English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Mladší dorostenky splnily předsezónní cíle

Mladší dorostenky splnily předsezónní cíle 21.06.2007 14:07:58 - autor: vasek, přečteno 3365x

Družstvo mladších dorostenek nevstupovalo do uplynulé sezony s přehnanými ambicemi.Kádr hráček byl úzký, většina děvčat přešla do dorostu z žákovského družstva, nepodařilo se ani tak jako v minulých letech družstvo doplnit hráčkami z jiných oddílů. Přechod z kategorie žaček do kategorie dorostu je velkým skokem. Hráčky mají větší objem tréninkových jednotek a v utkáních nastupují proti daleko vyspělejším soupeřům než dosud.

Dorostenecká družstva oddílů u nichž je v činnosti Sportovní centrum mládeže musí navíc nastupovat proti družstvům o rok a více starším, většina děvčat věkově patřící do mladších dorostenek tak hrála v družstvu staršího dorostu. Navíc větší zatížení sebou přináší i zvýšený počet zranění. Přesto je třeba konstatovat, že se s těmito podmínkami děvčata vypořádala a po celou sezonu poctivě trénovala.

Podzimní část soutěže byla odrazem toho co je uvedeno výše. Děvčatům se podařilo vyhrát jen ve 3 zápasech a se 6 body skončila po podzimní části soutěže na 10. místě se ziskem 6 bodů a těsně před sestupovými pozicemi.

V zimním období sehrálo družstvo řadu přátelských a turnajových utkání, děvčata sehrála řadu utkání proti družstvům starších žáků a starším dorostenkám. Poctivá práce a získané zkušenosti z řady utkání přinesly také výsledky. V jarní části soutěže byla děvčata úspěšná ve většině utkání, výsledkem byl zisk 13 bodů což je o více než dvakrát více než na podzim. Družstvo se stalo jedním z nejúspěšnějších družstev jara a po skončení soutěže je jejich 7. místo velmi pěkným úspěchem. V samostatném hodnocení jarní části skončila děvčata za oběma ostravskými celky Zábřehem s 22, Porubou s 20 body a Třebíčí, která získala 14 bodů na 4. místě se ziskem 13 bodů. Velmi cenné je zejména vítězství doma s Třebíčí a remíza ve Veselí, která patřila po podzimu vůbec k nejlepším družstvům.

Celkem sehrálo družstvo v sezoně 65 utkání, z toho bylo 22 mistrovských, v 9 zýpasech pak nastoupila děvčata proti zahraničním soupeřům. Nepříjemnou skutečností je obrovská fluktuace hráček,. Vždyť do mistrovských utkání zasáhlo celkem 30 hráček, z toho plná polovina patřila věkově do kategorie starších žaček. Největšími oporami družstva byly brankařky Klára Melichová a na podzim i Eliška Nezvalová. Nejlepšími střelkyněmi družstva byla Michaela Krobothová, která zaznamenala 92 branek, z toho bylo 50 ze 7m hodů, dále Petra Ptáčníková s 60, Zuzana Vyhňáková vstřelila 58 a Andrea Totová 53 branek. Mezi nejproduktivnější patřily i ty nejmladší: Karolína Spurná zaznamenala 45 branek a Tereza Kubáčková 39 gólů.

V průběhu sezony absolvovalo družstvo celkem 191 tréninkových jednotek, nejlepší docházku vykazovaly Petra Ptáčníková 82 %, Aneta Begalová 75%, Andrea Totová 73 %. Martina Lukášová a Michaela Krobothová 68%, Markéta Zavadilová 63 atd.

POŘADÍ STŘELKYŇ V MISTROVSKÝCH UTKÁNÍCH:
1. Michaela Krobothová 92
2. Petra Ptáčníková 60
3. Zuzana Vyhňáková 58
4. Andrea Totová 53
5. Karolina Spurná 44
6. Markéta Zavadilová 42
7. Tereza Kubáčková 39
8. Aneta Begalová 21
9. Martina Lukášová 20
10. Kateřina Sedláčková 16
11. Klára Zedková 15
12. Nikola Masárová 12
13. Dominika Hymrová 12
14. Lucie Šimková 6
15. Renata Studená 5
16. Pavla Macharáčková 5
17. Veronika Hofmanová 4
18. Petra Škurková 3
19. Lucie Veselská 2

Počet sehraných utkání:
20 - Ptáčníková, Totová
19 - Melichová, Krobothová, Begalová
18 - Lukášová
15 - Zavadilová
14 - Vyhňáková, Spurná
12 - Stavinohová
11 - Šimková, Kubáčková
10 - Hymrová
9 - Nezvalová, Zedková
8 - Sedláčková
6 - Zapletalová, Hofmanová, Studená
5 - Rozsívalová
4 - Haladyová, Veselská, Směšná
3 - Škurková, Masárová, Kolaříková
2 - Macharáčková
1 - Michlová, Divoková, Bártů

Trenérkou družstva byla Ilona HAPKOVÁ, vedouc družstva Pavel ŠIRŮČEK,
V jarní části soutěže real. tým doplnil Jiří NOVOTNÝ