English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V neděli v Olomouci tři špičkové souboje DHK ZORA - HC Zlín

V neděli v Olomouci tři špičkové souboje DHK ZORA - HC Zlín 18.10.2012 11:01:56 - autor: , přečteno 1398x

Páté kolo celostátních soutěží házenkářek svede proti sobě v neděli odpoledne zástupce dvou klubů, jejichž družstva patří ve svých kategoriích k absolutní špičce a samozřejmě jejich vzájemné souboje bývají plné emocí, rivality, ale také dramatické a výborné házené, prostě tak jak to u klasických derby zápasů bývá. „B" družstva DHK ZORA Olomouc a HC Zlín se střetnou v utkání 1. ligy žen a družstva starších a mladších dorostenek obou klubů v nejvyšších soutěžích svých kategorií. Všechny týmy jsou v aktuálních tabulkách na předních místech a jsou hlavními kandidáty na celková vítězství.

1. liga ženy
Rezervy ženských interligových družstev obou klubů plní podobné funkce, umožnit hráčkám širšího interligového kádru žen start v soutěžních utkáních. Proto výkonnost a síla hráčských kádrů pro jednotlivá utkání bývá poplatná situaci v „A" týmech a také zdravotnímu stavu hráček interligových kádrů, tedy prakticky kolik hráček z interligového kádru trenéři uvolní pro zápas „Béčka". Pro nedělní utkání není problém v kolizi termínů, Hanačky startují ve WHIL v Partizánskem v sobotu, ženy Zlína dokonce mají předehráno, takže lze předpokládat, že se v nedělním utkání objeví větší počet interligistek. V družstvu Zory se v předchozích čtyřech utkáních 1. ligy představily z interligového kádru mimo brankařek 4 hráčky: Smékalová, Berová, Hofírková a Salašová, na straně Zlína to bylo dokonce 6 hráček - Hradilová, Kamenářová, Talašová, Nudni, Salčáková a Očadlíková. Domácí družstvo je zatím na druhém místě tabulky, hrálo jediné utkání doma a podlehlo v něm Porubě „B" a třikrát hrálo na hřištích soupeřů, kde všechny zápasy vyhrálo. Zlín má odehrána tři utkání, dvakrát hrál doma a obě utkání vyhrál, podlehl shodou okolností tak jako jejich soupeřky „B" týmu Poruby. Nejlepšími dosavadními střelkyněmi družstva Zory jsou Smékalová a Hofírková s 15, Berová a Kulíšková daly po 12 brankách. Nejlepší kanonýrky Zlína pak jsou Kamenářová a Hradilová 17, Očadlíková a Nygrýnová daly po 5 brankách. Utkání začíná v neděli ve 14:30 hod.

Čelo tabulky:

1.

HC Plzeň

3

3

0

0

83:45

6

2.

DHK ZORA Olomouc B

4

3

0

1

109:87

6

3.

SHK Kunovice

4

3

0

1

106:84

6

4.

Sokol Poruba „B“

4

3

0

1

93:87

6

5.

HC Zlín „B“

3

2

0

1

74:70

4

6.

DHC Slavia Praha „B“

3

2

0

1

61:57

4

1. liga starší dorostenky
V utkání se střetnou dva nejúspěšnější týmy minulé sezony, Zlínské starší dorostenky získaly v minulé sezoně mistrovský titul, naše družstvo starších dorostenek vybojovalo stříbrné medaile. I v letošní sezoně si oba celky brousí zuby na medaile, třetím do party je však letos velmi silné družstvo HC Plzeň. Uvedená trojice také vévodí tabulce s plným bodovým ziskem, domácí jsou třetí, protože mají odehráno o jedno utkání méně. Favoritkami utkání budou hostující děvčata, mají ve svém středu několik velmi zkušených hráček, Nygrýnová s Vlkovou hrají pravidelně 1. ligu žen, Kamenářová má dokonce za sebou několik startů v interligovém celku žen. Domácí družstvo je však odhodláno bojovat ze všech sil a ztížit favoritovi co nejvíce jeho roli. Bude však handicapováno několika zraněními klíčových hráček určitě nenastoupí Tereza Fryčáková, otazník visí nad Trumpešovou a Slovákovou. Trenér Lubomír Krejčíř však věří, že by se do jednoho z klíčových zápasů mohly dát do pořádku. V prvních kolech se střelecky dařilo z domácího celku nejvíc Jansové s 23 přesnými zásahy, Trumpešová vstřelila 15 a Slováková 9 branek, z hostujícího družstva má na svém kontě nejvíc branek Nygrýnová 30, Vlková 17 a Kříčková 15.
Utkání začíná tradičně ve 12:30 hod.

 Čelo tabulky:

1.

HC Zlín

4

4

0

0

124:87

  8

2.

HC Plzeň

4

4

0

0

121:85

8

3.

DHK ZORA Olomouc

3

3

0

0

88:64

6

4.

Jiskra Havl. Brod

3

2

0

1

90:83

4

Liga mladší dorostenky
U mladších dorostenek je situace obou družstev opačná v porovnání se staršími dorostenkami. Mistrovský titul obhajují Hanačky, Zlín skončil v moravské skupině druhý. V letošním ročníku sehrála obě družstva po třech zápasech a všechny vyhrála. Sestava obou týmů doznala samozřejmě oproti minulé sezoně řadu změn, věšina děvčat odešla do staršího dorostu a na jejich místo byly doplněny hráčky z žákovských družstev. U domácího družstva zůstaly z loňského kádru pouze Fialová, Zimová, Doleželová a Míšová, mimo děvčat z žákovského družstva byly doplněny Kašpárková, která přišla z Žeravic a Hurychová ze Sokola Kobylisy. Hostující družstvo je kompletně složeno z hráček ročníku narození 97, a v minulé sezoně hrály v kategorii žaček. V současném ročníku mistrovské soutěže se střelecky nejvíc daří z domácího celku Lucii Zimové s 32 brankami, Markétě Hurychové 19 a Magdě Kašpárkové s 13 brankami, v družstvu hostí jsou nejlepšími střelkyněmi Gärtnerová 23, Andrýsková 13 a Krajčová 10 branek. Toto utkání začíná v neděli v 16:30 hod.

Čelo tabulky:

1.

DHK ZORA Olomoucx

3

  3

  0

  0

  102:56

   6

2.

Jiskra Havl. Brod

3

3

0

0

113:83

6

3.

HC Zlín

3

3

0

0

89:70

6