English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ani poslední letošní utkání neznamenalo body pro Hanačky

Ani poslední letošní utkání neznamenalo body pro Hanačky 18.11.2012 21:48:46 - autor: vasek, přečteno 1574x

DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 21:27 (11:13)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 5:3, 6:4, 6:9, 7:10. 9:11, 10:13, 11:13 - 11:15, 14:17, 14:22, 16:25, 20:25, 20:27, 21:27.

Rozhodčí: Hájek, Macho          150 diváků             7 m hody: 3/3 - 5/2                   vyloučení: 7 - 5.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Růžičková 9/3, Šteffanová, Uličná 3, Berová, Hofirková, Dostálová 1, Severová 3, Kubáčková 1, Salašová 1, Kalová, Huráňová 1, Ždánská 1, Gebre Selassie 1.

Trenér: Jan BĚLKA

Slavia Praha: Satrapová, Kuběnová - Janoušková, Knedlíková 5, Palasová 1, Rezlerová, Mouleová. Černá 3, Jonášová 4/2, Jačková 2, Kutlvašrová 6, Vélová, Pokorná, Keclíková 4, Stellnerová 2.

Trenér: Richard ŘEZÁČ

Utkání zhodnotila asistentka trenérs Mgr.Lucie Fabíková

Poslední zápas v letošním roce odehrály házenkářky DHK Zora Olomouc na domácí palubovce proti favorizované Slavii Praha. Diváci i všichni ostatní fanoušci očekávali vyrovnané a napínavé střetnutí, protože poslední měření sil mezi Olomoucí a Slávií skončilo prohrou domácích až po druhém prodloužení a olomoucké házenkářky ukázazaly, že na Pražanky hrát umějí. Tomu také nasvědčovaly první minuty utkání, kdy se hrála velmi vyrovnaná házená, domácí hráčky se dostaly dokonce několikrát do vedení o dvě branky a vše nasvědčovalo tomu, že chtějí jít tvrdě za vítezstvím. Obě družstva v této fázi vycházela ze zajištěné obrany a snažila se donutit soupeře k chybám, které pak oba týmy trestaly rychlými útoky. Na hostující straně je nejčastěji zakončovaly Jana Knedlíková s Alenou Stellnerovou, na straně olomoucké to byly hlavně pivotmanky Lucie Severová s Martinou Uličnou.

V postupném útoku bylo vidět, že obě družstva jsou na sebe dobře připravena, přesto se však přes obranu soupeře prosazovaly tradiční opory - ve slavistickém dresu trio reprezentantek Klára Černá, Hana Kutlvašrová, Kateřina Keclíková, u domácího družstva zejména Kateřina Růžičková. Vyrovnaný stav vydržel zhruba do dvacáté minuty prvního poločasu, pak jakoby někdo olomoucké házenkářky začaroval a zakázal jim hrát házenou. Devčata se úplně přestala soustředit, v obraně už nebyla tak důsledná a opět výborná Raníková v brance měla velkou spoustu práce, na kterou sama nemohla stačit. V postupném útoku Olomoučanky ztratily odvahu a místo toho, aby pokračovaly v agresivní a nebojácné hře, která do této chvíle fungovala, shazovaly zodpovědnost jedna na druhou, v podstatě se nedostaly do žádné pořádné šance a několikrát jim byla odpískána pasivita. Všichni Olomoučtí doufali, že si děvčata o přestávce odpočinou, uklidní se a opět začnou hrát tu pěknou házenou, opak byl však pravdou.

 Domácí hráčky pokračovaly ve špatném výkonu z konce prvního poločasu, ale místo toho, aby se semkly a začaly bojovat, viděli jsme bohužel odevzdané postavy, které mnohdy ani nevěděly, na které straně je soupeřova brána, jak se ustrašeně otáčely na vlastní polovinu, aby se co nejrychleji zbavily balónu a nemusely samy nic udělat. Toho samozřejmě - v této chvíli - velmi sebevědomé hráčky Slávie využily a bez jakýchkoli problémů dávaly jeden gól za druhým a hostující trenér si tak mohl dovolit vystřídat všechny své hlavní opory a dát šanci mladým hráčkám z lavičky. Tento zápas byl pro Olomoucké velkým zklamáním, a to nejen výkonem,ale hlavně přístupem většiny hráček, a ukazuje, že by se děvčata měla nad svými výkony pořádně zamyslet, protože po nynější -téměř dvouměsíční- pauze je čekají zápasy, kdy už půjde opravdu o všechno a kdy se budou počítat pouze získané body.

A protože zápas proti Slávii byl posledním zápasem letošního roku, tak bychom chtěli poděkovat všem našim fanouškům a příznivcům za podporu a chtěli bychom Vám popřát krásné Vánoce a všechno nejlepší do nového roku a celá olomoucká lavička doufá, že o Vaši přízeň nepřijdeme ani v tom roce příštím a že se Vám za ni odměníme dobrými výkony a vítěznými zápasy!