English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > 4. kolo WHIL se hraje v pátek na Václava

4. kolo WHIL se hraje v pátek na Václava 26.09.2012 09:24:45 - autor: vasek, přečteno 1640x

Bez účasti našeho družstva, které má volný los, se bude hrát v den státního svátku české státnosti netradičně v pátečním termínu, všech zbývajících šest utkání 4. kola WHIL, které si vyžádali trenéři obou reprezentací, které čeká už od neděle soustředění reprezentačních celků v rámci přípravy na podzimní důležité reprezentační akce. Ještě předtím ve středu, však dva moravské týmy HC Zlín a Sokol Poruba předehrají utkání 6. kola. Důvodem této předehrávky je start českého mistra z Poruby v termínu 6. kola WHIL ve 2. kole Poháru EHF, kde ho čeká dvojutkání se silným ruským celkem Astrakhanochka Astrachaň. Zajímavostí 4. kola je skutečnost, že všechna slovenská družstva hrají tentokrát jen ve slovenských halách. Pojďme si v krátkosti přiblížit, co můžeme od sedmičky zápasů v tomto týdnu očekávat.

Prvním utkáním bude předehrávka 6. kola, v němž se ve Zlíně proti domácímu HC Zlín představí úřadující mistr Sokol Poruba. Utkání se hraje ve středu 26. září od 17:00 hod. v hale Euronics. Oba týmy v předchozím kole svým soupeřům podlehly. Domácí Zlín prohrál v domácím prostředí s Partizánským po hře na které viděl trenér Salač řadu nepřesností a neproměňování šancí. Trochu překvapivá je porážka favorizovaných Sokolek v Edenu, nejtěsnějším rozdílem 34:33. V utkání ve kterém byla domácí Slavia po většinu utkání lepším celkem se prosadily zejména domácí kanonýrka Klára Černá a hostující Slovenské hvězdy ve službách Poruby Tothová s Uhrákovou. Ve středeční předehrávce budou chtít obě družstva určitě smazat nepříznivý dojem z předchozích nezdarů v minulém kole, více šancí však dáváme hostujícímu celku, který stále patří k favoritům na celkové vítězství ve WHIL i v boji o český titul.

První páteční utkání 4. kola, který má začátek v 17:30 hod. se hraje na Zemplíně a střetnou se v něm Iuventa Michalovce a HC Britterm Veselí n. Mor. Zápas je jedním ze dvou šlágrů kola a bude mít zajímavý náboj. Oba celky totiž svedl los Poháru vítězů poháru proti sobě ve 2. kole, takže za dva týdny v sobotu 13. října v Michalovcích a o týden později 20. října ve Veselí, si to oba soupeři znovu rozdají o postup v Evropě. Iuventa si už odbyla své zklamání z vyřazení v předkole Champions League, v interlize však dosud nezaváhala a s přehledem válcuje své soupeře i když ti dosud nebyli z kategorie celků, které by jí měly být nebezpečným soupeřem. Britterm také oba své první zápasy ve WHIL vyhrál, naposledy po výborném výkonu přehrál naše družstvo a potvrdil, že pomýšlí znovu na nejvyšší příčky. Široký a kvalitní hráčský kádr slovenského mistra a domácí prostředí ho však v tomto duelu staví do role favorita. Utkání budou řídit slovenští sudí Dvorský - Haštík.

Od 18:00 hod. začíná utkání Danlog Partizánske - Sokol Písek. Jednoznačným favoritem tohoto zápasu je domácí tým, nejen proto, že v minulém kole dokázal bez problémů vyhrát ve Zlíně, ale prochází soutěží zatím bez zaváhání i když stejně jako Iuventa neměl zatím soupeře z vyšších pater. Jihočešky se zatím spíše trápí, jsou bez bodu poslední s toužebně očekávají, kdy se do hry znovu zapojí jejich opory, zejména kanonýrky Borovská a Vrabcová. I s nimi, by ale jen ztěží odvezly body z rozjetého Partizánského. Favoritem utkání je domácí celek, rozhodčími budou pánové Oťapka a Sivák ze Slovenska.

Dalším zápasem, který začne úderem 18. hodiny bude utkání, které lze směle označit za druhý šlágr kola. Postaví se proti sobě dva silné a ambiciózní celky, domácí Duslo Šaľa a Slavia Praha. Obě družstva mají na svém kontě po jedné porážce. Domácí Šaľa měla před tímto utkáním třítýdenní přestávku, naposledy prohrála 8. září v Ostravě se Sokolem Poruba, tedy s družstvem, které naopak Slavia dokázala před týdnem ve své hale porazit. I proto se v tomto utkání jen těžko bude hledat favorit. Roli mohou sehrát i ty nejmenší maličkosti, kterým může být i domácí prostředí. V Šaľe se očekává plný dům a bouřlivé prostředí, rozhodčími bude mladá, ale už na mezinárodním poli ostřílená dvojice slovenských sudích Mandák - Rudinský.

V 18:00 hod. začne také zápas na nejzápadnější výspě interligy v Mostě, kde se proti domácímu Baníku Most postaví HC Zlín. Ambiciózní a hodně posílené družstvo Baníku má na svém kontě plný počet šesti bodů a drží se na třetím místě WHIL, v minulém kole však mělo dost překvapivě problémy v Nitře, odkud si odvezla oba body jen za nejtěsnější výhru 26:27. Černí andělé měli namále, v poslední sekundě zápasu totiž mohly domácí hráčky vyrovnat a favorit tak mohl ztratit bod. V pátečním zápase však určitě domácí hráčky tak jak je pro ně typické, nic nepodcení a budou v souboji se Zlínem opět v roli favoritek. Moravanky nepojedou na sever Čech určitě v nejlepším rozpoložení, protože nejen že o víkednu doma ztratily důležité body v boji s Partizánským, ale budou mít v nohách středeční předhrávku doma s Porubou. Utkání řídí ne příliš známí rozhodčí mezi interligovými sudími, pánové Vostatek, Brůna.

Posledním utkáním se začátkem v 18:00 hod. bude v Ostravě zápas mezi týmy Sokol Poruba a Házená Jindř. Hradec. Domácí celek nastoupí po středeční předehrávce ve Zlíně a v domácím prostředí si nic jiného než zisk dvou bodů nepřipouští. Naopak Jihočešky pojedou do Ostravy bez zábran a určitě jejich sebevědomí zvedla víkendová výhra nad ŠKP Senec, který ale zatím nenaplňuje předsezonní předpoklady. Jindř. Hradec má po odchodu René Kumpána na lavičce trenérský „záskok" v podobě Karla Petržaly a kdo ví, jestli se po této výhře nezmění v trvalé angažmá. Favoritem je domácí celek a zápas budou pískat také ne příliš zkušení Pavlíček s Tokošem.

Od 18:30 hod. začne slovenské derby dvou zatím nejhůře postavených slovenských družstev, které mají dosud na svém kontě nulu. V Pezinské hale nastoupí v roli domácích ŠKP Picard Senec proti UDHK ŠG Nitra. Obě družstva před týdnem překvapila. Nitra příjemně, když dokázala vzdorovat favorizovanému Mostu a o zisk bodu přišla až v samotném závěru utkání, Senec méně příjemně, když nechal u Vajgaru oba body domácímu Jindř. Hradci. V tomto utkání si netroufáme tipovat favorita, bude zajímavé sledovat, jak se s nečekanou porážkou vypořádá přece jen silnější a také zkušenější hráčský kádr domácích, nebo zda Nitranky „nakopne" solidní výsledek k pokusu o ještě větší překvapení. Utkání bude rozhodovat nová interligová dvojice Budzák - Varga.