylva Pašková, Michaela Ošlejšková