English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky zahájily podzimní soutěž

Starší žačky zahájily podzimní soutěž 09.09.2012 22:57:27 - autor: vasek, přečteno 1691x

Od 1. července letošního roku vstoupilo v, platnost nové územní rozdělení soutěží. Byly zrušeny oblasti a s nimi také Oblastní soutěže. Žákovské soutěže se od tohoto ročníku hrají tedy v rámci jednotlivých krajů, jako ligy příslušných krajů. V kategorii starších žaček však bohužel ani v Olomouckém ani Zlínském kraji nebyl dostatečný počet družstev pro samostatné soutěže, proto se vedení obou krajských svazů dohodla, že soutěž starších žaček bude hrána jako Liga Zlínského kraje a budou v něm startovat družstva obou krajů. Hrát bude 9 družstev, z našeho klubu hrají tak jako v předchozích letech dvě družstva, družstvo sestavené z děvčat ročníku narození 1998 a 99 jako DHK ZORA Olomouc a družstvo sestavení z děvčat roč. 1999 a 2000, převážně přicházející z mladších žaček, budou hrát jako ZŠ Holečkova Olomouc. Obě družstva už v sobotu zahájila soutěž.

SHK Kunovice - DHK ZORA Olomouc 16:25 ( 8:12)

Sestava a branky DHK ZORA:
Ošlejšková, Pašková - Vítková 4, Glogarová 3, Králová 1, Žáčková 4/3, Konůpková 6, Tkadlecová 2, Vaňková 2, Lindnerová, Konešná 1, Studená, Dostálová 2.

Trenér: Miloš HALOUN

Olomouckým děvčatům trvalo celých 15 minut, než se poprvé ujaly vedení, do té doby stále jen dotahovaly náskok domáících, které vstoupily do utkání svižněji a vytvořily si náskok 4:1 a 6:2. Po patnácti minutách se hostující družstvo začalo stále více prosazovat, v poločase už vedly čtyřbrankovým rozdílem, který po změně stran neustále navyšovaly až na desetigólový rozdíl v 17. minutě (12:22). Domácí družstvo se ještě pokusilo o zvrat a šňůrou tří branek snížilo na 15:22, to však bylo všechno, Hanačky si už výhru pohlídaly. Stínem utkání bylo zranění hostujícíc Veroniky Studené.

Hodnocení utkání doplnil trenér: Miloš HALOUN

Úvod utkání vyšel lépe domácím hráčkám, holky ze Zory neproměňovaly i ty nejvyloženější brankové příležitosti, střely končily většinou na brankové konstrukci a Kunovice odskočily až na rozdíl 4 branek. Reakce trenérů na tento stav byla jednoznačná - time out, po kterém si olomoucké házenkářky srovnaly střeleckou mušku, během několika minut srovnaly též stav a do konce 1. poločasu otočily nepříznivý vývoj z počátku utkání na vedení 12:8.Ve druhém poločase holky hrály opět výborně, skóre postupně narůstalo ve prospěch hostujícího družstva a bylo celkem jasné, kdo si z tohoto utkání odveze 2 body za vítězství.

V Kunovicích se však jednalo o vítězství s hořkou příchutí. Nepříjemnou kaňkou na tomto zápase byly dva momenty. Jednalo se o vážné zranění hráčky Veroniky Studené, která po pádu při souboji na útočné polovině soupeře utrpěla zranění hlavy a musela být vrtulníkem přepravena do brněnské Fakultní nemocnice.
Druhý moment, který výrazně poškodil toto utkání, byl katastrofální výkon „muže ve žlutém" rozhodčího Františka Nesrsty. Od začátku utkání otáčel všechny verdikty proti hostujícímu družstvu a jeho pojetí o řízení utkání v kategorii starších žaček mělo s fair play velice málo společného.
Je potřeba poděkovat všem holkám, že se nenechaly rozhodit, hrály svoji hru a dotáhly utkání do vítězného konce.
Veronice všichni držíme palce, aby se co nejdříve uzdravila a znovu oblékala dres družstva starších žaček DHK Zora, ve kterém je výraznou oporou.

 

HC Zlín „B" - ZŠ Holečkova Olomouc 28:21 (13:13)

Sestava a branky ZŠ Holečkova:
Hašlarová, Švábová - Concolino 3/1, Černá, Veselá, Fitříková, Gazdíková 1/1, Tesaříková, Bajerová 12/1, Oravcová 1, Očenášková 4, Dobrovská.

Trenérka: Iveta HOFMANOVÁ

Celý první poločas se hrálo vyrovnané utkání, domácí děvčata sice po většinu času vedly, rozdíl však nebyl nikdy vyšší než dvoubrankový, Olomoučanky dokázaly vždy vyrovnat. Ke zvratu ve vývoji došlo za stavu 16:16 mezi 6. a 16. minutou druhého poločasu, kdy domácí děvčata nasázela do Olomoucké branky pět gólů, hosté se naopak netrefily ani jednou. Domácí děvčata pohodlné vedení uklidnilo a závěr zápasu si pohlídala.

V Olomouckém dresu se poprvé v utkání objevila Monika Bajerová, odchovankyně SK Žeravice, která se stala nejlepší střelkyní utkání