English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky držely krok až do 47. minuty, závěr však nezvládly

Hanačky držely krok až do 47. minuty, závěr však nezvládly 11.10.2012 04:58:49 - autor: vasek, přečteno 1571x


DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce 19:32 (11:14)

Průběh utkání: 0:4, 2:4, 5:6, 5:9, 7:11, 9:11, 9:13, 11:13, 11:14 - 1214, 12:17, 16:19, 16:24, 19:26, 19:32.

Rozhodčí: Halada, Točík                 200 diváků            7 m hody: 9/6 - 3/3                vyloučení: 2 - 5.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Růžičková 6/1, Šteffanová 1, Remešová 1, Smékalová, Hofírková, Dostálová, Severová 1, Kubáčková 7/5, Kalová 1, Huráňová 1, Ždánská 1, Gebre Selassie.

Trenér: Jan BĚLKA

Michalovce: Krebs, Medveďová - Bachirieva, Bačíková, Gerič 1/1, Szöllösiová 3, Kovaličková, Rebičová 2, Hollá, Tobiášová 7/1, Hvostaľová 1, Wollingerová 5, Snopová 5/1, Vinyukova 3, Trehubova 5.

Trenér: Ján PACKA

Domácí družstvo zaspalo úvod zápasu, svou první přesnou trefu za záda Medveďové poslala až v polovině 7. minuty Kubáčková, to už ale hostující družstvo vedlo 0:4. Utkání i vývoj skóre se potom vyrovnal, v 11. minutě vedla Iuventa jenom 5:6, tři rychlé góly hostujících křídel Szöllösiové a Trehubové během dvou minut, vedení Iuventy znovu navýšilo na čtyřbrankový náskok. Poločas skončil vedením hostujícího družstva 11:14.

Navyšování brankového rozdílu pokračovalo i po přestávce, na úspěšnou sedmičku Kubáčkové, odpověděly letní posily Michalovců, Ukrajinka Snopová a Ruska Vinyuková opět třemi brankami, kterými zvýšily náskok hostí na pět branek. Jiskřičku naděje vykřesalo domácí družstvo ve 13. minutě druhého poločasu, když po dalekonosné střele Růžičkové snížilo na tříbrankový rozdíl (16:19). Neproměněná sedmička a dvě další příležitosti domácích však znamenaly navýšení vedení hostujícího družstva šňůrou pěti branek na 16:24 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Po devíti minutovém střeleckém výpadku domácích, se brankostroj hostí přece jen zastavil, ve 24. minutě byl rozdíl stále ještě sedmi branek ve prospěch hostí, další střelecký půst, který trval až do konce zápasu a dalších šest branek v síti domácích však proměnily výsledek opět v nepříjemně výraznou porážku.

Domácí děvčata dokázala držet s vysokým favoritem vcelku vyrovnanou partii po tři čtvrtiny utkání. Utkání se však hraje 60 minut a bohužel většinou se o výsledku rozhoduje právě v posledních fázích zápasů a ta tentokrát vyzněla jednoznačně ve prospěch hostí. Přesto se děvčata nemusí za svůj výkon stydět, ten byl lepší něž konečný výsledek. Třináctibranková porážka byla opravdu až příliš krutá.

Utkání na tiskovce zhodnotili oba trenéři:
Trenér vítězek Mgr. Ján Packa:
Těší mě, že se nám podařilo venku vyhrát, což pro nás bylo velmi důležité. Máme náročný program, myslím si, že jsme ale byli lepším družstvem. Tým Olomouce ale musím pochválit, že s námi dost držel krok. Říkal jsem svým hráčkám před zápasem, že Olomouc má v týmu řadu dobrých hráček v čele s Raníkovou, která je zřejmě nejlepší brankářkou v celé soutěži, a že nesmějí nic podcenit

Domácí trenér Mgr. Jan Bělka: Holky se snažily, bojovaly a pětačtyřicet minut jsme se soupeřem relativně drželi krok. Za stavu 16:19 jsme neproměnili sedmičku a nějaké další jasné šance, Bylo to prakticky o dvacet minut déle, než v zápase ve Veselí, což mě samozřejmě těší. To jsou ty věci, od kterých se musíme odpíchnout. Věřím, že se výsledky dostaví a že dokážeme hrát i těch posledních patnáct minut zápasu, co nám ještě chybí Brankový rozdíl je podle mého názoru i tentokrát trochu krutý. Michalovce však potvrdily, že jsou velmi kvalitní družstvo a vyhrály naprosto zaslouženě.

Pohled na průběh utkání přidala i asistentka trenéra domácího týmu Mgr. Lucie Fabíková: Olomoucké házenkářky nevstoupily do zápasu s úřadujícím slovenským mistrem vůbec šťastně, bylo vidět, že jim nervozita a respekt ze soupeře zvučného jména svazuje nohy a prvních pět minut zápasu bylo zcela v režii slovenských házenkářek. Po úvodních minutách nepříliš líbivé házené přišly olomoucké házenkářky na to, že hrát se dá s každým a soustředěnou hrou začaly postupně náskok soupeře snižovat. Tato fáze zápasu se vyznačovala především velkou bojovností a tvrdostí na obou stranách, domácím hráčkám se dařilo v obraně a v následném přechodu do rychlého útoku, čímž Michalovce několikrát zaskočily. Obranu si v těchto okamžicích dobře dirigovaly obě pivotmanky Kalová se Severovou, rychlou střelbou na nepostavenou obranu Slovenek se prosazovaly zejména Kubáčková, Růžičková a Ždánská. Slovenské házenkářky si neustále udržovaly mírný náskok, ale hráčky Zora jim nedaly nic zadarmo, byla na nich vidět velká bojovnost a svého vysoce favorizovaného soupeřechtěly potrápit. Tento stav vydržel zhruba až do 45. minuty zápasu, kdy se zase začala projevovat nezkušenost mladých olomouckých házenkářek, které v okamžiku, kdy se lámal chleba, a ony mohly s Michalovcemi srovnat krok, neproměnily dvě vyložené šance a místo vyrovnaného výsledku bylo skóre mínus 4 góly v neprospěch domácího celku. Od této chvíli už byl na hřišti bohužel pouze jeden tým a tím byly Michalovce. Hostující házenkářky jako by zařadily další výkonnostní stupeň a vycházelo jim vše, na co sáhly, některé jejich akce měly téměř exhibiční punc a nezkušené olomoucké házenkářky jim už nemohly nijak konkurovat. Přesto, že posledních 15 minut bylo zcela v režii slovenských házenkářek, nezaslouží si domácí hráčky takto krutou a vysokou prohru, protože 45 minut se na Hané hrála napínavá a dramatická házená.

Internetové spojení pro přímý přenos zápasu DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce umožnila Rozhodčí a správní společnost, a. s. Děkujeme.
Rozhodčí a správní společnost, a. s.