English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Remíza doma na závěr podzimní části

Remíza doma na závěr podzimní části 02.12.2012 19:21:09 - autor: vasek, přečteno 1520x


DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek 24:24 ( 9:11)

Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:8, 5:8, 6:10, 9:10, 9:11 - 9:12, 13:12, 13:14, 15:14, 17:15, 17:17, 19:19, 21:19, 21:23, 22:23, 22:24, 24:24.

Rozhodčí: Směja Škroch         80 diváků        7 m hody: 2/1 - 5/4     vyloučení: 1 - 1

Sestavy a branky:
Olomouc: Havlíčková, Směšná, Zuzánková - Jansová 10/1, Sovová 1, Doleželová 1, Sklenářová, Fryčáková 3, Hochvaldová, Kratochvílová 5, Palátová, Brandýsová, Slováková 4, Kašpárková.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Písek: Petříková, Štrbíková - Boorová 2, Ráčková 1, Bullová 3, Benešová 2, Pošustová, Zemanová, Lindaurová 7/4, Pravdová 3, Malá 5, Švihálková 1.

Trenér: Josef KECLÍK

Poslední domácí utkání starších dorostenek bylo očekáváno s velkým napětím, všechny ostatní soutěže (s výjimkou 1. ligy žen a mladších dorostenek) už byly dohrány, nic tedy nebránilo tomu, aby obě družstva nastoupila s tím nejlepším co mají k dispozici. Uvedenou skutečnost ale mohli v sobotním poledním utkání v Olomouci využít a také jí v plné míře využili především hostující trenéři Sokola Písek, kteří na Hanou přivezli opravdu to nejlepší, z kategorie starších dorostenek, kterým klub disponuje, včetně své největší hvězdy Veroniky Malé, která už třetí sezonu nastupuje především v interligovém družstvu žen. V této sezoně ještě za starší dorky v mistrovském zápase nenastoupila, olomoucké utkání bylo její letošní premiérou. To domácí trenér Lubomír Krejčíř měl obtížnější situaci. K dlouhodobým rekonvalescentkám Terezce Fryčákové a Jarmile Trumpešové se při pátečním tréninku přidala třetí ze základu Katka Slováková se zlomeným nosem. Obětavě však do utkání nastoupila, i když v prvním poločase hrála trochu zadrženě, ve druhém poločase už to byla znovu ta Kateřina, jak ji známe a hodně napomohla k obratu ve vývoji. Je třeba také připomenout, že vzájemná utkání všech družstev obou klubů se nesou ve znamení rivality, pramenící zejména z vyrovnanosti a dramatičnosti většiny vzájemných duelů, zejména poslední dva finálové souboje obou družstev a zlaté medaile našich děvčat v posledních dvou letech o titul mladších dorostenek, zanechaly v duších Jihočešek určitou snahu o vyrovnání dluhů

Hostující družstvo vlétlo na své domácí soupeřky jako uragán, v končící 11. minutě utkání už svítil na ukazateli stav 2:8 a s domácími děvčaty to vůbec nevypadalo dobře. Jihočešky do nich bušily ze všech pozic a zejména hráčky od nichž se to nejvíc čekalo, tedy Malá i obě Dominiky na spojkách Bullová a Pravdová nemilosrdně trestaly bezradnost a chyby domácích děvčat, které v tu dobu už měly na svém kontě šest zahozených přihrávek. Samozřejmou reakcí domácí lavičky byl Time out, po kterém se domácí družstvo přece jen vrátilo do zápasu a během pěti minut snížilo na 5:8. Do konce první třicetiminutovky se podařilo snížit dokonce na kontaktní gól 9:10, přísně nařízená a proměněná sedmička na závěr poločasu však znamenala dvoubrankové poločasové vedení hostujícího družstva.

První minuty druhého poločasu už byly o úplně něčem jiném, hlavně se rozstřílela Katka Slováková, k dalším spojkám Jansové a Kratochvílové se přidala, dvěma brankami také Vendula Fryčáková a obraz hry se úplně změnil. Domácí družstvo už nehrálo tak ustrašeně jako na začátku, děvčatům se začalo dařit také střelecky a i když to stále nebylo ještě úplně podle představ, přece jen už Hanačky tahaly za delší konec a deset minut před koncem utkání už vedly dvoubrankovým rozdílem 21:19. Pak si však zase vybraly svou slabší chvilku v zápase, nepoměnily tři vyložené gólové šance, dvakrát zazvonily tyče branky hostujících brankařek a hostující družstvo se po čtyřbrankové šňůře znovu dostalo do dvoubrankového vedení 21:23 a 22:24. Domácí děvčata však ještě přece jen posbírala zbytky sil a v posledních dvou minutách se jim podařilo alespoň vyrovnat.

Remíza je nakonec spravedlivým vyjádřením dění na hřišti, i když po prvních deseti minutách to s naším družstvem vůbec nevypadalo dobře. Děvčata se vcelku solidně vypořádala s obranou, v brance chytala po celý zápas s výjimkou jedné sedmičky spolehlivě Zuzánková, 16 úspěšných zákroků je dobrým výsledkem. Družstvo je potřeba pochválit jako celek zejména za stíhačku, kterou předvedlo po nepovedeném začátku utkání. Prim hrála zejména trojice spojek Jansová, Kratochvílová a s výjimkou prvních deseti minut i Slováková, která se v konci prvního a celý druhý poločas věnovala pouze útoku, do obrany ji střídala po většinu času zejména Hochvaldová. Z křídel se tentokrát prosadila jen Vendula Fryčáková, jedinou branku zaznamenala až v poslední minutě na pivotu hrající Sovová. Ostatní děvčata se tentokrát do hry moc nedostala. V družstvu hostí se nejvíc dařilo trojici juniorských reprezentantek Malá, Bullová a Pravdová, vůbec nejlépe se dařilo Lindaurové, která také proměnila všechny čtyři sedmičky svého týmu.

Domácímu týmu se podařilo naplnit svůj cíl a přezimuje v čele soutěže s jednobodovým náskokem před dvojicí HC Plzeň a Slavia Praha, která také překvapivě ztratila bod v Havl. Brodě.