English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Mladší žačky ukončily podzimní část soutěže

Mladší žačky ukončily podzimní část soutěže 06.11.2012 14:52:09 - autor: , přečteno 1580x

Posledními dvěma zápasy skončila podzimní část soutěží i pro družstvo mladších žaček DHK ZORA Olomouc. Jednou byla děvčata úspěšná, v posledním zápase však prohrála v Litovli vysoko místnímu družstvu. V poledním kole o následujícím víkendu má naše družstvo volný los, dohrávají se jen utkání zbývajících čtyř družstev.

Jak podzim družstva hodnotit ? S moc velkým optimismem a očekáváním velkých úspěchů děvčata, ani jejich trenérka do sezony nevstupovaly. Všichni si byli vědomi, že přechod z mini 4 + 1 bude pro děvčátka, která ještě většinou jsou ve věku, kdy by měla hrát za mini, hodně složitý, což se nakonec potvrdilo. Děvčátka se vlastně učila od začátku pohybovat se po „velkém hřišti", krystalizovala se sestava, jedna z holčiček se musela přeorientovat na brankařku, těch problémů bylo a je pořád dost. Věřme však, že holky házená pořád baví, výsledky v tuto chvíli nejsou tím nejdůležitějším, je potřeba v zimní přestávce makat, dát tréninku všechno a bude asi potřeba přibrat ještě další děvčátka k doplnění. Hrát celou soutěž navíc se soupeřkami o rok, dva staršími jen s minimem hráček nepůjde. Úkol, tedy stojí: každá z děvčat přivede přes zimu jednu kamarádku, nebo spolužačku na trénink a přesvědčí ji o tom, že házená je tím nejlepším sportem. A na konci sezony bude mít paní trenérka už alespoň dvacet děvčat, které se po prázdninách vrhnou znovu s chutí do práce.

Jinak podzimní část soutěže, ve které každé družstvo odehrálo, nebo odehraje 8 zápasů jasně seřadila družstva podle výkonnosti. SK Žeravice soutěži kraloval, děvčata vyhrála všechny své zápasy. Také druhá Litovel, porazila všechny své soupeřky, dvakrát prohrála jen se Žeravicemi. Naše děvčata ta porazila obě družstva SK UP Olomouc a s oběma prvními dvěma prohrála. Na jaře se s největší pravděpodobností bude hrát tak, že se vytvoří dvě skupiny podle výkonnosti a umístění v Olomouckém a Zlínském kraji, pokud tento návrh schválí oba Krajské svazy. O tom jak to dopadne vás budeme informovat.

Výsledky posledních dvou zápasů našich děvčat:

SK UP Olomouc „B" - DHK ZORA Olomouc 9:18 ( 2:11)
Sestava a branky našeho družstva: Kleislová - Morávková, Vykoukalová 9, Lešnofová 1, Korbařová 5, Štěpánková 1, Fišerová 2, Grofková, Nováková, Sivková.

DHK Litovel - DHK ZORA Olomouc 21: 9 ( 8: 4)
Sestava a branky: Kleislová - Morávková, Vykoukalová 2, Lešnofová 1, Sivková, Grofková, Korbařová 2, Štěpánková, Fišerová 2, Roupcová 2, Nováková.

TZrenérka: Monika VYKOUKALOVÁ

Tabulka před posledním kolem:

1.

SK Žeravice

  7

 7

 0

 0

  129: 50

 14

2.

DHK Litovel

7

5

0

2

118: 70

10

3.

DHK Zora Olomouc

8

4

0

4

 113:109

8

4.

UP HSC Olomouc „A“

7

2

0

5

76:121

4

5.

UP HSC Olomouc "B"

7

0

0

7

51:137

0