English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > O víkendu hrají všechna družstva ZORY doma

O víkendu hrají všechna družstva ZORY doma 01.11.2012 10:50:17 - autor: , přečteno 1316x

Víkend plný ženské a dívčí házené mají před sebou příznivci modrobílých barev Zory Olomouc. Interligové „A" družstvo žen nastoupí v sobotu v tradičním čase v 17:30 hod. proti celku úřadujícího mistra České republiky Sokolu Poruba. Pozvánku na toto utkání najdete v samostatném článku. Trojice dalších klubových družstev změří své síly v neděli odpoledne proti družstvům Havlíčkova Brodu. Havlíčkobrodská házená patří k tomu lepšímu v rámci Českého svazu, družstvo žen hraje stabilně 1. ligu, klub dlouhodobě spolupracuje s pražskou Slavií, několik odchovankyň klubu bylo členkami SCM při Slavii (Součková, Jitka Kutlvašrová, Jarošová, Burdová a další), první dvě z nich nyní hrají interligu v Písku, nejznámější je pak dnes už seniorská reprezentantka ČR Hana Kutlvašrová, opora interligové Slavie Praha. Také olomoucká družstva patří ve svých kategoriích k nejlepším, vzájemné souboje slibují kvalitní a dramatickou házenou.

Neděle 4. listopadu ve 12:30hod. - 1. liga starší dorostenky
Starší dorostenky Havl. Brodu skončily v minulém ročníku na 6. místě tabulky, v sezoně 2010/11 získaly titul mistryň ČR a zlaté medaile. Po šesti odehraných kolech probíhajícího ročníku soutěže jsou se dvěma porážkami na 4. místě, když oba své zápasy na hřištích soupeřů (v Písku a Porubě) prohrály, naopak stoprocentně úspěšné byly v utkáních na domácím hřišti. K nejlepším střelkyním družstva patří Jůzlová která zatím vstřelila 30 branek, Brožová 23, Satrapová 21, Lorencová 20 branek. V družstvu se pravděpodobně představí také Monika Kratochvílová hráčka Vel. Meziříčí, která u nás hrála před dvěma lety v SCM. Mohlo by tak dojít k zajímavé konfrontaci dvou sester Kratochvílových, starší Moniky v dresu H. Brodu a mladší Hany v dresu Olomouce.

Olomoucké družstvo je zatím po pěti odehraných zápasech jako jediné v soutěži s plným bodovým ziskem, před týdnem přivezlo dva velmi cenné body z Plzně kde v dramatickém souboji s favorizovaným HC Plzeň vyhrála děvčata 25:26. Přestože družstvo pronásledují zranění klíčových hráček, všichni věříme, že v utkání proti těžkému soupeři holky zabojují a budou hrát i za své zraněné kamarádky tak, aby i po neděli měly na svém kontě plný bodový zisk. Trenér Krejčíř bude spoléhat zejména na své osvědčené opory, nejlepší střelkyni družstva Jansovou, dále Terezu Fryčákovou, Slovákovou, Hochvaldovou, Sovovou a další, hrát by měla i nejlepší střelkyně ligy mladších dorostenek Hana Kratochvílová, která hrává za mladší dorky Vel. Meziříčí.

Neděle 4. listopadu 14:30 hod. - 1. liga ženy
Družstvo žen Havl. Brodu je v současnosti až na průběžném 10. místě, když vyhrálo jediné své utkání doma s posledním týmem SVŠ Plzeň. Klub asi rezignoval na případný boj o postup do interligy, když své nejlepší hráčky uvolňuje do interligových družstev, naopak v družstvu hraje několik hráček z okolních klubů na hostování, jako na příklad Továrková a Svobodová z Třebíče. Nejznámější hráčkou současného družstva je asi Karolína Burdová, která hrávala interligu v dresu Slavie, zkušenost v družstvu pak představují především Musilová a Kučerová.

Rezerva domácího družstva bude spoléhat zejména na své kmenové hráčky Macharáčkovou, Samcovou, Kulíškovou, Žákovou, Studenou a další, trenérky však jistě přivítají i některé hráčky z interligového kádru, pravděpodobně to budou brankařky Zuzánková a Rašková, spolu s Hofírkovou, Berovou a Smékalovou, možná se na hřišti objeví i některá další jména. Favority zápasu budou domácí děvčata.

Neděle 4. listopadu 16:30 hod. - Liga mladších dorostenek
Poslední nedělní utkání slibuje asi nejvyrovnanější bitvu. Hostující děvčata zatím neokusila hořkost porážky, drží se v závěsu za Zlínem, který také všech svých pět zápasů vyhrál. Naopak domácí družstvo prohrálo doma svůj předchozí zápas právě se Zlínem. Obě družstva měla v minulém kole volný los, takže nastoupí určitě odpočatá a nabuzená na házenou. Hostující družstvo má ve svém středu jednu z nejlepších střelkyň soutěže - Alžbětu Kociánovou, která má zatím na svém kontě 37 vstřelených branek, což je průměr na zápas více než devět přesných zásahů a představuje to skoro třetinu všech branek vstřelených družstvem Havl. Brodu. Dalšími úspěšnými střelkyněmi družstva jsou potom Brožová, Burdová a Jůzlová, všechny s výjimkou Brožové hrají současně už i za družstvo starších dorostenek.

Domácí děvčata nastoupí do utkání se snahou odčinit porážku se Zlínem a připsat si dva důležité body. Trenérka Jana Fischerová bude spoléhat zejména na sou útočnou zbraň dvojici kanonýrek Zimová, Hurychová i hbitá křídla Kašpárkovou s Doležalovou. Také ostatní děvčata postupně získávají herní jistotu a jistě přispějí svými výkony k úspěšnému výsledku. Otazník visí nad oběma kmenovými brankařkami Fialovou a Pallyovou.