English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Vynikající úspěch starších dorek - vezou body z Plzně

Vynikající úspěch starších dorek - vezou body z Plzně 27.10.2012 23:41:39 - autor: vasek, přečteno 1752x


HC Plzeň - DHK ZORA Olomouc 25:26 (11:15)

Průběh skóre: 0:1, 1:3, 3:3, 5:7, 7:7, 7:12, 8:13, 10:13, 11:14, 11:15 - 15:15, 18:19, 19:19, 19:22, 21:24, 23:26, 25:26.

Rozhodčí: Barták, Mošna 38 diváků 7 m hody: 4/4 - 1/1 vyloučení: 2 - 3

Sestavy a branky:
Plzeň: Voříšková - Jeřábková 12/1, Šulcová 1, Šelaisová 4, Valešová, Přikrylová 1, Levorová 3/2, Drozdová 1, Kučerová, Vlachová 3/1, Šindelářová, Zunová.

Trenérka: Libuše ŠKVAŘILOVÁ

Olomouc: Nováková, Směšná, Zuzánková - Sovová 3, Doleželová, Jansová 9/1, Sklenářová, V, Fryčáková 3, Trumpešová 6, Hochvaldová 2, Slováková 3, Palátová, Brandýsová, Jordánová.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Velmi očekávané utkání starších dorostenek se hrálo v sobotním odpoledni v Plzni. Střetla se v něm dvě dosud neporažená družstva, patřící do okruhu největších favoritů soutěže této věkové kategorie. Utkání bylo pikantní také v tom, že na lavičce hostujícího celku seděl trenér reprezentační juniorské „17", který od této sezony přebírá kategorii W 19 a v obou týmech hrálo několik klíčových hráček, které v letošním roce absolvovaly pod jeho vedením jak bronzový European Open ve Švédsku tak i MS v Černé Hoře. V utkání také byly všechny reprezentantky vidět, patřily k oporám svých družstev.

První poločas se odehrával po většinu času v režii hostujícího celku, i když do 13. minuty byl průběh spíše vyrovnaný. Od stavu 7:7 se během dvou minut povedl Olomoučankám, zejména zásluhou dvojice Trumpešová, Jansová husarský kousek, po střele Jansové z dálky a třech brejcích Trumpešové se skore změnilo na 7:11 v jejich prospěch. Další branku přidala po pěti minutách Sovová z pivota a pětibrankové vedení bylo hodně nadějné. Domácí v závěru poločasu, zejména dvěma sedmičkami snížily, takže poločas skončil čtyřbrankovým vedením Hanaček.

Druhá třicetiminutovka začala pro domácí družstvo jako z říše pohádek. Jejich soupeřky několikrát ztratily míč, dovolily jim vyrovnat výsledek po čtyřech minutách na 15:15 a začínalo se nanovo. Plzeňačky pokračovaly v tlaku a převzaly otěže zápasu do svých rukou. Jejich euforie však trvala jen asi pět minut, kdy se dokázaly dostat do jednobrankového vedení, od 11. minuty už zase Olomoucký stroj začal pracovat jako v prvním poločase, k tahounkám Trumpešové a Jansové se přidaly Slováková a Fryčáková a skore začalo narůstat ve prospěch hostujícího družstva. Velkou zásluhu na vývoji ve druhém poločase měla také Anežka Zuzánková, která se postavila do branky od 8. minuty 2. poločasu a dokonale zavřela branku hostujícího celku. Hanačky si udržovaly dvou až tříbrankový náskok, tři minuty před koncem byl stav 23:26, domácí se snažily vybičovat k tlaku, Jeřábková se ještě trefila dvakrát ze střední vzdálenosti, na vyrovnání to však nestačilo. Hostující lavička vybuchla nadšením a děvčata mohla začít slavit.

Největší oporou domácího celku byla Markéta Jeřábková, která se s dvanácti brankami stala také nejlepší střelkyní celého utkání. Úspěšně jí sekundovaly další reprezentantky Vendula Šelajsová a Andrea Vlachová.

V družstvu hostí zachytaly dobře brankařky. V prvním poločase měla Anna Nováková 11 úspěšných zákroků, po změně stran ji však domácí střelkyně nachytaly na hruškách, během osmi minut se jim podařilo ji sedmkrát prostřelit, do branky nastoupila Zuzánková a dochytala zápas ve velkém stylu, za svá záda pustila už jenom 7 míčů. Nejvyšší podíl na zasloužené, ale těžce vybojované výhře měla zejména dvojice Trumpešová - Jansová. Ta první odvedla velký kus práce v obraně při bránění domácích spojek a hlavně dirigovala útočnou činnost družstva, ale prosazovala se také při rychlých protiútocích. Nikola Jansová zase jako vždy obstarávala většinu střelby ze středních vzdáleností a připsala si také osm gólových asistencí. Skoro bez střídání byla tentokrát na hřišti i Katka Slováková, byla platná hlavně při obranné činnosti, ale prosadila se i brankově, stejně jako v pivotu Klára Sovová. Hochvaldová měla výborný vstup do utkání, dvěma rychlými brankami v úvodu přispěla k uklidnění. Na křídlech toho hodně oběhaly Vendula Fryčáková a Sklenářová, střelecky se ale prosadila jenom Vendula, zejména její dvě branky ve druhém poločase byly hodně důležité pro konečný výsledek. Ostatní děvčata toho tentokrát moc nenahrála, jejich čas však určitě přijde v dalším průběhu sezony.