English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Do semifinále Českého poháru žen postupují všichni favorité

Do semifinále Českého poháru žen postupují všichni favorité 25.10.2012 11:24:54 - autor: , přečteno 1496x

Středeční čtvrtfinálová utkání v nichž se utkali už jen interligová družstva nepřinesly žádné překvapení. Všichni nasazení favorité, kteří se představili na hřištích soupeřů zápasy zvládli, i když v Písku měl Britterm Veselí na mále a to už vůbec nemluvíme o Slavii, která v Olomouci vyhrála až po dvojnásobném prodloužení.

V souboji Olomouce a Slavie Praha excelovala domácí brankařka Bára Raníková, která byla pro Slavistky často nepřekonatelnou překážkou a mimo jiné zlikvidovala pět 7 m hodů, když ten šestý neproměněný chytila i druhá brankařka Lucka Rašková. Z družstva Slavie se prosadila nejvíc Stellnerová s Knedlíkovou a osvědčená dvojice kanonýrek Klára Černá a Kutlvašrová.

Druhé dramatické utkání se hrálo vna jihu Čech, kde Písek prohrál s Veselím o jedinou branku 29:30. Písek prokázal, že se po návratu rekonvalescentek Borovské (10 branek) a Vyhnalové (9 branek) začíná zvedat a bude hlavně doma hodně nebezpečným soupeřem. Moravanky nastoupily bez Kočí a Drotárové a jejich nejlepšími střelkyněmi byly Chmelařová 7, Štěrbová a Salčáková po 6.

Druhým zápasem na jihu Čech bylo střetnutí J. Hradce s Baníkem Most, které vyznělo jednoznačně pro Severočešky, které si hned z počátku vytvořilyx dostatečný náskok a utkání dohrály bez větčích problémů. Domácí pokračovalio ve svých neslaných, nemastných výkonech a ničím soupeře nepřekvapili.Njvíce branek domácích nastřílely Kohoutová a Desjardins po 5, v družstvu hostí se prosadily obvyklé kanonýrky Martínková 8, Weisenbilderová 7 a Beňušková 5 branek. Tato trojice bude také asi největším nebezpečím pro branku Olomoučanek v sobotním interligovém zápase v Olomouci.

Posledním utkáním byl souboj Zlína s Porubou, ve kterém mistrovský tým nenechal nic náhodě, už v poločase si vytvořil 11 brankový náskok a v tréninkovém tempu si odváží do Ostravy postup mezi nejlepší pohárovou čtveřici. Z domácího družstva se střelecky nejvíc prosadily Šárka Marčíková 7 a Brandová s Pospíšilovou po 4, u hostí bylay nejúspěšnějšími střelkyněmi Hrbková 8 a Tothová 6 branek.

Semifinále se hraje 19. prosince, jednotlivé dvojice budou vylosovány na zasedání Exekutivy.

Výsledky:
DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha
32:34 (13:13, 25:25, 28:28) po 2x prodl.
Sokol Písek - HC Britterm Veselí n. Mor. 29:30 (14:14)
Házená Jindř. Hradec - DHK Baník Most 21:33 ( 7:13)
HC Zlín - DHC Sokol Poruba 27:34 (11:22)