English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > V Plzni to myslí s postupem do WHIL vážně

V Plzni to myslí s postupem do WHIL vážně 27.10.2012 23:17:00 - autor: vasek, přečteno 1628x

HC Plzeň - DK ZORA Olomouc „B" 28:21 (14:11)

Průběh utkání: 2:0, 5:2, 6:5, 10:9, 13:9, 13:11, 14:11 - 15:13, 18:13, 20:16, 22:16, 24:19, 25:20, 27:20, 28:21.

Rozhodčí: Barták, Mošna        129: diváků       7 m hody: 4/1 - 7/6         vyloučení: 5 - 3

Sestavy a branky:
Plzeň
: Vidršperková, Machová, Kudějová - Vlachová 2/1, Vaňková 1, Pilátová 5, Jeřábková 4, Kovaříková, Šelajsová 6, Němcová 3, Přikalová 2, KJedličková, Šturmová, Kubešová 5.

Trenérka: Libuše ŠKVAŘILOVÁ

Olomouc: Zuzánková, Havlíčková - Žáková, Kulíšková 2/1, Sadílková, Roubalová 2, Macharáčková 5, Samcová 1, Turková, Studená 2, Hofírková 9/5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

V hodně okleštěné sestavě odjížděla olomoucká rezerva házenkářek na západ Čech k utkání s lídrem tabulky. Oproti úspěšnému vystoupení před týdnem v domácím utkání proti béčku Zlína chyběly interligistky Smékalová, Berová Rašková, také stabilní křídelnice Koppová v Plzni nehrála. Proto také příliš optimismu před utkáním v olomouckém táboře nepanovalo. Navíc Plzeň v současnosti zažívá euforii v očekávání postupu svého týmu mezi elitu do interligy a dělá pro to opravdu všechno. Slušně zaplněné tribuny, plakátky vyzývající k podpoře týmu při jeho cestě k výšinám a na nich také slogany vytyčující tento jediný cíl. Podle trenérky bylo družstvo před sezonou doplněno o šestici nových hráček s jasným cílem uspět v 1. lize a postoupit do WHIL.

Olomoučanky se však od začátku utkání nevzdávaly, držely se na dostřel soupeři, ještě ve 20. minutě prvního poločasu svítil na ukazateli stav 10:9, domácí však v závěru prvního dějství odskočily na 13:9 a do šaten se šlo za stavu 14:11. Na začátku druhého poločasu tlak domácích narůstal, zvýšily své vedení na pětibrankový rozdíl 18:13 a velmi dobrou tvrdou obranou eliminovaly pokusy olomouckých střelkyň ke snížení náskoku. Ten pozvolna narůstal, v 38. minutě byl už sedmibrankový (24:17). Dvě rychlé branky za sebou v podání Studené vykřesaly ještě jiskřičku naděje, při snížení na 25:20, domácí si však už vítězství nenechaly vzít, naopak své vedení pojistily dalšími brankami, takže nakonec utkání skončilo sedmibrankovou výhrou lídra tabulky, který si vedení v soutěži ještě pojistil.

Domácí družstvo vycházelo z kvalitní obrany, za kterou chytala ve výborné formě Kristýna Vídršperková, odchovankyně druhého plzeňského klubu SVŠ. Nejlepší střelkyní družstva se stala juniorská reprezentantka Šelajsová, k ní se přidaly další juniorky Jeřábková, Přikrylová, Vlachová i další, prosadila se na pivotu Kubešová, která stejně jako další střelkyně Pilátová jsou kmenovými hráčkami SVŠ Plzeń.

V družstvu Zory se nejvíc dařilo Katce Hofírkové, která vstřelila první čtyři branky družstva, bezchybně proměňovala prvních 5 sedmiček, tu šestou jí však plzeňská gólmanka chytila. Střelecky se zaskvěla Pavla Macharáčková, její střelba z dálky byla výborná, přidala jednu branku i z rychlého útoku. Monika Roubalová odvedla hodně černé práce na hrotu vysunuté obrany včetně osobky na Jeřábkovou, dařilo se jí i při rychlých protiútocích. Pivoti se střelecky moc neposadili, měli však ztíženou pozici už zmiňovaným nekompromisním bráněním domácí obrany. Ani křídla se nedostávala do zakončení, s výjimkou zmiňované úspěšné dvouminutovky Renaty Studené. Největším problémem družstva však byla nekompaktní obrana a individuální chyby při bránění, které umožňovaly domácím zakončování z prostoru brankoviště o čemž svědčí to, že domácí vstřelili z dálky jen tři své branky. V brance Hanaček chytala první poločas Zuzánková, k chyceným dvěma sedmičkám přidala i dalších pět úspěšných zákroků, do druhého poločasu nastoupila Míša Havlíčková, ta se však v 18. minutě při jednom ze svých sedmi úspěšných zákroků zranila a do branky musela znovu Anežka Zuzánková, která přidala další čtyři úspěšné zákroky. Celkově se dá říci, že děvčata v utkání za popsané situace odvedla maximum možného. Sedmibranková porážka je však vzhledem k průběhu záasu pro hostující celek dost krutá, škoda několika zaváhání našich děvčat v závěru zápasu, (na příklad zahozené sedmičky v poslední minutě), výsldek mohl být o poznání příznivější.