English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > O víkendu hrají Olomoucká družstva házenkářek venku

O víkendu hrají Olomoucká družstva házenkářek venku 22.11.2012 10:14:43 - autor: , přečteno 1547x

Po delší době budou v činnosti zase všechna družstva klubu hrajících celostátní soutěže. Soutěže mají svou kontinuitu v rozpisu. Všechny soutěže jsou koncipovány pro 12 družstev, ani jedna ze soutěží však tento počet družstev nenaplňuje, v 1. lize žen startuje 11 celků, 1. liga starších dorostenek má deset účastníků a mladších jich má dokonce pouze 9. Proto sled jednotlivých kol připomíná známé „noty na buben", je v nich samá pauza. Proto na příklad v minulém kole hrálo jen „B" družstvo žen, to ale bude mít naopak volný los v příštím, posledním podzimním kole. Oficiálně se v sobotu a neděli bude hrát 10. kolo, v sobotu pojedou ženy a starší dorostenky do Prahy, kde sehrají svá utkání proti Sokolu Kobylisy II. v hale v Čakovicích, mladší dorostenky si zajedou v neděli do Velkého Meziříčí. Zajímavý i pro naše družstvo bude utkání starších dorostenek v neděli v Edenu, kde se střetnou Slavia Praha a HC Plzeň, tedy soupeři, kteří spolu s naším družstvem patří k nejlepší trojici soutěže. Pojďme si přiblížit několika slovy všechna tři střetnutí.

STARŠÍ DORKY: Sobota 24.11. v 11:30 hod. Sokol II. Kobylisy - DHK ZORA Olomouc
Obě družstva jsou na opačných pólech tabulky, naše děvčata jsou druhá s 12 body, jejich soupeř je druhý od konce a má na svém kontě o 10 bodů méně. Svou jedinou výhru má však na svém kontě na úkor Slavie Praha. Družstvo Kobylis má také ve svém středu druhou nejlepší střelkyni soutěže Pavlu Křivánkovou, odchovankyni chrudimské házené. Naše družstvo stále zápasí s marodkou. Na hřiště se sice vrátila Katka Slováková, viróza ale schvátila Annu Novákovou, takže ani tentokrát nebude družstvo kompletní, včetně těch, které už jsou po operaci. Celé družstvo spolu s realizačním týmem však věří, že se děvčata s útrapami, jež je trápí porvou a důležité body si přivezou.

ŽENY: Sobota 24.11. 13:30 hod.: Sokol II. Kobylisy - DHK ZORA Olomouc „B"
Ženy Sokola Kobylisy jsou zajímavým úkazem. Mají na svém kontě 6 bodů, všechny ale získaly na hřištích soupeřů, na své první domácí body stále čekají. Jejich nezkušenější hráčkou a nejlepší střelkyní družstva je Pavla Sukdoláková která zkoušela štěstí i v interligové Slavii Praha, odchovankyní Slavie je také Markéta Pekařová. Velkou oporou družstva je Eliška Brožová, která je brankařskou jedničkou v interligovém Písku. Jak bude vypadat sestava našeho Béčka se dá jen těžko odhadovat. Interligové družstvo má po podzimní sezoně týdenní volno, některé z hráček však snad do Prahy pojedou, trenérky budou muset asi víc spoléhat na své kmenové hráčky. Věříme, že se jim podaří uzavřít podzimní část sezony výhrou, která by byla pěkným dárečkem pod stromek.

MLADŠÍ DORKY: Neděle v 17:00 hod.: Sokol Vel. Meziříčí - DHK ZORA Olomouc
Nejvyrovnanější střetnutí se dá očekávat v neděli v podvečer. Oba soupeře dělí od sebe pouhé dva body a oba ještě mají šanci k postupu na nejpřednější příčky moravské skupiny. Domácí děvčata budou samozřejmě hodně spoléhat na nejlepší kanonýrku celé soutěže Hanu Kratochvílovou, která se paradoxně připravuje v SCM v Olomouci. Trenérka Olomouckého týmu Jana Fischerová bude mít k dispozici především dvojici střelkyň Lucii Zimovou a Markétu Hurychovou a po zdravotních komplikacích již také do formy se dostávající brankařku Annu Fialovou, což všechno by mohlo být pro průběh utkání hodně důležité. Obě družstva měla před týdnem v soutěži volný los, Hanačky toho využily k účasti a druhému místu na turnaji v Nitře.