English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dva velké šlágry nabízí středeční kolo WHIL

Dva velké šlágry nabízí středeční kolo WHIL 29.10.2012 16:22:59 - autor: , přečteno 1541x

Víkendové kolo se odehrálo v poklidu, ve většině utkání spolu hrála družstva z horní poloviny tabulky s těmi „dolními", výjimkou bylo střetnutí vedoucího Partizánskeho na Zemplíně proti třetímu týmu aktuální tabulky Michalovcemi a i tam favorit uštědřil lídrovi třináctibrankový debakl. Vítězové své soupeře vůbec nešetřili, nakonec nejtěsnější porážku si připsala naše děvčata, která podlehla Mostu o pět branek, Veselí doma porazilo Senec sedmigólovým rozdílem, o devět prohrála Nitra se Slavií, Písek prohrál doma s Porubou o 15 a největší debakl utrpělo družstvo Zlína, které na domácí palubovce podlehlo Šaľe 21 brankovým rozdílem.

Interliga má nového vedoucího, kterým je Baník Most, naopak dosavadní lídr Partizánske se propadl až na 6. Místo. I to svědčí o vyrovnanosti a zajímavosti letošního ročníku WHIL. To středeční 8. pokračování soutěže nabízí ve většině případů daleko vyrovnanější souboje a navíc dva velké šlágry, na severu Čech se spolu utkají první s druhým, tedy Most přivítá Michalovce a v Ostravě zatím čtvrtá Poruba přivítá třetí Veselí. Budeme také zvědavi na souboj z podpalubí, kde u Vajgaru dojde k souboji J. Hradce s Nitrou. Olomoučtí příznivci budou v očekávání jak se povede jejich družstvu v městě vína Pezinku proti domácímu ŠKP Senec. Ve dvou utkáních nastoupí proti sobě družstva prokazující dosud hodně rozdílnou výkonnost. Do Šaľy přijede Písek a v Edenu se proti Slavii Praha postaví Zlín. Všechna utkání se hrají ve středu 31. října. Volný los v tomto kole má Partizánske.

DHC Slavia Praha - HC Zlín (zač. 17:30 hod.), Rozhodčí: Kavulič, Skružný
Slavistky zatím hrají jako by schovány v zvětší za nejlepšími, postuně se ale prokousávají v tabulce vzhůru, mají za sebou dvě povinné výhry s outsidery (J. Hradec a Nitra), mezi nimiž se představily v Olomouci ve čtvrtfinále Českého poháru a před sebou další utkání v němž si budou chtít připsat plný bodový zisk. Jejich spojky Černá, Kutlvašrová, Keclíková, nebo mladičká Jačková vzbuzují oprávněný respekt, ve velkém stylu hraje Knedlíková i zkušena Jonášová. Jejich soupeřky ze Zlína, pro které bude zápas v Praze teprve letošním třetím na hřišti soupeřů, utrpěly v sobotu doma KO v podobě těžké porážky od Šaľy. Jen těžko se dá očekávat, že by se právě v Edenu otřepaly natolik, že by to stačilo na import bodů na Moravu. Favoritem je domácí Slavia.

DHK Bank Most - Iuventa Michalovce (zač. 18:00 hod.), rozhodčí: Macho - Hájek
Jedno z nejočekávanějších utkání podzimní části interligy ještě opepřila víkendová bomba v podobě přestupu legendy mezi tyčemi Lenky Černé, která se v Mostě objeví v dresu slovenského mistra Iuventy. Domácí Černí andělé v sobotu v Olomouci hráli co potřebovali, v průběhu utkání si vytvořili dostatečný náskok k tomu, aby zápas dovedli do vítězného konce. Zářila jako vždy především Martínková, také Beňušková prokázala své vůdčí schopnosti. V dobré formě se předvedla také Dominika Müllnerová v brance. Uvidíme v jaké formě přijede do Mostu po přece jen delší herní přestávce Lenka Černá, ale i její nové spoluhráčky předvedly proti Partizánskemu skvělou formu. V Mostě bude určitě nabito, atmosféru velkých zápasů mají zkušené aktérky obou družstev rády, takže lze očekávat i výbornou a dramatickou házenou. Vyloučena není ani dělba bodů, jak tomu bylo v Mostě i v minulé sezoně.

DHC Sokol Poruba - HC Britterm Veselí n.M. (18:00 hod.), rozhodčí: Opava, Válek
Druhým šlágrem je moravské derby mezi úřadujícím českým mistrem Porubou a vítězem WHIL Veselím. Obě družstva hrála ještě před několika dny v Evropských pohárech, obě byla po statečných výkonech vyřazena. Oba trenéři disponují zkušenými hráčskými kádry, Poruba bude spoléhat na řadu českých reprezentantek (Poznarová, Hrbová, Chrenková, Selucká, Adámková) a především na slovenské legionářky v čele s Tóthovou a Uhrákovou. Veslké atím táhne především trojice Štěrbová, Salčáková a Chmelařová, kdý je potřeba mohou se spolehnout na zkušenosti Flekové a Kočí a samozřejmě brankařky Vyhlídalové. Také toto utkání slibuje úporný boj, jehož vítěze si netroufáme tipovat, i zde není vůbec vyloučen nejtěsnější výsledek a třeba i plichta.

HK Slovan Duslo Šaľa - TJ Sokol Písek - (zač. v 18:00 hod.), rozhodčí: Oťapka, Sivák
Domácí Duslo má a sebou sérii čtyř výher, naposledy utrpěly svou jedinou porážku ve druhém kole v Ostravě a stále se drží na dostřel absolutní špičce. Tomáš Kuťka těží z výborné střelecké pohody především Simony Szarkové, vynikající formy křídel Bérešové a Súkenníkové, spolehnout se může i na zkušenou tvůrkyni hry Porubskou a také na dvojici spolehlivých brankařek Grandtnerovou a Túrociovou. Jihočešky mají na svém kontě stále velkou nulu, očekávané návraty svých opor Borovské, Vyhnalové i Malé zatím k zisku bodů nevedly. Zápis do bodové listiny ze Slovenska se ale i tentokrát dá jen těžko očekávat, vysokým favoritem je domácí celek.

Házená Jindř. Hradec - UDHK ŠG Nitra (zač. v 18:00 hod.), rozhodčí: Větrovský, Zych
Také na jihu Čech se bude určitě hrát házená s plným nasazením, na palubovce to bude jiskřit a ani jeden ze soupeřů nebude chtít vyjít naprázdno. Domácí družstvo už jeden skalp slovenského soupeře letos má. Ve třetím kole zdolal v domácím prostředí Senec 20:19 a určitě si dělá zálusk i na další dva body v souboji s poslední Nitrou. Hodně lákavá je pro domácí představa, že by se mohli po dlouhé době dostat před své české soupeře ze Zlína, příp. Olomouce. Mají k tomu předpoklady, protože v tomto utkání budou favority.

ŠKP Piccard Senec - DHK ZORA Olomouc (zač. 18:30 hod.) rozhodčí: Černý, Macko
Domácí družstvo naplňuje v plné míře naše předsezonní předpoklady a má na svém kontě už 6 bodů, tedy o čtyři více než jejich středeční soupeřky, přesto jsou obě družstva v těsném sousedství v tabulce WHIL. Největšími tahounkami domácího družstva jsou především letní posily Polláková a Weibelová, postupně se začínají prosazovat i hráčky z původního ŠKP Bratislava - Kodajová, Kochanová nebo pivotka Štetáková, mezi nejlepší brankařky soutěže patří Kristína Sedláčková. Naše děvčata jedou na Slovensko s odhodláním, prolomit konečně bariéru, kterou je nedohrání slibně rozehraných zápasů do vítězného konce. Budou k tomu potřebovat větší klid při zakončování akcí, maximální soustředění a nasazení. Spolehnout se mohou na výbornou formu Báry Raníkové i střeleckou potenci Katky Růžičkové. Je nezbytné, aby se k nim přidaly i další hráčky a zúročily tak práci, kterou odvádějí v přípravě. Budou to však mít hodně těžké, neboť jejich soupeř disponuje výborným potenciálem, kterého bude chtít v domácím prostředí využít.