English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorostenky na turnaji Eurofest 2007 ve Slovinsku

Mladší dorostenky na turnaji Eurofest 2007 ve Slovinsku 12.07.2007 19:12:16 - autor: dhkzora, přečteno 2761x

Eurofest 2007

Mladší dorostenky DHK ZORA Olomouc vedené trenérkou Ilonou Hapkovou hrály ve Slovinské Izole na 15. ročníku turnaje Eurofest. Tohoto turnaje se každoročně zúčastňují družstva našeho klubu a vždy si odvážela poháry a medaile za vítězství a čelná umístění. Bez poháru neodjely Hanačky ani tentokrát.

Při příležitosti jubilejního ročníku obdržel náš klub čestnou plaketu za „věrnost" turnaji, jako jeden z mála klubů se naše družstva zúčastnila všech ročníků Eurofestu. Tentokrát děvčata skončila na 4. místě z 11 účastníků. Celkem na turnaji startovalo ve 13 kategoriích 148 družstev.

Výsledky našich děvčat:
DHK ZORA Olomouc - Bekecsaba /HUN/ 13:16
- Mílina de Rei /ESP/ 20: 7
- Ellingrud /NOR/ 9: 8
- Madach DSE /HUN/ 15:10

V semifinále prohrála naše děvčata s pozdějším vítězem Lokomotivou České Budějovice 11:19 a v utkání o 3. mísdto podlehly znovu Bekecsabě 7:17.

Poznámka na závěr: Družstvo Lok. Čes.Budějovice sice turnaj této věkové kategorie vyhrálo, nedá se však říci, že tím nejčestnějším způsobem. V družstvu totiž hrály „na černo" 2 hráčky věkově již ženy, tedy starší o 4 - 5 roků než ostatní děvčata, bohužel obě odchovankyně našeho klubu, které velkou měrou pomohly k tomu, že naše děvčata nepostoupila do finále.

 

K poznámce na závěr nám přišlo několik ohlasů na to, abychom zveřejnili jména hráček o které se jedná.Tak tedy doplňujeme o informace od přímých účastníků akce:

Těmi hráčkami byly Zuzana Krátká, která již házenou aktivně v našem klubu nehraje a tou druhou bohužel stále aktivní hráčka klubu Jana Kraclíková. Ta původně do Izoly jela jako rozhodčí, měla proto od pořadatelů hrazeny pobytové náklady, bohužel místo pískání hrála za Budějovice. Navíc její chování v utkání proti našim děvčatům bylo krajně neslušné až hulvátské. Zdvižený prostředníček a sprosté nadávky na adresu našeho družstva se vůbec neslučuje s tím, že je hráčkou našeho klubu. Odpovědní funkcionáři klubu by se měli jejím chováním vážně zabývat."

15. 07. 2007