English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ani nejlepší podzimní výkon na mistra nestačil

Ani nejlepší podzimní výkon na mistra nestačil 04.11.2012 05:35:54 - autor: vasek, přečteno 1669x


DHK ZORA Olomouc - DHC Sokol Poruba 30:35 (17:18)

Sled branek: 0:1, 1:1, 1:4, 2:7, 4:7, 7:8, 8:10, 10:10, 10:11, 12:11, 13:13, 13:15, 15:16, 17:18 - 19:18, 19:20, 21:22, 21:24, 26:28, 27:30, 27:32, 28:32, 28:35, 30:35.

Rozhodčí: Kavulič, Skružný        250 diváků        7 m hody: 4/3 - 7/5           vyloučení: 1 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Růžičková 8/3, Šteffanová 1, Uličná 2, Remešová, Smékalová, Hofírková 3, Dostálová 1, Severová 1, Kubáčková 4, Salašová 5, Huráňová 1, Ždánská 3, Gebre Selassie 1.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Poruba: Doláková, Bártová, Roháčková - Tóthová 5, Lešková, Chrenková 13/4, Poznarová 4, Hrbková 3, Adámková 1, Rechtorisová 3, Osinová, Revajová, Uhráková 5, Mičiníková, Selucká, Mýlková.

Trenér: Jan BEŇADIK

Vstup do utkání se podařil lépe hostujícímu družstvu, které nechtělo nechat nikoho na pochybách, že si na Hanou přijelo pro plný bodový zisk. Aktivitou hýřila zejména Romana Chrenková, která prostředí olomoucké haly důvěrně zná ze svého několikaletého působení. K ní se přidala další odchovankyně olomoucké házené Míša Hrbková a když se dvakrát trefila také největší hvězda hostujícího týmu Bebe Tóthová, nebylo divu, že po deseti minutách vedly Sokolky 2:7. Domácí lavička reagovala Time outem, který domácí děvčata postavil na nohy, během čtyř minut dokázaly nastřílet pět branek a stáhly vedení hostí na kontaktních 7:8. Až do konce poločasu se pak hrála vyrovnaná partie, deset minut před přestávkou se dokonce domácí dostaly na chvíli do jednobrankového vedení 12:11 po dvou „slepených" gólech Martiny Uličné, do šaten však šly jako vedoucí tým hostující hráčky.

Po změně stran se dvakrát trefila Katka Růžičková a Zora vedla 19:18. Další minuty však znovu patřily hostujícímu družstvu, třikrát se trefila do černého Chrenková a důležité branky přidala i Uhráková, která zúročila své zkušenosti z maďarské ligy. Konečný výsledek zápasu se začal formovat zejména po neproměněné sedmičce nejlepší domácí střelkyně Růžičkové. Ostravanky odskočily na pětibrankový náskok a ten si pak v závěru pojistily dokonce na 7 branek. Dvě branky mladičké Katky Hofírkové v závěru už jen výsledek kosmeticky upravily do konečné podoby.

Výkon domácího týmu, zejména chuť do hry, nasazení, dynamika jsou příslibem do budoucna. Tentokrát i přes porážku odcházeli diváci, kterých přišel poměrně slušný počet, domů spokojeni. Toto utkání nerozhodla kvalita hráčských kádrů, která byla bezesporu vyšší na straně Poruby (na hřišti se objevilo v jejich dresu šest českých a dvě slovenské reprezentantky, ale několikanásobně větší zkušenosti hostujících hráček, jejichž hra však v některých chvílích působila trochu profesorsky. Přesto však hosté potvrdili, že titul českého mistra je ve správných rukách.

K utkání se vyjádřila asistentka domácího trenéra Mgr. Lucie Fabíková:

Naše hráčky šly do zápasu s vysoce favorizovanou Porubou s jasným cílem - napravit si reputaci po středečním nevydařeném zápase v Senci a ukázat, že umějí hrát házenou.Kdo by ale čekal, že na svého soupeře od začátku vletí a budou ho bít hlava nehlava, byl zklamán. Olomoucké házenkářky se svého nelehkého úkolu asi zalekly a prvních deset minut zápasu se jim vůbec nepovedlo a nebýt výborných zákroků Báry Raníkové, vypadalo by pro Zoru skóre v těchto okamžicích velmi nepříznivě. Po této hrozivé desetiminutovce jakoby domácí házenkářky někdo polil živou vodou a zápas začal nanovo.

 Olomoučanky přestaly mít ze svých soupeřek zvučných jmen respekt a v podstatě v ničem si s nimi nezadaly. Tvrdě bránily, hostující ostrostřelkyně v podstatě nepustily do žádných střelecky výhodných příležitostí, ty potom střílely z nepřipravených pozic, s čímž si domácí brankářka hravě poradila. Zora dokonce několikrát donutila Porubu k technickým chybám, které pak nekompromisně trestala rychlými protiútoky, ve kterých se několikrát nebojácně prosadila mladičká Ivana Salašová, která využila své rychlosti a dynamiky k drzým průnikům až na brankoviště soupeře. V postupném útoku držely střelecký prapor domácích hlavně Katka Růžičková s Terezou Kubáčkovou, obranu tmelily zejména pivotmanky Martina Uličná s Luckou Severovou, bojovně si na středu obrany počínala také Anička Gebre Selasie a pouze střelecká smůla v závěru první třicetiminutovky způsobila, že do kabin odcházela Poruba s jednogólovým náskokem.

Po změně stran se mnozí obávali, že by mohly opět přijít kritické okamžiky, které strašily Zoru v úvodu druhých poločasů v předchozích zápasech, opak byl však pravdou, domácí hráčky pokračovaly v neohroženém a bojovném výkonu, dostaly se i do jednobrankového vedení a dlouhou chvíli se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. V těchto okamžicích se několikrát prosadila Míša Ždánská z rychlé dohrávky na levé křídlo a musím pochválit i další mladou olomouckou hráčku Katku Hofírkovou, která ze sebe setřepala nervozitu z prvních interligových utkání a nejen, že se blýskla dvěma pěknými góly, ale měla i několik asistencí a dobrých zákroků v obraně a je tudíž slibnou alternativou do budoucna. 55 minut se na Zoře hrála velmi vyrovnaná házená, a i když Olomoučanky nepřestávaly bojovat, v závěru zápasu se bohužel projevila veliká zkušenost Porubských házenkářek, které lépe zvládly klíčové okamžiky a měly také více střeleckého štěstí. I přes prohru domácího celku se v Olomouci dnes hrála dynamická a bojovná házená, Olomoučanky ukázaly, že hrát umějí a že s takovým výkonem a nasazením jsou na správné cestě za ziskem bodů.