English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Tečka za podzimním úspěšným tažením Béčka 1. ligou

Tečka za podzimním úspěšným tažením Béčka 1. ligou 24.11.2012 21:22:36 - autor: vasek, přečteno 1882x

Sokol Kobylisy II. - DHK ZORA Olomouc „B" 26:31 (13:18)

Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:4, 2:6, 4:9, 8:11, 10:11, 10:14, 11:16, 12:18, 13:18 - 14:19, 18:22, 20:24, 22:25, 25:28, 26:31

Rozhodčí: Fogl, Lízl       25 diváků            7 m hody: 1/1 - 3/2                          vyloučení: 2 - 5

Sestavy a branky:
Kobylisy:
Fialová, Nyhilčová - Stejskalová, Sukdoláková 6, Medunová 1, Novotná 1, Bernardová 1, Orságová 3, Janíková 1, Rosolová 5, Dorazilová 1, Pekařová 7, Janečková.

Trenérka: Jitka MERTOVÁ

Olomouc: Zuzánková, Směšná - Žáková 3, Kulíškvá 3, Konečná 2, Smékalová 3. Salašová 4/1, Macharáčková 2, Samcová 4, Turková 1, D. Růžičková 2/1, Studená 2, Hofírková 5/1.

Trenérky: Veronika HEJTMÁNKOVÁ, Zuzana COUFALOVÁ

Jako uragán vlétly mladé Olomoučanky na zkušenější hráčky Kobylis a hned z počátku nenechaly nikoho na pochybách o tom, kdo je na hřišti pánem. Děvčata sršela energií, hrála rychlou, moderní házenou, evidentně preferovala ofenzívu, výsledkem čehož je opět zdolaná hranice 30 vstřelených branek. Mladé olomoucké družstvo je v tomto směru nejúspěšnějším družstvem v soutěži. Náskok hostujícího týmu neustále narůstal, ve 13. minutě už vedl 4:9 a další minut si svůj náskok udržoval. Domácí celek však nechtěl zůstávat příliš pozadu, zejména jejich spojky se začaly svým důrazem prosazovat a výsledek se brzy dostavil, ve 22. minutě svítil na ukazateli skóre stav 10:11. Hanačky však přitvrdily muziku, posledních osm minut prvního poločasu se stalo opět jejich koncertem, vyhrály tuto pasáž 3:7 a poločasovou přestávku vychutnávaly za pětibrankového vedení.

Po změně stran si hostující družstvo udržovalo vcelku standardní náskok, který se měnil od tří do pětibrankového vedení. Hrála se pohledná a kvalitní házená na obou stranách, v obou družstvech se nejvíc prosazovaly spojky, měly k tomu také ve většině případů i fyzické parametry, v domácím kolektivu především Orságová, Pekařová a Sukdoláková, v družstvu hostí zejména Hofírková, M acharáčková, nebo Salašová se Samcovou. Poslední pětiminutovka začala za stavu 20:25, stačilo však několik povedených akcí domácích a 3 minuty před koncem se začalo hostující družstvo obávat o výsledek, který se snížil na dvě branky (26:28). Nic nepomohly pokyny trenérek ke zpomalení hry a pohlídání náskoku. Taková hra je děvčatům cizí, hrály si dál svou útočnou hru a zejména Samcová se Salašovou získaly zpět pohodový náskok, který ještě v poslední minutě pečetila branka Žákové.

Obě brankařky Zuzánková se Směšnou si zachytaly jeden poločas a jejich výkon lze označit za spolehlivý. V poli se pak prosazovaly jak už bylo řečeno především spojky, ať už ty, které družstvo posilují z interligového kádru - Hofírková, Salašová, nebo Smékalová, či kmenové spojky družstva Samcová a Macharáčková. Oba pivoti Kulíšková se Žákovou odvedli penzum své práce především v obranné fázi, prosadili se ale každá vstřelením po třech brankách. Střelecky se prosadila i všechna čtyři křídla, dvěma premiérovými brankami překvapila příjemně i Denisa Růžičková, která ještě v minulé sezoně hájila branku prvoligového družstva.

V družstvu Kobylis jsme postrádali brankařku Elišku Brožovou chytající interligu v Písku, dobře ji však zastoupila Eva Fialová. Pro olomoucké brankařky byly nejnebezpečnější kanonýrky Sukdoláková s Pekařovou, obě bývalé Slavistky a Orságová s Rosolovou.

Pro olomoucké družstvo skončila podzimní část sezony. Družstvo bude ještě týden trénovat a po týdenní přestávce se začne opět připravovat na jarní část odvet, které začnou 10. února 2013. V nejbližších dnech seznámíme příznivce s celkový hodncením podzimní části sezony.