English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky vyhrály poločas, odjely však zase s prázdnou

Hanačky vyhrály poločas, odjely však zase s prázdnou 01.11.2012 15:38:54 - autor: vasek, přečteno 1432x

ŠKP Piccard SENEC - DHK ZORA Olomouc 24:17 ( 7: 8)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:7, 7:8 - 7:9, 10:10, 10:11, 11:12, 12:13, 15:14, 19:14, 20:15, 20:17, 24:17.

Rozhodčí: Macko, Černý (oba SR)             diváků: 150              7 m hody: 7/3 - 5/4 vyloučení: 5 - 10, červená karta: Anna Gebre Selassie (Olomouc) za třetí vyloučení

Sestavy a branky:
Senec:
Ladicsová, Sedláčková - Neštická, Kochanová 3/1, Gáliková, Weibelová 7/2, Kodajová 3, Tučňovičová, Kupkoviová, Štefíková, Štetáková 3, Vasilenková 1, Polláková 7.

Trenér: Peter OLŠAVSKÝ

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 4/1, Šteffanová, Uličná, Berová, Smékalová, Hofírková, Dostálová 4, Severová, Kubáčková 5/2, Salašová 1, Huráňová, Ždánská 1, Gebre Selassie 2.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Už je skoro zbytečné psát komentáře k jednotlivým zápasům interligy družstva DHK ZORA Olomouc. Podobají se totiž téměř jako vejce vejci. Tak jako v předchozích zápasech dokázaly hráčky zase držet krok se soupeřem, tentokrát dokonce první poločas vedly, vyrovnaný byl i průběh 2. poločasu, ještě ve 39. minutě Olomoučanky vedly 12:13. Krok se soupeřem držely i nadále, ve 46. minutě byl stav 15:14 pro domácí. Za další necelé čtyři minuty však soupeř odskočil na pětibrankový náskok, z toho dvě branky dostalo hostující družstvo ze 7 m hodů při oslabení po třetím vyloučení Gebre Selassie, znamenající její diskvalifikaci. V čase 54:03 snížila Kubáčková svou pátou brankou na 20:17 a Hanačkám svitla ještě poslední jiskřička naděje. Bohužel to byla poslední přesný zásah hostujícího družstva, domácí celek přidal ještě čtyři branky a hosté si zase místo bodů odvážejí vcelku jasnou porážku sedmibrankovým rozdílem.

Trochu kruté, ale bohužel vyrovnané zápasy se v házené většinou rozhodují až v posledních minutách utkání a pokud si to celé družstvo neuvědomí, pak může takovým způsobem přicházet o body i v dalších utkáních, podobně jak se jim to už v několika předchozích utkáních stalo.

Vyjádření asistentky trenéra - Mgr.Lucie Fabíkové:

Házenkářky DHK Zora Olomouc odjely ke svému dalšímu zápasu na půdu slovenského Sence s jasným cílem bodovat a ukončit tak dlouhou sérii porážek. Bohužel však hned začátek zápasu se odvíjel podle přesně opačného scénáře. Olomoucké hráčky vstoupily do zápasu velmi vlažně a nesoustředěně. V těchto úvodních momentech to ale nebyla pěkná podívaná na obou stranách. Hráčky Sence dělaly velké množství technických chyb a měly obrovský respekt před Bárou Raníkovou v brance Zory, olomoucké hráčky působily velmi bojácně, v podstatě vůbec neohrozily soupeřovu obranu, jakoby ani nechtěly dát gól, žádná z hráček nedokázala převzít zodpovědnost a zavelet k útoku. První minuty druhého poločasu vzbuzovaly naději, že by se olomoucké házenkářky mohly probudit a strhnout vývoj zápasu na svou stranu. Začaly tvrdě bránit a v útoku se agresivní kontaktní hrou prosazovaly až na brankoviště, což končilo buď gólem nebo sedmimetrovým hodem, tato fáze však trvala žalostně krátkou dobu, po níž následovala série technických chyb a nedisciplinovaných zákroků v obraně, po kterých byly Olomoučanky po právu vylučovány a hrály tak velmi často v oslabení, což bylo přesně to, co Slovenky v dané chvíli potřebovaly, aby se rozehrály. Od této chvíle už byly otěže v rukou pouze slovenských házenkářek, hostující hráčky se nezmohly na žádný větší odpor, ba naopak - kupily jednu hloupou chybu za druhou a konečné hodnocení tak vyznívá velmi negativně. Po bojovných výkonem s favority celé Whilky v předchozích kolech je tak tento zápas pro celé družstvo velkým zklamáním a ukazuje, že Olomouc čeká ještě hodně tvrdé práce, aby se posunula do vyšších pater tabulky.