English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Na pořadu 9. kola WHIL opět dva šlágry

Na pořadu 9. kola WHIL opět dva šlágry 01.11.2012 17:21:33 - autor: , přečteno 1482x

Program vloženého středečního kola WHIL nabídl divákům dva zajímavé duely, které jsme označili za šlágry kola. Oba splnili očekávání, na severu Čech lídr tabulky Baník Most hostil druhého v tabulce - slovenského mistra Michalovce a po velkém boji vybojoval oba body, v Ostravě se hrál duel českého mistra s vicemistrem, tedy Sokol Poruba hostil Brittterm Veselí. Zde byl vyrovnaný pouze poločas, ve druhém kralovaly jednoznačně Sokolky, které poslaly Panenky domů s osmigólovým debaklem. V následujícím víkendovém kole se odehrají také dva zajímavé zápasy, ten první uvidí v Patizánskem, kam přijede lídr tabulky Baník Most na hřiště družstva, které bylo v čele interligy ještě před týdnem, během dvou kol se ale propadl až na 7. příčku. Druhé utkání se odehraje ve Veselí a utkají se dva tradiční soupeři ze špičky, domácí Britterm a Duslo Šaľa. Volný los má v tomto kole UDHK Nitra, o zápase ZORA Olomouc - Sokol Poruba píšeme v samostatném článku.

Sobota 3. listopad 15:00 hod.: Sokol Písek - DHC Slavia Praha
Domácí družstvo je stále bez bodového zisku a nepomohl ani dlouho očekávaný návrat kanonýrek Borovské a Vyhnalové. Naopak Slavia má za sebou serii tří výher v řadě, které ji katapultovaly do nejvyšších pater tabulky. I když domácí celek se bude snažit probudit své opory, favoritem tohoto utkání na jihu Čech budou červenobílé, i když to pro ně nebude žádná selanka.

Sobota 3. listopad 15:30 hod.: HK Danlog Partizánske - DHK Baník Most
V avizovaném šlágru kola bude jen velmi těžké tipovat vítěze. Po jednoznačné porážce v Michalovcích, mělo domácí družstvo volný los a tedy dostatek času ke konsolidaci a přípravě na tento zápas. Družstvo Danlogu má mladé ale zkušené družstvo a vynikající dvojici brankařek, které jsou v popředí statistik, kde figurují také opory družstva Michnová, Kerteszová, Šáteková a další. Baník ukázal skvělou formu nejen před týdnem na Hané, ale především v utkání pravdy ve středu, když přehrál i slovenského mistra Michalovce. Všechny obvyklé opory mají stabilně vysokou formu k Martínkové, Beňuškové a Weisenbilderové se ale přidala i mladá levoruká křídelnice Michaela Janoušková, která nastřílela Lence Černé šest branek.

Sobota 3. listopad 17:00 hod.: HC Britterm Veselí n. M. - HK Slovan Duslo Šaľa
Panenky utrpěly ve středu v Ostravě vysokou porážku, jsou ale natolik zkušeným družstvem, které se dokáže v krátké době přes porážku povznést a určitě v sobotu v Pekle domácí haly prokáže, že středeční výkon v Ostravě byl jen krátkým výpadkem. Na Slovácko však přijede také konsolidovaný a zkušený soubor, který nebude chtít odjet s prázdnou. Pikantní bude vystoupení Lucie Súkenníkové, která své dosud největší úspěchy spojené se ziskem českých titulů zažila právě v dresu Panenek. Ani toto utkání nemá vyloženého favorita, rozhodnout může třeba i domácí prostředí.

Sobota 3. listopad 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec
Domácí družstvo sice ve středu ztratilo svou dosavadní neporazitelnost, avšak formu a kvalitu své hry nikoliv. Iuventa má před sebou nesmírně těžkou sérii. Po sobotním utkání se Sencem je čekají už další dvě středy dvě předehrávky interligy v Porubě a doma se Šalou a mezi nimi dvě víkendová střetnutí v Evropském poháru doma s Rostovem a za týden odveta v Rusku. Hráčský kádr Iuventy však je velmi silný, dobře připravený i na tak náročná utkání. Senečanky se po domácí výhře nad našimi děvčaty už definitivně posunuly do horní, lepší skupiny družstev, která už nyní budou asi jen mezi sebou bojovat o pozice pro závěrečné boje. Jakýkoliv bodový zisk hostujícího družstva by byl velkým překvapením.

Neděle 4. listopad 15:00 hod.: HC Zlín - Házená Jindř. Hradec
Domácí družstvo zažívá hodně mizernou sérii, od 1. kola kdy vyhrál doma s našimi děvčaty sbírá jen samé porážky (má jich na svém kontě už sedm, z toho čtyři na svém hřišti) a další zaváhání si už prostě nemůže dovolit. Hostující celek vyhrál ve středu doma s Nitrou a vyhoupl se s čtyřmi body do čela výkonnostně druhé skupiny
V zápase favorizujeme domácí družstvo, Jihočešky hrávají totiž svá utkání na hřištích soupeřů hodně odevzdaně.