English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky hrají v sobotu u úřadujícího vítěze WHIL

Hanačky hrají v sobotu u úřadujícího vítěze WHIL 19.09.2012 15:06:29 - autor: , přečteno 1449x

Po reprezentační přestávce, kterou využila reprezentace obou zemí hrajících WHIL k účasti na tradičním turnaji v Chebu, kde vyhrálo Maďarsko, před Slovenkami, našimi děvčaty a Islandem, pokračuje interliga svým třetím kolem. Jedno utkání kola je už předehráno (Písek podlehl doma Michalovcům 17:35), volno má Duslo Šaľa, takže jediným utkáním programu kola, které se hraje na Slovensku bude nedělní zápas UDHK Nitra - Baník Most. Všechna ostatní utkání se hrají na českých palubovkách a většina z nich slibuje zajímavé souboje.

Pro nás nejzajímavější bude jistě zápas našich děvčat. V sobotu od 17:00 hod. nastoupí v Pekle Veselské haly domácí HC Britterm Veselí n. Mor. proti družstvu DHK ZORA Olomouc. Domácí družstvo nastoupí v roli favorita, i když poslední vzájemné utkání ve Veselí v lednu letošního roku skončilo vítězstvím Hanáckého celku 23:26. Domácí celek je obhájcem prvenství ve WHIL a vicemistrem ČR. Proti minulé sezoně došlo v družstvu k několika výrazným změnám, které však nijak zásadně nezasáhly do herního projevu a výkonnosti družstva. Odešly brankařská legenda Lenka Černá a slovenské křídlo Lucia Súkenníková, družstvo však výrazným způsobem posílila naopak trojice zlínských hráček - brankařka Dagmar Vyhlídalová a duo reprezentantek Helena Štěrbová a Kristýna Salčáková. Ke změně došlo i na trenérském postu. Po Peteru Sabadkovi převzal tým další slovenský trenér Pavol JANO. Olomoucké družstvo odjíždí na jižní Moravu s cílem přesvědčit, že solidní výkon a vysoká výhra nad Pískem nebyly jen vybočením z průměru, ale trvalý stav moderního herního projevu a hry v plné rychlosti a s maximálním nasazením. Proti nim však bude stát tentokrát úplně jiný soupeř, který bude těžit hlavně ze zkušenosti svých hráček. Překvapení však není vyloučeno, bylo by ale příjemným překvapením. Favoritem zůstává domácí celek. Utkání řídí dvojice rozhodčích Michal Hanák a Ing. Petr Novák.

Utkání mohou příznivci obou celků sledovat v přímém přenosu na speciálním sportovním internetovém kanále "Sport živě", který bude vysílat Česká televize. Přenos zaříná v 17:00 hod..

Druhým sobotním utkáním bude zápas v Edenu, kde se střetnou dva ambiciózní soupeři, stabilizovaný a vhodně doplněný celek domácí Slavie Praha a úřadující český mistr Sokol Poruba. Domácí družstvo sice v prvním svém domácím utkání podlehlo dalšímu kandidátu na popřední umístění - Baníku Most, když nezvládlo zejména druhý poločas utkání, který červenobílá děvčata prohrála 11:20, vše si však vynahradila hned za týden, když přivezla oba body z Pezinku, po výhře nad domácím ŠKP Senec. Poruba po volném losu v prvním kole vstoupila do soutěže výhrou ve 2. kole v domácím prostředí nad Šaľou, musela však obracet výsledek z prvního poločasu, po kterém prohrávala čtyřbrankovým rozdílem. Obě družstva se dvakrát střetla v přípravě před sezonou na turnajích, v Ostravě vyhrála Poruba 32:25, v Praze naopak Slavia 28:24. Utkání slíbuje dramatickou házenou, je možno ho označit za utkání kola a nemá jednoznačného favorita, i když Moravanky budou chtít hned od prvních kol hlídat své nejvyšší ambice, domácí zase naplnit předsezonní prognózy. Utkání začíná v 18:00 hod. a řídí jej olympionici Ing. Václav Horáček a Jiří Novotný.

Poslední sobotní duel bude hrán na jihu Čech, kde u Vajgaru nastoupí domácí družstvo Házená Jindř. Hradec, proti ŠKP Piccard Senec. Domácí družstvo hrálo dvakrát na domácí palubovce a dvakrát prohrálo (s Partizánským a Mostem) a nebude favoritem ani v tomto utkání. Bude zajímavé jak se Jihočešky vypořádají s tím, že jejich lavičku opustil dlouholetý trenér René Kumpán. Může se samozřejmě stát i to, že tato změna bude pro družstvo novým impulsem. Hostující celek bude chtít jistě naplnit své ambice, které vzhledem k posilám jsou hodně vysoké i když oba předchozí zápasy skončily podobně jako jejich soupeřek, tedy porážkami (v Šaľe a doma se Slavií Praha). Utkání, které se hraje od 18:00 hod. pískají moravští sudí Jiří Králíček a Ing. Milan Letev.

Prvním nedělním zápasem je od 17:00 hod. utkání HC Zlín - HK Danlog Partizánske. Oslabený celek HC Zlín si zatím vede nad očekávání dobře, doma vyhrál nad našimi děvčaty a v Michalovcích držel krok s Iuventou i když nakonec odjel s vysokou porážkou. Do Zlína však přijede mladý, ale zkušený a hlavně kvalitní soupeř, který má i medailové ambicve ve WHIL. Zatím neztratil ani bod i když hrál s družstvy, která loni skončila na posledních dvou místech (v Jindř. Hradci a doma s Nitrou. Nejmladší interligový trenér Hlavatý má k dispozici nejvyrovnanější brankařskou trojící ve WHIL a řadu hráček z popředí střeleckých tabulek (Michnová, Košíková, Kertészová a další). Dá se očekávat urputný boj, domácí prostředí může sehrát důležitou roli, ale kvalita hráčského kádru hostí je posunuje do role favorita. Utkání budou řídit Pavel Novotný a Petr Samek.

Posledním zápasem kola bude jediné utkaní hrané na Slovensku, ve kterém se od 18:00 hod. utkají domácí UDHK ŠG Nitra a DHK Baník Most. Bude to střetnutí družstva, které v nové sezoně ještě nebodovalo se soupeřem, který získal plný počet bodů a i když bude hrát potřetí v řadě na hřišti soupeře přijíždí na Slovensko opět v roli favorita. Zápas bude hrán za řízení přední slovenské dvojice mezinárodních rozhodčích Ing. Peter Brunovský a Ing.Vladimír Čanda.