English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Rekordní výhra starších dorostenek v Praze

Rekordní výhra starších dorostenek v Praze 24.11.2012 19:56:17 - autor: vasek, přečteno 1781x

Sokol Kobylisy II. - DHK ZORA Olomouc 12:33 ( 6:16)

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:8, 6:8, 6:16 - 6:19, 8:22, 9:27, 10:29, 12:29, 12:33.

Rozhodčí: Fogl, Lízl               40 diváků               7 m hody: 1/1 - 2/2      yloučení: 3 - 2.

Sestavy a branky:
Kobylisy:
Mikolášová, Červenková - Jandová, Křivánková 8/1, Šalounová, Matoušková, Soquessa, Karellová 2, Luxemburková, Poskočilová 1, Zemková 1.

Trenér: Jan ŠPAČEK

Olomouc: Zuzánková, Směšná - Sovová 3, Hurychová 1, Jansová 3/1, Sklenářová 5, Fryčáková 3, Hochvaldová 2, Brandýsová, Slováková 4, Kratochvílová 5, Palátová 6, Doleželová 1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Přestože oba soupeře před utkáním dělilo propastných deset bodů a devět míst v tabulce, panovaly určité obavy, nebo lépe řečeno respekt z domácího celku, který dosahoval poměrně těsných výsledků, dva poslední zápasy prohrál nejtěsnějším rozdílem a jednomu z favoritů - pražské Slavii dokonce uštědřil jedinou jeho dosavadní porážku v soutěži. Navíc v družstvu excelovala ve všech předchozích střetnutích kanonýrka, levoruká spojka Pavla Křivánková, která na příklad před týdnem nasázela do sítě Vršovic 16 branek. Podle toho také vypadal začátek utkání, kdy se domácí střelkyně dostaly do vedení, Křivánková udivovala milimetrově přesnou střelbou do horních růžků branky a po deseti minutách byl stav nerozhodný 5:5.

Ještě v 17. minutě to vypadalo na vyrovnaný zápas, hostující družstvo vedlo 6:8, to však bylo ze strany domácích všechno, střelkyním zvlhl prach, hodně toho pochytala po počátečních rozpacích Anežka Zuzánková a do konce poločasu navýšily Hanačky své vedení o dalších osm branek, aniž by jedinou dostaly, poločas tak skončil jejich vedením 6:16. Ani ve druhé půlce nedošlo k žádnému obratu ve vývoji střetnutí, brankařka Směšná v Olomoucké brance pustila za svá záda také jen šest branek, takže vedení hostujících děvčat utěšeně narůstalo. Na hřiště se postupně dostaly všechny hráčky z lavičky a ty toho také náležitě využily, takže utkání skončilo jednoznačným vítězstvím hostů 21 brankovým rozdílem, což je nejvyšší výhra ze všech utkání celé soutěže.

Olomoučanky po dvoutýdenní herní přestávce, kdy musel několikrát trenér při trénincích zvýšit hlas, se včas vzpamatovaly a výsledkem byl soustředěný výkon po celý průběh sobotního utkání. V brance se dařilo oběma brankařkám, Zuzánková v prvním poločase si připsala 8 a Směšná dokonce 10 úspěšných zákroků. Do střelecké listiny se postupně zapsaly všechny hráčky v poli, nejvíce se dařilo v tomto utkání Michaele Palátové, která za 25 minut, které strávila na hřišti ve druhém poločase nastřílela šest branek, většinou se prosadila po průnicích na brankoviště, jednoznačně to bylo její letos nejpovedenější utkání. Velký kus práce odvedla Katka Slováková, její přehled a důraz ve hře je příkladný, jen v prvním poločase nastřílela tři branky a přidala šest brankovým finálních přihrávek volným spoluhráčkám. Střelecky se prosadily i další spojky, především Kratochvílová, také Jansová a Hochvaldová však odvedly velký kus práce pro družstvo. Trochu víc se čekalo od pivotů, naopak křídla se tentokrát prosadila, zejména pak Sklenářová s Vendulou Fryčákovou. Poměrně velký prostor pro hru také dostaly obě levoruké mladší dorostenky Doleželová s Hurychovou.

V domácím družstvu, které nastoupilo jen s devíti hráčkami v poli a které postrádalo také několik zraněných děvčat se nejvíc opět dařilo Křivánkové, jejíž střelecká potence je výborná. Schází jí však asi fyzička, jinak by jistě nemohla uniknout pozornosti reprezentačních mládežnických trenérů.

Na závěr jen malou poznámku. Počty vstřelených branek v tomto článku se u několika hráček podstatně liší od oficiálních statistik z utkání, zapisovatelka si se zápisem nedělala problém, počty branek v sestavě v tomto článku jsou správné.