English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Páté kolo WHIL se dohrává v sobotu

Páté kolo WHIL se dohrává v sobotu 11.10.2012 12:32:35 - autor: , přečteno 1327x

Druhá polovina zápasů 5. kola interligy házenkářek se hraje v sobotu 13. října a bude se hrát jen v jížních Čechách a na Moravě. Z důvodu startu v Evropských pohárech se předehrávala v úterý a ve středu tři utkání a ve všech s přehledem vyhráli favorité. V úterý v Ostravě deklasoval Sokol Poruba UDHK Nitra dvacetibrankovým rozdílem 42:22 a stanovil tak nový rekord v počtu vstřelených branek družstva v utkání v probíhající sezoně na 42. V utkání ve Veselí se představil lídr tabulky Danlog Partizánske. Hned z počátku utkání bylo jasné, že Slovenky na Moravě o své vedení v tabulce přijdou. Domácí si vypracovaly mírný náskok a ten vlastně až do konce utkání jen kontrolovaly. Nakonec Panenky vyhrály 29:23. V Olomouci také k překvapení nedošlo, domácí „Baby Team" byl vysokému favoritovi vyrovnaným soupeřem více než 45. minut utkání, kdy prohrával 16:19. Poté se však strhla smršť hostujícího družstva, které poslední čtvrtinu vyhrálo 13:3 a odvezlo si z Olomouce rekordní výhru 13 brankovým rozdílem. Pozoruhodné je, že Iuventa na Hané nevyhrála už skoro 6 let, poslední výhra má datum 10. leden 2007 (27:35) a z hráček hostí tuto výhru pamatuje jen jediná - Szöllösiová, zatímco z domácího družstva hrály v tomto zápase ze současných hráček Raníková, Růžičková, Dostálová a Kalová.

Trojice sobotních zápasů začne na jihu Čech v Písku, kdy v místní Obloukovce tradičně v 15:00 hod. začne utkání domácího Sokola Písek s DHK Baník Most. Domácímu družstvu se po sérii odchodů a zranění klíčových hráček (Luzumová, Stellnerová, Borovská, Vrabcová a Vyhnalová), nepodařilo zcela zaplnit díry v sestavě a mladí talenti (Součková, J. Kutlvašrová a další) zatím na interligu samy nestačí). Družstvo se propadlo až na samotné dno tabulky a toužebně očekává návrat některých hráček po zranění. Naopak jejich soupeřky hýří sebevědomím, protlačily se bez ztráty bodu do nejužší špičky soutěže a jedou si do Písku jednoznačně pro oba body. Mají za sebou plný import bodů ze tří zápasů ze hřišť soupeřů, i když v Nitře měly namále a vyhrály jen nejtěsnějším rozdílem 26:27. V minulé sezoně Jihočešky v Mostě vyhrály 28:35, v Písku skončil zápas bez vítěze 24:24. Rozhodčími utkání budou pánové Větrovský a Zych.

Druhé utkání v řadě se hraje na východě Moravy, kam do Zlína k utkání proti HC Zlín zavítá slovenský celek ŠKP Piccard Senec. Obě družstva mají na svém kontě zisk 2 bodů, Zlín za výhru doma nad Olomoucí, Senec své dva body získal také v domácím prostředí za výhru nad Nitrou v minulém kole. V zápase se dá očekávat vyrovnaný boj, Zlín však hlásí absenci dvou svých spojek Míši Budayové a Sobieské, ve slovenském týmu se začínají prosazovat nejen hráčky, které v družstvu působily i v minulé sezoně (Kodajová, Neštická, Štetáková), ale i letní posily především Polláková, Weibelová, nebo mladá brankařka Sedláčková, do sestavy se vrací také zkušená Silvia Kochanová, která hrála v družstvu v dobách ŠKP Bratislava. Zkušenost v tomto souboji bude na straně hostujícího družstva, pro Zlín zase hovoří domácí prostředí. Utkání začíná v 17:00 hod. a řídit ho budou rozhodčí Bečička s Horákem.

Posledním zápasem kola bude od 18:00 hod. duel v blízkosti známého Vajgaru, kde se proti Jindř. Hradci postaví slovenský vicemistr Duslo Šaľa. Domácí celek se po 4 kolech zařadil mezi dvoubodové celky, dokázal totiž v předminulém kole doma porazit o branku Nitru (20:19), to byl ale soupeř z jiné kategorie než bude Šaľa. Na domácí lavičce stále ještě zastupující (?) trenér Karel Petržala. Před týdnem si Jihočešky přivezly příděl z Ostravy od Poruby rekordním rozdílem 22 branek, věří však, že se Slovenkami odehrají daleko důstojnější utkání. Šaľanský trenér Tomáš Kuťka přiveze družstvo toužící udržet se mezi nejlepšími a nemůže si proto dovolit ztratit body s outsiderem. V utkání se očekává hladké vítězství hostujícího celku. Utkání řídí ne příliš známá dvojice rozhodčích Brůna, Vostatek.