English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > V neděli přijedou na Hanou ambiciozní Kunovice

V neděli přijedou na Hanou ambiciozní Kunovice 15.11.2012 05:34:13 - autor: , přečteno 1689x

Po páteční lahůdce v podobě posledního podzimního interligového zápasu domácí Zory proti Slavii Praha (hraje se od 17:30 hod.), bude v tradičním termínu nedělního odpoledne k vidění pouze jediné utkání. Obě domácí dorostenecká družstva starší i mladší, mají v prvoligové soutěži vzhledem k neúplnému počtu účastníků soutěží volný los, na hřišti se tedy představí pouze ženy - záloha interligového družstva, „Béčko", v utkání 1. ligy žen proti Kunovicím. Domácí děvčata před týdnem neuspěla v Edenu, kde se jim příliš nedařilo a prohrály se sešívaným béčkem 25:21. Budou proto určitě nažhaveny tento výpadek nahradit a připsat si bodíky, aby jim prvoligová špička příliš neujela.

Se stejným záměrem ale přijedou do Olomouce hráčky slováckých Kunovic, které mají určitě ještě větší motivaci uspět, protože se stále ještě nevzdávají útoku na samotné čelo soutěže, které znamená možnost postupu na samotný vrchol - do interligové soutěže. Svěřenkyně velezkušeného a také impulsivního kouče Antonína Střelce, který už vedl řadu interligových týmů (např. Veselí, Zlín, Olomouc a naposledy v minulé sezoně Slavii Praha) mají zatím stejně jako naše děvčata 10 bodů a se dvěma porážkami zaostávají za prvním HC Plzeň o čtyři body. V minulém kole doma porazily Vršovice 30:20 a mají také na svém kontě skalp rezervy Slavie, kterou v Praze na rozdíl od našeho družstva, porazily 18:21.

Největšími oporami družstva Kunovic je brankařka Ivana Polášková (před sezonou byla i v hledáčku našeho interligového týmu), patřící k nejlepším gólmankám soutěže, dále pak zkušená Jarmila Štěrbová, hrající několik sezon v dresu Veselí a v současné době třetí nejlepší střelkyně 1. ligy žen. Interligové, ale i reprezentační zkušenosti má další z opor - Andrea Brablcová hájícív minulosti barvy Veselí i Slavie. Také další hráčky na příklad Veronika Sklenářová a několik mladých talentů, patří ke stálicím prvoligové soutěže

Vzhledem k ukončení podzimní části interligy se dá očekávat, že si sezonu bude chtít prodloužit více hráček interligového kádru a proto se budeme moci těšit určitě na spojky Katku Berovou, Petru Smékalovou, Ivanu Salašovou, Katku Hofírkovou, možná že nastoupí i některá z křídel, nebo další hráčky a samozřejmě brankařka Lucka Rašková, otazník visí nad startem další z brankařek Anežky Zuzánkové, která se před týdnem v Praze zranila. Nesmíme však zapomenout ani na kmenové hráčky družstva, na příklad Adélu Samcovou, Pavlu Macharáčkovou, Andy Kulíškovou, Barboru Žákovou, Moniku Roubalovou, Martinu Koppovou a další.

Určitě stojí za to přijít se na toto utkání podívat a povzbudit naše mladé házenkářky v zápase proti výbornému soupeři. Utkání se hraje v neděli 18. listopadu od14:30 hod.