English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Český pohár házenkářek už postoupil do osmifinále

Český pohár házenkářek už postoupil do osmifinále 13.09.2012 09:01:20 - autor: vasek, přečteno 1514x

Hanačky budou hrát v Havl. Brodě

Boj o druhou nejvýznamnější ženskou házenkářskou trofej České republiky byl rozehrán prvními dvěma koly, v nichž se utkala družstva z nižších soutěží. Třetí kolo, tedy osmifinále, už bude hráno za účasti interligových týmů, které budou vystupovat v roli hostujících družstev, když nastoupí proti prvoligovým, v případě Vel. Meziříčí a SK UP Olomouc druholigovým družstvům, soupeř Jindř. Hradce Tatran Střed´šovice startuje dokonce v Pražském přeboru..

Naše děvčata pojedou na Vysočinu, kde jim soupeřem bude prvoligový celek Jiskry Havl. Brod. Utkání se bude hrát ve středu 19. září 2012 od 19:00 hod..

Osmifinálové dvojice:

Sokol Vel. Meziříčí - HC Britterm Veselí n. Mor.
Sokol Vršovice - DHK Baník Most
Jiskra Havl. Brod - DHK ZORA Olomouc
SK UP Olomouc - HC Zlín
HC Plzeň - DHC Slavia Praha
SHK Kunovice - DHC Sokol Poruba
Tatran Střešovice - Házená Jindř. Hradec
DHC SVŠ Plzeň - TJ Sokol Písek

Do 1. kola ČP vstoupilo první zářijový víkend celkem 16 převážně druholigových družstev, z jejichž střetnutí postoupili vítězové do 2. kola a zde už startovala i družstva 1. ligy, s výjimkou „B" družstev interligových klubů. Z našeho regionu v prvních dvou kolech hrála družstva SK UP Olomouc (býv. UP Prior) a SK Velká Bystřice. Oba celky byly v 1. kole úspěšné, SK UP Olomouc vyhrál ve Vlčnově s HSK Bánov-Vlčnov vysoko 18:37, děvčata SK Velká Bystřice porazila v domácím prostředí Sokol Karviná 19:18. Ve druhém kole si překvapivě SK UP Olomouc poradil na domácí palubovce s předním prvoligovým družstvem Jiskra Otrokovice a po vítězství 28:19 postoupil zaslouženě do osmifinále. Pro nováčka druholigové soutěže SK Velká Bystřice bylo družstvo SHK Kunovice už nad jeho síly a bylo vyřazeno, když podlehlo 14:28.

Výsledky zápasů 2. kola:
Tatran Střešovice - Sokol Kobylisy II. 21 : 20
ČZ HBC Strakonice - DHC SVŠ Plzeň 25 : 26
Sokol Vel. Meziříčí - Tatran Bohunice 38 : 22
Lok. Čes. Budějovice - Jiskrsa Havl. Brod 27 : 30
TJ Turnov - Sokol Vršovice 13 : 31
SK Velká Bystřice - SHK Kunovice 14 : 28
SK UP Olomouc - Jiskra Otrokovice 28 : 19 Astra Praha - HC Plzeň 22 : 33