English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky čeká v sobotu reparát za porážku v 1. kole

Hanačky čeká v sobotu reparát za porážku v 1. kole 06.09.2012 11:24:03 - autor: , přečteno 1519x

Olomoucké házenkářky v 1. kole nového ročníku interligy ve Zlíně herně propadly, do utkání vstoupily hodně nekoncentrovaně, domácí celek jim v prvních minutách udělil lekci z bojovnosti, během čtyř minut si vytvořil čtyřbrankový náskok a mladé hráčky se náležitě uklidnily a začaly předvádět hru, vycházející z kvalitní obranné činnosti. Podle vedení olomouckého družstva si své odvedla pouze nová kapitánka týmu, reprezentační brankařka Barbora Raníková, která se s úspěšností těsně pod 47 % a 15 úspěšnými zákroky zařadila hned v prvním kole mezi nejlepší brankařky soutěže. Spokojenost panovala také z debutu dorostenky Petry Smékalové, která ve své premiéře ve WHIL zatížila konto zlínských brankařek 4 brankami. Ostatní hráčky však nenaplnily očekávání trenérů a zůstaly za svými možnostmi a předpoklady.

Možnost reparátu budou mít Hanačky už tuto sobotu, kdy přivítají ve své hale v domácí premiéře celek Sokola Písek. Jde o soupeře, který sice obhajuje loňskou premiérovou bronzovou medaili z českého play-off, ale pohyb v hráčském kádru napovídá, že své pozice bude letos jen velmi těžko obhajovat. V družstvu chybí loňská palebná síla v podobě nejlepší interligové střelkyně Ivety Luzumové (odešla do Francie), Aleny Stellnerové (bude hrát ve Slavii) a zatím zraněných Borovské a Vyhnalové. S nimi „odešlo" neuvěřitelných 630 vstřelených branek, které měla tato čtveřice na svém kontě v uplynulé sezoně. Zacelit takový úbytek přesných zásahů bude hodně obtížné, i když trenér Jan Slavík bude mít k dispozici řadu nových hráček, především Petru Bubeníkovou z Jindř. Hradce, juniorské reprezentantky Jitku Kutlvašrovou a Míšu Součkovou z Havl. Brodu, které loni hrály v družstvu vítěze 1. ligy žen, juniorky Slavie Praha. Brankařky Vařečkovou a Šáchovou by měla nahradit Žaneta Stojarová přicházející z Liberce. Blýskáním na lepší časy je návrat po zranění Veroniky Malé, která se už v 1. kole objevila na hřišti, návraty Míšy Borovské a Lucie Vyhnalové se dají očekávat také v horizontu několika týdnů.

Jihočešky v 1. kole také prohrály, měly ale za soupeře úřadujícího vítěze WHIL a českého vicemistra Britterm Veseĺí. Mají na svém kontě už dokonce dvě porážky, tu druhou z předehrávaného 3. kola, které hrály také v domácím prostředí ve středu, když hrály se slovenským mistrem a účastníkem předkola Champions League Iuventou Michalovce, které v termínu 3. kola budou bojovat o postup v ChL proti maďarskému FTC Rail Cargo Budapest. Jihočešky po porážce v prvním kole 13 brankovým rozdílem (15:28), podlehly Slovenkám dokonce o 18 branek (17:35), v poločase však byl stav 11:12. Co se muselo odehrávat na palubovce Obloukovky ve druhých 30 minutách, které Michalovce vyhrály 23:6, to snad ani nejde popsat. Každopádně ale poločasový výsledek Sokolek proti takovému soupeři bude jistě pro domácí v sobotním zápase vážným varováním.

Trenéři olomouckého družstva ještě stále nemohou počítat se zraněnými Paškovou, Severovou a Hofírkovou, k dispozici však bude samozřejmě Jana Spíchalová, která poprvé nastoupí s novým příjmením - KALOVÁ, které získala právě před týdnem na zámku v Náměšti na Hané.

Sobotní utkání začíná v tradiční dobu od 17:30 hod. a řídit jej bude dvojice rozhodčích - bratři Adam a David Kondělkové. Domácí hráčky věří, že jejich věrní příznivci je přijdou povzbudit v jejich důležitém utkání, tak jako v minulých sezonách