English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky i přes zlepšený výkon odjely z Partizánskeho bez bodu

Hanačky i přes zlepšený výkon odjely z Partizánskeho bez bodu 21.10.2012 19:40:15 - autor: vasek, přečteno 1440x


HK Danlog Partizánske - DHK ZORA Olomouc 31:25 (17:12)

Průběh utkání: 0:1, 2:2, 6:2, 7:4, 10:6, 12:6, 12:8, 14:8, 14:11, 15:12, 17:12 - 19:12, 22:15, 26:17, 29:19, 29:23, 30:24, 31:25.¨¨

Rozhodčí: Gedeon, Vydra 200 diváků 7 m hody: 5/4 - 6/6 vyloučení: 4 - 7.

Sestavy a branky:
Partizánske: Súlovská, Škvareninová - Legeňová Kubáňová, Szökeová 1, Kankulová 1, Janšáková 5/1, Šáteková 5, Michnová 10/3, Hodošková, Kerstészová 5, Minarčíková 2, Bettáková, Holešová 2.

Trenér: Tomáš HLAVATÝ

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 8/6, Šteffanová 3, Uličná 1, Berová 3, Smékalová 3, Hofírková 1, Dostálová 1, Severová 1, Kubáčková, Kalová, Huráňová 2, Ždánská 1, Gebre Selassie 1.

Trenér: Jan BĚLKA

Komentář k utkání posyktla asistentka trenéra Mgr. Lucie Fabíková

Toto kolo interligy bylo pro Zoru Olomouc nepovedené snad ve všech směrech. Trable nastaly hned při odjezdu na utkání, kdy družstvo čekalo půldruhé hodiny na autobus, který nakonec stejně nedorazil, a olomoucké házenkářky i jejich realizační tým se musely narychlo naskládat do osobních aut a dát si závod s časem, aby stihly zápas se slovenským družstvem Danlog Partizánské. Hostující družstvo dorazilo na místo klání zhruba 30 minut před zápasem, kdy během této doby musely stihnout převléknutí do sportovního, potřebné tejpování a zároveň důležité předzápasové rozcvičení. Tato velmi hektická předzápasová atmosféra zanechala bohužel na Olomoučankách znatelné stopy a hned od začátku zápasu tahaly za kratší konec a na hřišti vypadaly velmi nesoustředěně. Než se hráčky dostaly do potřebného tempa, udělaly velké možství technických chyb, které rychlé slovenské házenkářky nemilosrdně trestaly, Olomouc jim bohužel jejich práci velmi ulehčovala, protože spoustu míčů naházela svým soupeřkám přímo do rukou. Poté, co se však olomoucké házenkářky trochu "rozkoukaly" a začaly předvádět svou hru, kdy přitvrdily obraně a eliminovaly tak postupný útok domácích, začali úřadovat slovenští rozhodčí, kteří Olomoučankám nic nedarovali,  mnohdy velmi přísně je vylučovali, takže mladé olomoucké družstvo hrálo téměř dvacet minut v kuse v oslabení, což se muselo zákonitě projevit a slovenské házenkářky si tak v klidu mohly udžovat svůj náskok. V tuto chvíli byla klíčovou postavou domácích rozehrávačka Michnová, která sama zařídila téměř všechna vyloučení olomouckých hráček, které na její rychlou a technickou kličku nenacházely recept. Po změně stran se Olomouc chvíli nadechovala k obratu, na Michnovou byla nasazena osobní obrana a hráčky měly pokyny tlačit agresivní hrou slovenské házenkářky do nepřipravené střelby a z toho pak vyrážet do rychlých útoků. Vše bylo ale jinak - další série nepřesností a technických chyb poslala Olomouc do desetigólového manka a bylo jasné, že Partizánské si už vítezství nenechá vzít. V tomto okamžiku bylo pozitivní to, že se ani za tohoto stavu Olomoučanky nevzdaly a bojovaly a zlepšenou hrou hlavně v závěru stáhly náskok svých soupeřek na přijatelných 6 gólů.