English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky začnou letos v Evropském poháru už na Václava

Hanačky začnou letos v Evropském poháru už na Václava 12.07.2007 22:39:23 - autor: , přečteno 2275x

Řídící komise Evropské házenkářské federace (EHF) vydala první informace o systému a počtech družstev, které budou startovat v Evropských pohárových soutěžích v letošním ročníku. Z pohledu DHK ZORA je důležité, že naše družstvo bylo zařazeno stejně jako HC Briterm Veselí a bratislavský Štart do 2. kola, kterým Challenge Cup začíná a bude se hrát turnajově v termínu 28., 29. a 30. září 2007.

V úterý 24. července při losu ve Vídni budou z 12 družstev zařazených do 2. kola vytvořeny 3 čtyřčlenné skupiny z nichž z prvních dvou postoupí první dvě družstva a ze třetí pouze vítěz..Los tedy bude důležitý nejen tím, která družstva budou do jednotlivých slupin nalosována, ale i do které ze tří skupin. Neméně důležité pak bude i to kde se budou jednotlivé skupiny hrát.

A kdo tedy možným soupeřem Hanaček ?
Ankara Gazi Univer. /Turecko)
Megas Alexandros (Řecko)
JD Lis (Portugalsko)
ŠKP Štart Bratislava (Slovensko)
Zeleznicar Ljubuski (Bosna a Hercegovina)
HC Britterm Slokov Veselí (Česko)
HC Biseri Pljevlja (Černá Hora)
VOC Amsterdam (Nizozemsko)
Arkatron Minsk (Bělorusko)
Fortissimo Cothen (Nizozemsko)
Victoria - Reg. Minsk (Bělorusko)

Popularita Evropských pohárů každým rokem roste. Dokladem toho je počet družstev a zemí, která se do jednotlivých pohárů přihlásila. Zatímco v loňském ročníku hrálo poháry celkem 127 ženských družstev, letos je to již 140 celků . Nejvíc vzrostl počet družstev v Challenge Cupu (loni 26, letos 39), v Lize mistrů se počet zvýšil ze 30 na 32, v Poháru vítězů pohárů z 27 na 29, naopak Pohár EHF zaznamenal úbytek ze 44 na 40 družstev.

Pokud jde o počet zemí jejichž družstva startují v pohárech, nejvíce zemí obesílá Pohár EHF - 33, Pohár vítězů pohárů 28 a Ligy mistrů a Challenge Cupu se zúčastní družstva 26 zemín (u Challenge Cupu je to proti loňsku zvýšení o 9 zemí).

Nezbývá tedy než si počkat na termín losování 24. červenec 2007