English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Úspěšný reparát, ZORA deklasovala Sokol Písek

Úspěšný reparát, ZORA deklasovala Sokol Písek 09.09.2012 02:41:37 - autor: vasek, přečteno 1601x

DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek 33:!17 (14: 7)

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:3, 7:3, 12:5, 12: 7, 14: 7 - 15:8, 20:8, 21:10, 24: 11, 28:14, 32:16, 33:17.

Rozhodčí: A, Konděka,, D, Kondělka Diváků: 150 7 m hody: 3/3 - 1/1 vyloučení: 3/2.

Sestavy a branky:
Olomouc
: Raníková, Rašková - Růžičková 6/1, Šteffanová 4, Uličná, 1, Remešová 2, Berová, Dostálová 4, Kubáčková 4/3, Salašová 2, Kalová 1, Huráňová 2, Ždánská 2, Gebre Selassie 5.

Trenér: Mgr. Jan BĚLA

Písek: Brožová, Stojarová - Boorová, Součková 4, Keslerová 1, Lidová 1, Rusfelová, Michková 1, Veselá, Bubeníková 5, Jandečková, Kutlvašrová 4/1, Kalčíková 1.

Trenér: Jan SLAVÍK.

Jakoby před týdnem ve Zlíně a v sobotu v Olomouci nastoupily v dresu DHK ZORA Olomouc úplně jiné hráčky. Přitom byla sestava skoro úplně stejná, to jen přístup k utkání, nasazení, rychlost, důraz a také celkový herní projev se posunul do oblasti házenkářské moderny. Domácí děvčata předvedla hru, která se musela líbit, do hry se zapojily všechny hráčky, k vidění byly akce lahodící oku diváka. Spolehlivé brankařky Raníková i Rašková, která dostala šanci na poslední čtvrthodinku, byly základem, který umožňoval přechod do rychlých útoků, kterých také domácí celek náležitě využíval a dá se říci, že tento herní prvek byl jedním ze základních pilířů úspěšnosti jejich hry..

Hodně povedené utkání sehrála Anna Gebre Selassie, která jako by chtěla potvrdit oprávněnost své nominace do české reprezentace na turnaj do Chebu. Překvapivý a nutno říci že velmi úspěšný tah se trenérům povedl s nasazením Míši Ždánské ve středu útočné vozby, její pohyblivost, kreativita a schopnost projít obranou soupeře, dělala Jihočeškám hodně problémů. Nebývale účinná byla hra všech křídel, které se na hřišti objevily, prosazovaly se nejen z brejků ale i v postupném útoku. Velmi pozitivním jevem je skutečnost, že na vstřelených brankách se podílelo 11 domácích hráček. Hra domácích děvčat měla i tentokrát své vady na kráse, především velký počet technických chyb a také poměrně vysoký počet neproměněných šancí trochu výkon domácích sráží. Částečně to způsobuje samozřejmě snaha řešit herní situace ve vysoké rychlosti a ta sebou přináší i vyšší procento nepřesností.

Domácí družstvo začalo utkání ve vysokém tempu, vědomo si toho, jakým problémem byl začátek utkání ve Zlíně, kdy jim utekl začátek utkání a ten vlastně rozhodl o osudu celého zápasu. Za čtyři minuty vedly 3:0 a i když soupeř postupně hru vyrovnával a v 16. minutě byl rozdíl pouze dvougólový (7:5), stačilo šest minut k tomu, aby domácí družstvo nasázelo za záda brankařky Brožové 5 branek, zvýšilo na 12:5 a vyhnalo brankařku na střídačku. Poločas skončil uklidňujícím sedmibrankovým rozdílem. Po změně stran od stavu 15:8, domácí družstvo opět šňůrou pěti branek v rozmezí tří minut zvýšilo své vedení a v 7. minutě vedlo 20: 8. Až do úplného konce si domácí družstvo udržovalo stále,svou herní převahu a dovedlo utkání v poklidu do vysokého a zaslouženého vítězství..

V družstvu Písku se prosadily zejména letní posily - Bubeníková, která přišla z Jindř. Hradce a juniorské reprezentantky z Havl. Brodu, vysoká kanonýrka Součková i velice pohyblivá Jitka Kutlvašrová, mladší sestra Hany, reprezentační spojky hájící barvy Slavie Praha.