English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V neděli tři ligové duely DHK ZORA - Sokol Poruba

V neděli tři ligové duely DHK ZORA - Sokol Poruba 21.09.2012 08:12:48 - autor: , přečteno 1387x

Příznivci olomoucké ženské házené nezůstanou o víkendu bez svého oblíbeného sportu, přestože interligový celek žen hraje své utkání v sobotu v podvečer ve Veselí n. Mor. Na pořadu nedělního odpoledne v hale DHK ZORA Olomouc totiž budou tři utkání nejvyšších soutěží, ve kterých startují družstva Olomouckého klubu. Shodou okolností budou jejich soupeři družstva dalšího interligového moravského klubu - Sokola Poruba. Dá se předpokládat, že ve všech utkáních uvidíme výbornou házenou, družstva obou klubů patří ve svých kategoriích k tomu nejlepšímu co je v české házené v těchto kategoriích k vidění.

1. liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - Sokol Poruba zač. ve 12:30 hod.
Obě družstva budou chtít potvrdit svou příslušnost ke špičce. Domácí družstvo začalo novou sezonu výhrou v Plzni nad SVŠ, Poruba trochu překvapivě prohrála doma se Sokolem Vršovice 22:23. Tento výsledek však nemůže v žádném případě vést k jakémukoliv podcenění, kvalita obou soupeřů je dostatečně známá. Domácí trenér Lub. Krejčíř bude spoléhat zejména na čtveřici dorosteneckých reprezentantek z MS v Černé Hoře - Novákovou, Trumpešovou, Jansovou a Slovákovou, také ostatní děvčata však prokázala v přípravě i v prvním kole v Plzni solidní formu, takže se dá očekávat, že budou chtít znovu vybojovat oba body. Také v sestavě soupeře však najdeme několik jmen s reprezentačními zkušenostmi. Na stejném MS startovala také Ostravanka Bělohoubková, která je spolu se jmenovanými Olomoučankami už i v kádru juniorské reprezentace. V nově se tvořícím družstvu dorostenek ČR, je z družstva Poruby Pudichová a Krzikalová, z Olomouckých děvčat pak Kratochvílová a Vendula Fryčáková. V utkání tedy bude v akci hodně talentovaných děvčat, které jsou oporami i v reprezentančích výběrech. Škoda zranění Terezky Fryčákové, mohla být galerie talentů ještě širší.

1. liga ženy: DHK ZORA Olomouc „B" - Sokol Poruba „B" zač. ve 14:30 hod.
Rezervy interligových celků nastupují do zápasů většinou s několika hráčkami interligového áčka, které toho ve WHIL moc neodehrají a mají tak možnost herní konfrontace v kvalitní soutěži, kterou 1. Liga beze sporu je. Domácí družstvo vedou v nové sezoně dvě bývalé spoluhráčky z interligy a reprezentace Veronika Hejtmánková a Zuzana Coufalová a v utkání určitě uvidíme hráčky základního kádru „Béčka" např. I. Kozákovou, P. Macharáčkovou, B. Stuchlovou, A. Kulíškovou, B. Žákovou a další. Doplní je několik hráček z interligového týmu, které své utkání hraje už v sobotu ve Veselí a o konkrétních jménech rozhodne trenér Bělka až po utkání na Slovácku. Stejná situace asi bude i u soupeře, kmenové hráčky brankařky Bártová a Vavříková, spolu s dalšími např. Osinová, Šimečková, Lešková, Nelhýblová, Hradilová atd. budou doplněny hráčkami interligového týmu, které svůj zápas hrají také v sobotu v Praze se Slavií. Tipovat, které interligové posily obou družstev nakonec na hřišti uvidíme je předčasné, každopádně půjde o kvalitní házenkářky a jistě se bude na co dívat.

1. liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc - Sokol Poruba zač. v 16:30 hod.
Domácí družstvo, obhájkyně titulu mistra ČR z předchozích dvou sezón, vstoupilo do nové sezony s hodně pozměněným hráčským kádrem. Do vyšší kategorie odešla většina hráček, které byly u obou mistrovských titulů, zůstalo jen několik děvčat ročníku nar. 1996 a ty byly doplněny loňskými staršími žačkami. Družstvo, které převzala trenérka Jana Fischerová, bylo doplněno ještě o dvě děvčata, které byly zařazeny do SCM - Markétu Hurychovou z Kobylis a Magdu Kašpárkovou ze Žeravic. Děvčata v prvním kole vybojovala po dramatickém a vyrovnaném boji vítězství v Jindřichově Hradci (25:26), pro jejich soupeřky bude utkání letošní premiérou, v prvním kole měly volný los. Také v družstvu domácích mladších dorostenek už najdeme děvčata nominované do nově se tvořícího výběru ČR, jsou zde Markéta Hurychová, Natálie Durčáková a Michaela Chlandová.

Zveme Vás na utkání která si vyberete a strávíte tak nedělní odpoledne při sledování zápasů našich mladá´ých házenkářek. Vstup na všechny zápasy je samozřejmě volný.