English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky se v Praze neztratily

Starší žačky se v Praze neztratily 19.11.2012 15:31:53 - autor: , přečteno 2652x

Ve dnech 16. - 18. listopadu 2012 se družstvo starších žaček DHK Zora Olomouc zúčastnilo Velké ceny PVO 2012, kterou pořádal oddíl HC Háje Jižní Město Praha. Tento turnaj měl velice kvalitní obsazení, a tak si olomoucké hráčky mohly porovnat svoje házenkářské dovednosti s nejlepšími družstvy z České republiky.

V úvodním utkání turnaje holky předvedly kvalitní výkon proti Slavii Praha. V prvním poločase dobře pracovala obrana, která nedovolila vysokým spojkám soupeře zakončení útoku ze střední vzdálenosti a olomoucké hráčky odskočily až na rozdíl čtyř branek. V druhém poločase Slavistky zvýšily herní aktivitu a podařilo se jim srovnat na konečný výsledek 12:12. Ztráta bodu v tomto utkání se pak ukázala jako rozhodující v konečném boji o zisk bronzových medailí.

Ve druhém utkání proti tradičnímu soupeři z oblasti HC Zlín hráčky zaspaly v začátku utkání. Zlín tak postupně navyšoval své vedení až o 5 branek. Pak přece jen zazvonil budíček a holky dotáhly na 7:6. To však bylo z naší strany málo a zlínské házenkářky nás přehrály svojí rychlou nátlakovou hrou, přesnou spoluprací s pivotem a zaslouženě vyhrály 16:10.

Třetí utkání proti Českým Budějovicím probíhalo plně v naší režii. Holky důsledně bránily, po celé utkání byly lepší ve všech směrech a soupeři dovolily zkorigovat výsledek až v závěru na 16:9.

Do čtvrtého utkání Zoračky nastoupily povzbuzeny vítězstvím z předchozího duelu proti Sokolu Písek a také v tomto zápase předvedly svůj důraz v obraně, rychlém i postupném útoku a přesvědčivě vyhrály 20:10.

Páté utkání proti DHC Plzeň pro nás mělo být též rozhodující v případném boji o medailové pozice. Našim holkám se však nedařilo vůbec nic. Spousta technických chyb, zbytečné ztráty míčů v přechodu do rychlých útoků a nervozita na hřišti byly vodou na mlýn plzeňským hráčkám, které nám po celý zápas nedovolily odskočit víc, jak na rozdíl jedné branky. V tomto utkání jsme předvedli nejhorší výkon a v závěru se radovaly plzeňské házenkářky, které dvěma góly otočily výsledek ve svůj prospěch na 12:10

V šestém utkání proti celkovému vítězi turnaje HC Háje Praha holky nastoupily koncentrovaněji, než proti Plzni. Důsledným obsazování střední spojky soupeři nedovolily hrát jejich hru, která je založena především na nacvičených herních kombinacích. Přesto hráčky HC Háje Praha prokázaly svoje kvality a vyhrály 16:12.

V posledním utkání holky nastoupily proti Havlíčkovu Brodu. Se soupeřem jsou naše děvčata velice dobré kamarádky již od házenkářského desetiboje, který před dvěma lety v Olomouci hráčky z Brodu vyhrály. V tomto utkání však šlo kamarádství trošku stranou. Převaha družstva Zory byla jednoznačná po celý zápas. Kvalitní neprostupná obrana, rychlý i postupný útok a spolehlivý výkon brankařek vedly k výraznému vítězství 15:5.

V závěrečném vyhodnocení byly trenéry vybrány - nejlepší hráčka družstva DHK Zora Kateřina Konůpková. Cenu za nejužitečnější hráčku pro družstvo si z turnaje odvezla Karolína Žáčková. Nejlepší brankařkou turnaje se stala zlínská Jana Vašulková.


Pořadí v turnaji:

1. HC Háje Praha
2. HC Zlín
3. Slavia Praha
4. DHK Zora Olomouc
5. DHC Plzeň
6. Jiskra Havlíčkův Brod
7. Sokol Písek
8. České Budějovice

Sestava družstva: Ošlejšková, Pašková - Vítková 6, Glogarová 6, Králová 9, Žáčková 27, Konůpková 15, Řezníčková 13, Soukupová 7, Tkadlecová 4, Vaňková 5, Lindnerová 1, Konečná 2.


Trenéři Miloš Haloun a Jaroslav Soukup

Pořadatelům turnaje je třeba poděkovat za kvalitní organizaci, příjemné prostředí a přátelskou atmosféru, která panovala po všechny tři dny.