English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Páté kolo WHIL se hraje ve dvou termínech

Páté kolo WHIL se hraje ve dvou termínech 08.10.2012 10:42:15 - autor: , přečteno 1577x

Po krátké reprezentační přestávce pokračuje tento týden interliga svým 5. kolem. Navíc jsou již v plném proudu soutěže Evropských pohárových soutěží, což je hlavním důvodem toho, že se páté kolo hraje ve dvou termínech. Trojice družstev, které čekají o víkendu zápasy EP si svá utkání pátého kola předehrávají. Už v úterý nastoupí v Ostravě úřadující český mistr Sokol Poruba proti soupeři, který má na svém kontě ve WHIL zatím velkou nulu - UDHK ŠG Nitra. Ve středu pak odehrají svá utkání interligy shodou okolností soupeři, kteří pak v sobotu proti sobě nastoupí v rámci druhého kola Poháru vítězů pohárů. Obě tato utkání se hrají stejně jako úterní předehrávka na Moravě. V Olomouci se představí slovenský mistr Iuventa Michalovce a ve Veselí nastoupí domácí obhájce prvenství ve WHIL, proti lídrovi tabulky WHIL - Danlogu Partizánske.

V ostravské hale Sereza nastoupí v úterý v 19:00 hod. domácí Sokol Poruba proti UDHK ŠG Nitra. V utkání bude vysokým favoritem domácí tým, který disponuje konsolidovaným kádrem hráček se zkušenostmi z velkých zápasů (Uhráková, Tóthová, Poznarová, Chrenková, Hrbková a další) proti soupeři, který ještě v interlize nebodoval, má však v sestavě také hráčku s bundesligovými zkušenostmi - Miriam Šimákovou a také další kanonýrku Jasmínku Vargovou, která už v letošní sezoně nastřílela 30 branek a je zatím třetí v pořadí střelkyň WHIL. Nitra je týmem, který umí překvapit, zatím však bez bodového efektu, ale hlavně v domácím prostředí. V čerstvé paměti je výsledek proti favorizovanému Mostu 26:27 ze třetího kola, nebo loňská jednogólová porážka právě s Porubou 34:35. Jakákoliv bodová ztráta domácích by byla velkým překvapením. Utkání řídí Adam a David Kondělkové.

Dalším moravsko - slovenským duelem bude utkání ve středu v Olomouci, kde od 17:30 hod. nastoupí domácí DHK ZORA Olomouc proti Iuventě Michalovce. Také toto utkání má svého favorita v podobě slovenského mistra, v jehož sestavě by se mohlo objevit sedm legionářek (5 Ukrajinek, Ruska a Slovinka) a dalších 8 seniorských reprezentantek Slovenska a to mezi ně nepočítáme jednu z největších hvězd soutěže Lucii Tobiášovou, která už slovenský reprezentační dres neobléká. Slovenský mistr neponechává nic náhodě, do Olomouce přijede už v úterý a v místě utkání si dopoledne před utkáním i zatrénuje. Olomoucké družstvo, které mělo oproti ostatním ještě delší zápasovou pauzu (naposledy hrálo utkání 22. září ve Veselí) se na utkání pečlivě připravovalo, je si sice vědomo síly soupeře, ale také toho, že jejich předchůdkyně v olomouckém dresu dokázaly vždy Slovenky potrápit a mají s nimi vyrovnanou bilanci, když z 20 sehraných utkání ve WHIL devětkát vyhrály a 10 krát prohrály, v domácím prostředí dokázaly svého velkého soupeře už šestkrát porazit a jednou skončilo utkání bez vítěze, Iuventa naopak odjížděla z Olomouce s veselou jen třikrát. Bilance a statistika jsou jedna věc, realita pak může být úplně jiná. Věřme však, že v olomoucké hale uvidíme kvalitní a napínavou házenou a to nejen před kamerami ČT 4, která utkání vysílá přímým přenosem na internetovém portálu „SPORT ŽIVĚ", ale i před zcela zaplněným hledištěm. Utkání řídí nově sestavená dvojice rozhodčích Halada - Točík.

Také třetí předehrávka bude moravsko - slovenským duelem a dá se očekávat hodně vyrovnaný souboj. V Pekle Veselské sportovní haly se ve středu představí od 18:00 hod. domácí Britterm Veselí n. Mor. a vedoucí celek interligové tabulky Danlog Partizánske. Domácí družstvo v minulém kole zabojovalo a přivezlo ze Zemplína bod za remízu 25:25 s Iuventou. Panenky patří ke čtveřici družstev, která v nové sezoně ještě neprohrála a budou jistě chtít tuto bilanci prodloužit. Zkušené hráčky pod vedením nového trenéra Pavla Jana předvádějí velmi dobrou házenou a bez problémů se vypořádaly i s odchodem své legendy Lenky Černé. Se zdravotními problémy se sice vyrovnává slovenská kanonýrka Drotárová, loni jedna z nejlepších střelkyň WHIL, svou loňskou formu si ale podržela Chmelařová a velkými posilami jsou obě reprezentantky Salčáková a Štěrbová. Hostující Danlog potvrzuje předsezonní prognózy, že bude,patřit ke štikám soutěže. V sestavě sice citelně chybějí Košíková s Blažekovou, svou výbornou formu si však stále drží Klaudia Michnová, rozstřílela se Minarčíková a vysoký standard si stále drží také Kertészová. Přidáme-li k tomu vynikající trojici brankařek Sůlovská, Škvareninová, Školková, pak postavení družstva na špici není až takovým překvapením. Utkání nemá vyloženého favorita, o výsledku mohou rozhodnout maličkosti, svou roli může sehrát také domácí prostředí. Rozhodčími utkání budou pánové Bubeníček a Kosmák.

Zbývající trojice utkání kola se budou hrát v sobotu 13. října, dvě z nich uvidí diváci v jižních Čechách, v Písku přivítají Baník Most a v Jindř. Hradci se představí Duslo Šaľa. Posledním utkáním pak bud zápas ve Zlíně, kde nastoupí slovenský celek ŠKP Piccard Senec. Volný los v pátém kole má DHC Slavia Praha. O sobotních zápasech budeme informovat ve čtvrtek.