English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interligové týmy teď zažívají anglické týdny

Interligové týmy teď zažívají anglické týdny 25.10.2012 16:51:04 - autor: , přečteno 1376x

Před týdnem se část utkání WHIL předehrávala ve středu (Evropské poháry), v sobotu byly sehrány zbývající zápasy 6. kola, tato středa byla pro české interligisty termínem čtvrtfinálových zápasů Českého poháru, o víkendu se hraje tentokrát už kompletní 7. kolo WHIL, ve středu, poslední říjnový den pokračuje interliga svým 8. kolem a to 9. se hraje o víkendu 3. a 4. listopadu. Pořádně hektické období pro hráčky a jejich trenéry, dost nepřehledné také pro jejich příznivce. Sedmé kolo je tedy na pořadu již tuto sobotu, jedno utkání se pak hraje v neděli večer. S výjimkou nedělního utkání Nitra - Slavia se hraje jen jediné utkání kola na Slovensku a bude to derby dvou celků z popředí tabulky Michalovce -Partizánske. Trojice sobotních zápasů se odehraje na Moravě, jedno v jižních Čechách. Volný los má druhý jihočeský tým - Jindř. Hradec. Pojďme si kráce přiblížit jaké zápasy nás v 7. Kole čekají. O utkání našeho družstva s Baníkem Most píšeme v samostatném článku o příletu Černých andělů na Hanou.

HC Zlín - Duslo Šaľa - sobota 15:00 hod. (rozhodčí: Adam a David Kondělkovi)
Mladé zlínské družstvo má na svém kontě jedinou výhru (pohříchu právě s naším družstvem), posledním utkáním doma byla porážka s ŠKP Senec, kterou domácí jen těžko skousávali. Nyní přijíždí do Zlína další slovenské družstvo a to ještě s většími ambicemi, než předchozí soupeř. Duslo Šaľa je v tomto utkání favoritem, každý zisk bodu domácího družstva by byl překvapením.

TJ Sokol Písek - DHC Sokol Poruba - sobota 15:00 hod. (rozhodčí: Bedřich a Lukáš Frieserovi)
Domáci družstvo je stále bez bodového zisku, dá se však očekávat, že po návratu zraněných spojek Borovské a Vyhnalové a křídla Malé se brzy na jihu Čech dočkají i prvních bodů. Jestli to bude už v sobotním utkání proti mistrovské Porubě se dá jen těžko předpokládat. Moravanky mají za sebou těžký dvojzápas s ruskou Astrachaní, v nichž však prokázaly své vysoké kvality. Zkušený celek plný slovenských legionářek však přijede do Písku v roli vysokého favorita.

HC Britterm Veselí n.Mor. - ŠKP Piccard Senec - sobota 17:00 hod. (rozhodčí: Luboš Pavlíček - Rostislav Tokoš).
Domácí celek ve středu v Písku v Českém poháru moc nepřesvědčil, interliga to je však ještě vyšší motivace a domácí zkušené házenkářky jistě udělají všechno pro to aby i po tomto kole zůstaly neporaženy a v těsném kontaktu se špičkou tabulky. Slovenky si sice po posledních výsledcích hodně zvedly sebevědomí, ale Panenky pro ně budou asi příliš velkým soustem.

Iuventa Michalovce - HK Danlog Partizánske - sobota 17:30 hod. (rozhodčí: Juraj Gabriš - Ivan Klinka).
Utkání lze označit za šlágr kola, utkají se totiž úřadující slovenský mistr a aktuálně třetí tým tabulky soutěže Michalovce, s lídrem tabulky Danlogem Partizánske. Michalovace mají za sebou úspěšný postup do 3. kola Poháru vítězů pohárů a před sebou další výzvu v podobě dalšího kola Evropské soutěže v níž ho čeká ruský soupeř z Rostova. Kvalita hráčských kádrů je vysoká, domácí Iuventa však má přece jen poněkud více zkušeností z těžkých bitev a taková se dá na Zemplíně v sobotu očekávat. Za favorita považujeme domácí celek. Pikantní na tomto souboji je také to, že na lavičce hostujícího celku Danlogu sedí ještě  v minulé sezoně asistent trenéra Iuventy Tomáš Hlavatý, který tak michalovské hráčky velmi dobře zná.

UDHK ŠG Nitra - DHC Slavia Praha - neděle 18:00 hod. (rozhodčí: Ing. Michal Baďura - Jaroslav Ondogrecula).
Slavia má před sebou už třetí utkání v sezoně na slovenské půdě, její bilance je 50 procentní, v Šaľe neuspěla a odvezla si pětibrankovou porážku, v Pezinku se Sencem bez problémů vyhrála a podobný výsledek se dá očekávat i v souboji s posledním celkem soutěže. Ale pozor, Nitra se dokáže vybičovat o čemž svědčí několik velmi těsných výsledků se silnými soupeři (např. loni s Porubou 34:35, nebo letos na podzim s Mostem 26:27).