English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Ženy B a starší dorky hrají v sobotu v Praze

Ženy B a starší dorky hrají v sobotu v Praze 26.09.2012 15:06:58 - autor: , přečteno 1577x

Dvě družstva DHK ZORA Olomouc startující v celostátních soutěžích budou hrát v sobotu svá utkání třetího kola v Praze, kde nastoupí ve Vršovicích v hale Sokola Vršovice proti soupeřům tohoto klubu v 1. Lize žen a 1. Lize starších dorostenek. Třetí Olomoucké družstvo - mladší dorostenky mají v tomto kole volno.

Starší dorostenky budou hrát už od 13:00 hod. Jejich soupeřky hrály zatím pouze jediné utkání, když v 1. kole vyhrály v Ostravě nad Sokolem Poruba 22:23. V družstvu je několik výborných střelkyň na příklad 6. A 7. Nejlepší střelkyně 1. Ligy starších dorostenek minulé sezony Dominika Moravcová a Nikola Vyčítalová a zejména pak juniorská reprezentantka Tereza Kadeřábková. Naše družstvo vyhrálo obě svá utkání a je zatím bez ztráty bodu v trojici vedoucích družstev soutěže. Děvčata si jsou vědoma síly soupeře, jsou však připravena zabojovat o další dva body. I když družstvo nebude mocí odjet v plné síle, věří že v Praze uspěje.

Ženy „B" budou hrát své utkání 1. ligy žen od 15:00 hod. proti soupeři, který obě první dvě utkání nového ročníku hrál na hřištích soupeřů, když prohrál v Ostravě s rezervou Poruby 25:20 a minulý víkend podlehl také Otrokovicím 31:27. Sokol Vršovice je nováčkem 1. Ligy, minulou sezonu vyhrál soutěž české skupiny 2. ligy a postoupil do 1. Ligy. Oporami družstva jsou střelkyně Eva Uhlířová, kmenová hráčk Astry Praha, která ve Vršovicích hostuje a další Eva Siudová, která do Vršovic přestoupila z našeho klubu a do Prahy odešla před čtyřmi roky studovat. Od letošní sezony posílila družstvo Michaela Salačová, která hrávala interligu v Sokolu Písek, kde hrála po dobu, kdy její manžel, současná trenér HC Zlín toto družstvo vedl. Hanačky pojedou do Prahy v roli favoritek, je otázka které z hráček kádru interligy trenéři pro toto utkání uvolní. Pokud děvčata zlepší zakončení a proměňování svých šancí, mohly by v Praze uspět.

Příští víkend 6. a 7. října mají soutěže volno, další kolo se hraje 13. a 14. 10. 2012, kdy má volný los družstvo starších dorostenek. Ženy „B" budou hrát v Otrokovicích a mladší dorostenky v Pardubicích. V domácí hale uvidíme všechna tři družstva klubu v neděli 21. října, kdy bude jejich soupeřkami trojice družstev HC Zlín