English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Druhá historicky nejvyšší porážka Hanaček ve Veselí

Druhá historicky nejvyšší porážka Hanaček ve Veselí 23.09.2012 10:40:18 - autor: vasek, přečteno 1657x


HC Britterm Veselí n. Mor. - DHK ZORA Olomouc 31:19 (13: 9)

Průběh utkání: 1:0, 4:2, 5:5,7:7, 9:7, 9:9, 13:9 - 13:10, 16:10, 19:11, 21:13, 26:13, 28:17, 29:19, 31:19.

Rozhodčí: Haník, Novák           300 diváků           7 m hody: 4/3 - 7/5              vyloučení: 4 - 2.

Sestavy a branky:
Veselí:
Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová - Rajnohová 2, Kratochvílová, Jagočová 1, Drotárová, Štěrbová 5, Jandásková, Vinklárková, Viniatynska 3, Tomečková, Chmelařová 10, Fleková 3, Kočí 4, Salčáková 3/3.

Trenér: Pavol JANO

Olomouc: Raníková, Zuzánková - Růžičková 5, Šteffanová, Uličná, Remešová 2, Smékalová 3/1, Dostálová 1, Kubáčková 2, Salašová, Kalová 1, Huráňová, Ždánská 2, Gebre Selassie 3/3.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Skoro celý první poločas dokázaly Hanačky vzdorovat zkušenějšímu soupeři a ještě tři minuty před koncem prvního poločasu držely nerozhodný výsledek 9:9. Ztráta koncentrace však byla potrestána dvěma brejky Chmelařové a přesnými trefami Štěrbové a Rajnohové a do šaten se šlo s čtyřbrankovým rozdílem ve prospěch domácího týmu. Ve druhém poločase však už na hřišti existovalo pouze jediné družstvo, hostující hráčky dokázaly za 23 minut druhého poločasu skórovat pouze čtyřikrát, z toho padly tři branky ze 7 m hodů, zatímco jejich soupeřky se za záda Olomouckých brankařek (Zuzánková vystřídala Raníkovou v 18. minutě po 24. brance domácího celku) za stejný časový úsek trefily 13 krát a definitivně tak zpečetily porážku hostujícího celku. Závěr utkání už byl vyrovnaný, domácí trenér prostřídal sestavu a na hřiště se dostaly i další hráčky.

Hlavní příčiny vysoké porážky je třeba vidět v počtu ztrát míče a zejména v nízké střelecké produktivitě, ve které se propadlo Olomoucké družstvo až na předposlední místo v pořadí všech interligových družstev s 52 % úspěšností střelby, v utkání ve Veselí byla, potom úspěšnost pouze 42 %. Sobotní porážka Olomoučanek v Pekle je jejich druhou nejvyšší v historii WHIL na hřišti Veselí. První krutou porážku uštědřily Panenky Hanačkám na podzim roku 2004, když vyhrály 33:15. Nutno však říci, že z družstva Zory po dvou titulech tenkrát odešlo osm hráček základní sestavy, převážně na zahraniční angažmá.

Komentář k utkání dodala asistentka trenéra Lucie Fabíková:

Olomoucké házenkářky odjížděly do Veselí bojovně naladěny, chtěly svého vysoce favorizovaného soupeře překvapit. Tomu také odpovídalo prvních dvacet minut zápasu. Hanačky vycházely z agresivní obrany stvrzené výborně chytající Raníkovou, která dělala hráčkám Veselí nemalé problemy.Olomoučankám se v těchto okamžicích dařilo ubránit zkušenou Flekovou, pokrýt spoloupráci Kočí s Tomečkovou, v této fázi zápasu se v postupném útoku prosazovala pouze Štěrbová a v rychlém útoku Chmelařová. I když se olomoucké házenkářky celý zápas trápily v postupném útoku, tvrdá veselská obrana byla téměř neprostupná, tak to v prvním poločase nahrazovaly velkou bojovností a rychlým přechodem do protiútoku, čímž Veselanky zaskočily a ty byly dokonce několikrát vyloučeny za nedovolené bránění. V posledních deseti minutách prvního poločasu a celý druhý poločas si mladé olomoucké hráčky vybraly daň za nezkušenost, když začaly kupit technické chyby a domácí hráčky tyto chyby nekompromisně trestaly,rozstřílely se Fleková s Kočí a veselským házenkářkám tak narůstal jejich náskok.Přestože se Hanačky nevzdávaly, tak se jim v této fázi přestalo dařit v obraně, a tudíž nevýchazel ani rychlý přechod do útoku,v postupném útoku se prosazovaly jen velmi těžkopádně a ostřílený soupeř jim tak udělil lekci z efektivní házené. Olomoucké házenkářky podaly kolektivní výkon, jednotlivé hráčky střídaly světlejší okamžiky s těmi slabšími, závěrem je však nutno říci, že výkony olomouckého družstva mají vzestupnou tendenci, a proto je tato vysoká porážka pro Olomouc příliš krutá, jelikož průběh zápasu neodpovídal konečnému výsledku.