English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > EURO očima rozhodčího !!!

EURO očima rozhodčího !!! 06.12.2012 11:04:47 - autor: , přečteno 1363x

--------------------------------------
Včera měly české holky volný den a tak jsme se opět zaměřili na naši rozhodcovskou dvojici Jiří Opava a Pavel Válek. Kluci už za sebou mají druhý zápas na ME 2012 a nás zajímalo jak vidí EURO a jak hodnotí kvalitu týmů a zápasů. Na otázky nám odpovídal Jiří Opava.

Máte za sebou druhý zápas, každý v jiném městě.. Můžete srovnat atmosféru v halách?

"Atmosféra ve Vršaci, kde jsme teď je lepší. Hala je menší než v Novim Sadu a diváci ze sousedního Rumunska zde vytvořili dnes při zápase ROU - ISL výbornou atmosféru. Ve velké hale ta divácká kulisa trošku zanikne, i když tam zejména Maďaři umí také pěkně zafandit. Každopádně ve Vršaci se já osobně cítím líp a i hala je modernější."

Zhodnotíte nám zápasy, které máte za sebou?

"Zápas v Novim Sadu - CRO-HUN byl poměrně nervozní. Maďarky možná čekaly, že budou Chorvatky bez svých zraněných opor (kapitánky Mirandy Tatari a střelkyně Andrei Penezič) jednodušším soupeřem a ty je evidentně zaskočily. Bylo zde také vidět, jak může atmosféru na hřišti ovlivnit jedna hráčka, která se spíše soustředila na simulování a protesty než na samotnou hru. Přestože dala Tomori v zápase 9 gólů, byla pro mne její hra a chování velkým zklamáním. Samozřejmě taková hráčka stojí i dost sil a soustředění rozhodčí. Najít rovnováhu mezi tím, co je skutečně faul a co je přihrané není někdy jednoduché a vzbuzuje to emoce. Chorvatky šly od začátku za vítězstvím, soustředily se na hru a v zápase byly lepší a zaslouženě vyhrály.
Druhý zápas ve Vršaci - RUS-MNE byl podle mne po všech stránkách lepší. Divácky, herně, atmosférou na hřišti....Černohorky se před koncem prvního poločasu Ruskám utrhly a náskok si udržely s přehledem až do konce. I náš výkon byl hodnocen lépe než první den a tak teď očekáváme s napětím zítřejší zápas CZE-NOR a doufáme, že zítra i holky přidají další kousek ke svému skvělému výkonu proti Ukrajině, a poradí si díky tomu i s Norskem."

Které město a zápas vás teď čeká?

"To my nikdy nevíme víc jak den dopředu, nominace na druhý den se zveřejňují pozdě odpoledne den předem. Vzhledem k tomu, že zítra nejsme nominovaní na žádný zápas, určitě strávíme zítřejší den ve Vršaci, kde je volný den a v pátek nás potom pravděpodobně bude čekat nominace jako rezervního páru. Z počtu rozhodcovských párů to vychází tak, že v základní části bude mít každá dvojice 2 zápasy a 1x bude rezervou a my už máme dva zápasy za sebou.

Je jasné, že českým holkám fandíte, jaký to byl pocit jít pískat hned po jejich výhře?

"Zápas jsme samozřejmě sledovali v hale v Novim Sadu, i když pod námi zápolily Němky se Španělkami, my jsme poctivě sledovali ČT Sport. Nástup byl impozantní, potom trošku nervozity, zda to udrží a potom pocit radosti...a byla hodina do zápasu a my jsme se šli chystat. Potom už se člověk soustředí na svůj zápas, takže vliv to žádný nemělo. Spousta lidí kolem nám ale po zápase gratulovalo k výkonu a vítězství našeho týmu, takže předáváme gratulace touto cestou dál, tam, kam patří...holky díky."

Váš odhad na zápas Norsko vs Česko?

"Když se losovaly skupiny na ME, tak jsem Norky holkám přál. Tipovat nebudu, věřím, že uhrají dobrý výsledek. Přeju jim ale, aby si to maximálně užily. Budou hrát na top akci proti olympijským vítězkám a nejlepšímu týmu posledních let a jsou toho všeho plnohodnotnou součástí. Nejsou jenom do počtu, to musí mít na paměti a pak to dobře dopadne."

 Převzato z facebooku ČSH