English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Kateřina Vašková posílí Hanačky

Kateřina Vašková posílí Hanačky 11.07.2007 14:21:48 - autor: dhkzora, přečteno 2404x

Kateřina Vašková

Po dvouletém působení ve druhém nejlepším celku francouzské nejvyšší soutěže Havre A. C Handball se do interligy vrací zlínská odchovankyně a bývalá reprezentační spojka - Kateřina Vašková (1978). Před svým odchodem do zahraničí hrála interligu naposledy za Tatran Bohunice, předtím řadu let ve Zlíně, kde také házenkářsky vyrostla. 185 cm vysoká spojka patřila vždy k nejlepším střelkyním soutěže, v ročníku. 2003/04 skončila v interlize na 2 .místě se 157 brankami v roč. 2004/05 již v dresu Bohunic byla třetí se 147 brankami). V reprezentačním dresu má na svém kontě přes 100 startů a skoro dvě stovky vstřelených branek, startovala na všech posledních vrcholných akcích, kterých se zúčastnily české házenkářky - v r. 2002 na ME v Dánsku, v roce 2003 na MS v Chorvatsku i na ME v roce 2004 v Maďarsku.

Dalšími novými tvářemi v kádru družstva bude odchovankyně DHK ZORA Alžběta Holická (1982), která se vrací po ukončení vysokoškolského studia v Ostravě zpět do mateřského klubu. Naposledy hrála v našem družstvu v sezoně 2002/03, když nastoupila ve 29 utkáních a svými 12 brankami se podílela i na zisku mistrovského titulu. Poslední z posil družstva je mladá Barbora Jalůvková (1988), která do Olomouce přichází na studia ze Zlína. Ve zlínském dresu má za sebou už dva ročníky interligy a měla by v Olomouci zvýšit konkurenci mezi hráčkami na křídlech.

Kádr družstva samozřejmě zaznamenává i odchody. V tomto směru je nejvýznamnější odchod nejlepší střelkyně družstva z minulého ročníku Kateřiny Růžičkové (1984), která zkusí štěstí v družstvu 2. bundesligy v Německu - v celku TV 05 Mainzlar. Druhou hráčkou, která opouští kádr je pak Lenka Kovářová (1982), která ukončila sportovní činnost.. Na hostování uvolnil klub dvě odchovankyně SCM, kterým bude umožněno hrát interligu a to Jana Kraclíková bude hrát v družstvu HK Štart Trenčín a Lucie Grolichová ve Zlíně. Obě patřily v minulém ročníku k nejlepším hráčkám prvoligového družstva DHK ZORA SCM.

Družstvo ukončilo přípravu 28. června. V současné době mají děvčata dovolenou a přípravu na novou sezonu zahájí 23. července v domácím prostředí. Další týden je čeká soustředění zaměřené na nabírání fyzičky v Kostelci na H. a po týdenní přípravě opět v Olomouci odjedou na herní soustředění do polských Gliwic, kde sehrají 5 - 6 utkání s prvoligovými polskými družstvy. Poté následuje tradiční domácí turnaj o Pohár míru v termínu 24. - 26. srpna (49. ročník) za účasti 6 družstev, z toho 5 zahraničních. Poslední prověrkou před zahájením interligy bude pravděpodobně turnaj v Německu (31. 08. - 02.09.) a 8. září už čeká družstvo první utkání nového ročníku interligy WHIL, v domácím prostředí proti ŠKP Štart Bratislava