English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky potřetí s plným bodovým ziskem

Starší dorky potřetí s plným bodovým ziskem 29.09.2012 19:45:47 - autor: vasek, přečteno 1834x

TJ Sokol Vršovice - DHK ZORA Olomouc 24:33 (12:20)

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:7, 5:11, 8:13, 8:17, 9:19, 10:20, 12:20 - 15:20, 15:22, 19:25, 19:28, 22:32, 24:32, 24:33.

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka        45 diváků       7 m hody: 6/5 - 4/4        vyloučení: 2 - 4.

Sestavy a branky:b
Vršovice:
Štičková, Kuprová - Vyčítalová 4, Kadeřábková 6/3, Sedláčková 2, Moravcová 10/2, Salavová, Vomočilová 1, Novotná, E. Skřivanová 1, K Šajnerová, I. Šajnerová, L. Skřivanová, Frýbová.

Trenér: Petr SYCHRA

Olomouc: Směšná, Nováková, Havlíčková - Brandýsová, Sovová 2, Hurychová 2, Jansová 8/4, Sklenářová 1, V. Fryčáková 3, Trumpešová 4, Hochvaldová 6, Slováková 6, Palátová, Jordánová 1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Olomoucké dorostenky nejely do Prahy úplně v poklidu. Jejich soupeř dokázal v prvním kole vyhrát na horké půdě v Ostravě, když porazil o jedinou branku starší dorky Sokola Poruba. Také síla Vršovických kanonýrek Kadeřábkové, Moravcové i Vyčítalové je dostatečně známá, všechny tři patřily k elitním střelkyním soutěže už i v minulém ročníku soutěže. Hanačky však vstoupily do utkání bez respektu, brzy si vytvořily uklidňující náskok 2:7 a přestože se jim nedařilo vždy dotáhnout útočné snažení podle svých představ, nebo se jim „podařila" nějaká ta technická chyba, přece jen náskok utěšeně narůstal. Podíl na tom měl i výborný výkon Jaroslavy Směšné v brance, která jen za první poločas zaznamenala 11 úspěšných zákroků. Děvčata také solidně bránila a nedovolila domácím příliš gólově se prosazovat.

První poločas nakonec vyzněl osmibrankovým rozdílem ve prospěch hostujícího celku, ve druhé půli už byla hra a také výsledek přece jen vyrovnanější, domácí střelkyně se začaly více prosazovat také díky tomu, že trenér Krejčíř už dával příležitost i dalším hráčkám svého družstva a hra Olomoučanek už přece jen trochu utrpěla, útočné akce nebyly tak kompaktní a také některé individuální výkony už postrádaly kvalitu hráček základní sestavy.

Všechna děvčata bez rozdílu je třeba pochválit za nasazení a bojovnost, znovu potvrdila, že jsou stmeleným kolektivem, ve kterém dokážou zaskočit jedna za druhou a prvořadý je pro všechny úspěch družstva. Největší kvalitu měla i tentokrát hra spojek, Jarmila Trumpešová, která byla několikrát při průniku bolestivě faulována a ve druhém poločase už ji trenér více šetřil, s Nikolou Jansovou byly obvyklými tahounkami družstva, k nim se ale tentokrát přidaly i ve velké pohodě a skvěle hrající další spojky - Katka Slováková s Lucií Hochvaldovou. V pivotu se nejvíc prosadila Klára Sovová, která uplatnila svoji schopnost správného výběru místa a spoluhráčky ji proto často „nacházely" mezi bránícími hráčkami soupeře. Trochu víc se čekalo od rychlého útoku, který je obvykle velkou zbraní družstva, hodně šancí, které si družstvo i přesto v utkání vytvořilo, nebylo zakončeno vstřelením branky. Příslibem by mohla být mladá, levoruká Markéta Hurychová, z družstva mladších dorostenek, která zaskočila za absentující hráčky z kádru starších dorostenek, která se objevila na hřišti na nezvyklém místě na křídle i zde se však se svou rolí vypořádala.

Olomoucké dorostenky vyhrály v Praze naprosto zaslouženě a upevnily si svou pozici ve špici tabulky.