English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Čtvrthodinový koncert béčka Zory v první lize žen v Otrokovicích

Čtvrthodinový koncert béčka Zory v první lize žen v Otrokovicích 14.10.2012 18:15:18 - autor: vasek, přečteno 1623x


TJ Jiskra Otrokovice - DHK ZORA Olomouc „B" 21:28 ( 6:13)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:10, 5:10, 5:12, 6:13 - 6:16, 9:16, 14:20, 18:24, 20:25, 20:28, 21:28.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch           58 diváků             7 m hody: 4/2 - 2/2                     vyloučení: 3 - 3

Sestavy a branky:
Otrokovice:
Vitásková, Tobiášová - Vysloužilová, Hrdá 1, Machovská 1, Ličmanová 2, Hájková, Sekulová 5/2, Minaříková 1, Wesleyová, Žůrková 3, Vyoralová 2, Nevařilová 6.

Trenér: Štefan BORŠICKÝ

Olomouc: Zuzánková, Rašková - Žáková 1, Kulíšková 5/1, Sadílková 1, Konečná, Smékalová 4/1, Macharáčková 1, Samcová 4, Turková, Koppová 1, Studená 3, Berová 5, Hofírková 3.

Trenérky: Zuzana COUFALOVÁ a Michaela JANOTOVÁ.

Třikrát hrála rezerva Olomoucké Zory v 1. lize žen na hřištích soupeřů a potřetí si přivezla plný bodový zisk. Děvčata se v sobotu v Otrokovicích představila ve výborném světle. Prvních pět minut střetnutí vládla na palubovce domácí Jiskra, po pěti minutách hry vedla 3:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by tomu mělo být i v dalším průběhu zápasu jinak. Od 8. do 20. minuty však hostující družstvo nasázelo do otrokovické branky 9 gólů, aniž by jediný Lucka Rašková v brance hostí obdržela. Rázem se výsledek otočil na vedení hostí 3:10 a rodilo se překvapení. Olomoučanky pokračovaly ve zodpovědném výkonu a do poločasu si udržely získaný sedmibrankový náskok.

Do druhého poločasu zase vlétlo hostující družstvo jako uragán, během čtyř minut zvýšilo třemi brankami své vedení na rozdíl deseti branek a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Domácím děvčatům se sice podařilo za další tři minuty opět snížit na původní sedmibrankový rozdíl, o moc víc jim ale Hanačky už nedovolily. Dvakrát se sice domácímu družstvu podařilo snížit na rozdíl pěti branek, následovalo však vždy rychlé navýšení náskoku a výsledkem tak je sice nečekané, ale naprosto zasloužené vítězství.

Domácí družstvo nastupovalo do utkání ve stejné pozici jako Hanačky, mělo na svém kontě čtyři získané body ze tří zápasů, muselo se ale vypořádat s absencí svých dvou kanonýrek Julie Varhaníkové, která měla zdravotní problémy a Heleny Brandové, obě byly v minulé sezoně nejlepšími střelkyněmi družstva a patří ke střelecké špičce 1. ligy. Druhá jmenovaná však v době utkání hrála interligu ve Zlíně, kde je v letošní sezoně na hostování. V družstvu tak převzala vůdčí roli velezkušená odchovankyně Otrokovické házené exreprezentantka Pavla Nevařilová, která v minulé sezoně hrála po několikaletém angažmá na Islandě, interligu ve Veselí.

V našem družstvu, jak už jsme zmiňovali, podala výborný výkon Lucka Rašková v brance. Své nejlepší utkání po příchodu do Olomouce sehrála Katka Berová, která potvrdila to co se o ní vědělo už před jejím příchodem, totiž to že je výbornou obranářkou a dovede své přednosti v obraně plně uplatnit. Tentokrát se jí dařilo také při zakončování, stala se nejlepší střelkyní družstva, když zaznamenala pět branek ze hry. Prosadily se i další spojky Samcová, Smékalová a také Hofírková, zejména po rozehraných 9 m hodech. Dařilo se i oběma pivotům Žákové a Kulíškové, které se pravidelně střídaly, Kulíšková však měla trochu problém se zakončováním i když nakonec nastřílela také pět branek. Prosazovala se i křídla, zejména Studená. Všechna děvčata, bojovala s plným nasazením a podílela se na zaslouženém vítězství družstva.